Італія, Фінляндія, ОАЕ: у цих країнах Дмитро Красило набував досвіду, а нині він – шеф-кухар Farmer’s FOOD у Переяславі

Переяславці й гості міста вже оцінили широкий асортимент відбірного м’яса, натуральних молочних продуктів, свіжоспеченого хліба та здоби в магазині Farmer’s FOOD. А страви у відділі кулінарії полюбилися прихильникам традиційної домашньої, водночас по-ресторанному якісної кухні.

Італія, Фінляндія, ОАЕ: у цих країнах Дмитро Красило набував досвіду, а нині він – шеф-кухар Farmer's FOOD у Переяславі

Людину, яка контролює виробництво продукції, навчає персонал новим технологіям приготування і відповідає за дотримання стандартів якості, звуть Дмитро Красило. В інтерв’ю Proslav шеф-кухар розповів про своє входження до кулінарії, досвід роботи за кордоном і філософію їжі у Farmer’s FOOD. А на десерт – поділився ексклюзивним рецептом.

Життя в Еміратах – не казка, а цінний досвід

Харків’янин Дмитро Красило любить готувати скільки себе пам’ятає, тому вирішив зробити улюблене заняття справою життя і крок за кроком йшов до своєї мети. Найбільшою ж мірою його сформував той кулінарний світ, який він раз-у-раз відкривав для себе в різних країнах.

– Мій професійний шлях почався у Фінляндії, – згадує Дмитро. – Видався шанс влаштуватися до закладу місцевої кухні в місті Гельсінкі, я безсумнівно ним скористався. Доріс там до су-шефа – помічника шеф-кухаря. На той момент я ще не мав фахової освіти, але там кухарів цінують не за наявність диплома, а за вміння та смак.

фото: надане Дмитром Красилом

Повернувшись додому, Дмитро взявся застосовувати нажитий досвід на Батьківщині: півтора року працював шеф-кухарем у готелі Chichikov Hotel у центрі Харкова, потім ще рік у гастропабі «Тетчер» займався всіма аспектами управління громадським харчуванням та навчанням персоналу. А у 2014 році доля знову підкинула унікальну можливість, яка зрештою перевернула його світогляд.

– Мене запросили в Об’єднані Арабські Емірати, де я уклав контракт із двома великими компаніями міста Дубай: Salmon Farm LLC, яка спеціалізувалася на обробці й холодному копченні лосося, та Signature Snacks LLC – виробництво солодощів і снеків. На цих фабриках я працював інженером-технологом. Визначальним успіхом стала перемога у тендері на постачання продукції двом провідним тамтешнім авіакомпаніям Etihad Airways та Emirates Flight Catering.

Дмитро переконаний: майже чотири роки в ОАЕ стали для нього дуже цінним досвідом. За місцем роботи він пройшов навчання та сертифікацію компанії на підтвердження дотримання всіх видів стандартів якості й безпеки харчових продуктів.

– Там уже давно в порядку норми сумлінно слідкувати за відповідністю вимогам національних та міжнародних стандартів. Це те, до чого в Україні приходять лише зараз, – каже чоловік.

фото: надане Дмитром Красилом

Коли після закінчення контракту Дмитро прилетів до України, знайомі дивувалися, чому він, отримавши такий шанс і вже маючи за плечима значні професійні досягнення, не залишився в Еміратах.

– Багатьом здається, що Емірати – це казка, а все життя там – суцільне задоволення. Насправді там геть непросто, особливо українцям. Все одно відчувалася дискримінація за національністю: коли, скажімо, на одній і ті ж посаді працівник з України отримує 10 тисяч доларів, а з Британії чи Штатів – вдвічі більше, хоча обов’язки мають абсолютно однакові. І байдуже, хто ти й на що здатен – має значення твій паспорт. В Дубаї дуже дороге життя. І навколишня атмосфера насправді сильно втомлює. Одна справа приїхати туди у відпустку, й зовсім інша, коли ти щодня по дві години тягнешся в заторах на дорогах з шістьма смугами в один бік, а на вулиці при цьому спека +50. За вікном розкішний мегаполіс, але він тебе не радує. Загалом, я зробив там все від мене залежне, і, повернувшись, зрозумів, що мій шлях – жити в Україні й змінювати те, що мені під силу.

фото: надане Дмитром Красилом

«Мене зацікавила ідея закладу в Переяславі»

Довго чекати на пропозиції, авжеж, не довелося. На Дмитра вийшов HR мережі харківських супермаркетів «КЛАС» і запросив обійняти посаду головного технолога. Він погодився й за шість років «з нуля» запустив роботу чотирьох супермаркетів.

І коли піймав себе на вже знайомому відчутті, що й цей свій проєкт довів до результату і пора рухатися далі, в житті відбулася чергова доленосна зустріч – з власником агропідприємств «Земля Переяславщини» та «Євронива» Олександром Яремою.

– З Олександром і Григорієм Яремами нас звів спільний знайомий. Вони описали ідею закладу, який планували відкрити в Переяславі: якісна, натуральна продукція, вирощена на власних фермерських підприємствах. Я зацікавився. Спершу йшлося лише про мою допомогу з запуском закладу, але в процесі тривалих перемовин я прийняв пропозицію переїхати до Переяслава й цілком долучитися до цього проєкту. Я живу своєю професією й завжди шукаю розвитку. Кожен має знайти свою нішу в житті й реалізовувати себе. Зараз моє місце тут.

Італія, Фінляндія, ОАЕ: у цих країнах Дмитро Красило набував досвіду, а нині він – шеф-кухар Farmer's FOOD у Переяславі
шеф-кухар Farmer’s FOOD у Переяславі Дмитро Красило

Окрім того, що Дмитро Красило керує усіма процесами виробництва у Farmer’s FOOD, це йому належить розробка рецептів випічки, м’ясної продукції та страв у відділі кулінарії, але вивідати у фахівця бодай один секретик не так вже й просто.

– Секрет смачної випічки? Душа, – загадково всміхається Дмитро. – Я думаю, найважливіше те, що ми не додаємо жодних штучних домішок чи консервантів, а використовуємо винятково продукти, в якості яких впевнені на всі сто: м’ясо, незбиране молоко, борошно, олія, цукор, гречана крупа, мед – все це з власних фермерських підприємств. Навіть компоти ми варимо з домашніх сухофруктів. А ще в нас можна скуштувати квас власного виробництва з натурального неферментованого солоду – смакує як у дитинстві.

Концепція відділу кулінарії – «кафе вдома», продовжує Дмитро. У сучасному світі, коли люди допізна затримуються на роботі, не хочуть витрачати багато часу на кухні та просто полюбляють різноманіття в щоденному раціоні, можна запросто придбати до столу порцію улюбленої або щоразу нової страви:

– Всі напівфабрикати й страви в «кулінарії» виготовляються вручну, тому й мають домашній смак. Для когось продукція здається недешевою. Якщо порівняти з пельменями, які продають у супермаркеті – так, можливо. Та чи можна бути впевненим в їхній якості? Нашу їжу я не боюся давати своїй дитині.

Щодо своїх улюблених страв у меню шеф-кухар відповідає:

– У нас є дуже класний наваристий борщ з яловичиною, смачний печінковий торт, салат «шуба» у цікавій інтерпретації – з матіасом і яблуком… Мені подобається все, для кожної страви свій настрій. Єдине, що я полюбляю, це різноманітні спеції, але стримуюся, бо все таки у кожного свої вподобання.

Італія, Фінляндія, ОАЕ: у цих країнах Дмитро Красило набував досвіду, а нині він – шеф-кухар Farmer's FOOD у Переяславі
Під час навчання у академії Rational в Німеччині

У Farmer’s FOOD готуватимуть піцу за рецептом одного з кращих італійських кулінарів

Дмитро Красило – член Національної Асоціації Громадського Харчування в Україні, Української Асоціації Шеф-кухарів  та The Emirates Culinary Guild (Гільдія Кухарів ОАЕ). Утім майстер певен – досконалості немає меж, а для кухаря й поготів. Тому він з особливою жагою й наснагою невпинно відточує свої кулінарні вміння.

От, скажімо, щоб пізнати всі тонкощі приготування культової неаполітанської піци, Дмитро поїхав на її батьківщину – до Італії, де кожен рецепт є відображенням історії й глибокої поваги до місцевих традицій. І навчався не аби в кого, а у всесвітньо відомого кулінара Франко Пепе, який займає перше місце у всіх конкурсах піци, які щороку проводять в Італії.

Італія, Фінляндія, ОАЕ: у цих країнах Дмитро Красило набував досвіду, а нині він – шеф-кухар Farmer's FOOD у Переяславі
Дмитро Красило та Франко Пепе

Франко Пепе – піцейола у третьому поколінні, власник піцерії Pepe in Grani, діяльність якої започаткував його дід у 1938 році в Кайаццо. Завдяки Франко Пепе куточок перетворився на світову піцерійну столицю, яка вабить тисячі шанувальників з усього світу. Він – перший виробник піци, призначений Лицарем за заслуги перед Італійською Республікою і справжня зірка на своїй батьківщині.

Дмитро розповідає, що Франко Пепе працює за принципом «нульового кілометра», тобто все, з чого він готує піцу, вирощується в радіусі одного кілометра від піцерії. Ця ідея дуже відгукнулася українцю. А найприємніша новина для переяславців, що вже зовсім скоро вони зможуть скуштувати ту саму піцу за італійськими рецептами у Farmer’s FOOD! 

– Справжня неаполітанська піца випікається за температури 400-450 градусів у цегляній печі на дровах. Протипожежні заходи не дозволять нам повністю відтворити цей процес, випікати будемо у сучасній печі, але технологія приготування буде максимально наближеною до італійської. І, звісно, вона буде з наших, натуральних продуктів, – обіцяє шеф-кухар.

Дмитро Красило поділився, що його глибоко вразила філософія їжі італійців. Розкуті, веселі, щирі – вони насолоджуються їжею так само як і спілкуванням.

– Під час навчання в Італії у нас був гастротур від Риму до Неаполя, в якому ми куштували й відпрацьовували унікальні місцеві рецепти піци. Їхні траторії запали мені в душу – це невеличкі сімейні заклади з затишною атмосферою й традиційною домашньою кухнею. У ньому всього 5-6 столиків, зазвичай власник траторії – він же офіціант, а його дружина та донька готують, при чому тільки зі свіжих продуктів, які вранці закупили на ринку. Домашнє вино подають у глечику. Відчуття, що ти прийшов у гості й тобі там раді. Вони спілкуються зі своїми гостями, дослухаються до них. Я, користуючись нагодою, також хочу закликати відвідувачів Farmer’s FOOD до комунікації, нас цікавлять їхні відгуки й побажання!

Італія, Фінляндія, ОАЕ: у цих країнах Дмитро Красило набував досвіду, а нині він – шеф-кухар Farmer's FOOD у Переяславі
Дмитро Красило та відомий в Україні шеф-кухар Ектор Хіменес-Браво

Хоча в житті було чимало іменитих наставників, найбільше на формування смаку вплинула мама, каже Дмитро:

– Моя мама завжди готувала з любов’ю, я бачив цю магію, закохався у процес і це визначило моє життя. Саме вона привила мені смак до якісної їжі, заклала фундамент моїх життєвих цінностей і світогляду.

А ексклюзивно для наших читачів шеф-кухар поділився рецептом простого, водночас витонченого десерту з улюблених багатьма сезонних ягід.

Шоколадна меренга з полуницею

– З яєчних білків можна приготувати надзвичайну меренгу. Існує багато меренгових десертів. Чого лише варта улюблена Павлова!

ІНГРЕДІЄНТИ НА 4 ПОРЦІЇ:

Для меренги:

Для крему Англез:

ПРИГОТУВАННЯ:

  1. «Крем Англез». Змішайте жовтки, молоко та вершки. На водяній бані доведіть суміш до 85°С (або «на око»): вона має стати як крем, залишатися однорідною на лопатці. Залиште охолонути.
  2. «Шоколадна Меренга». Збийте білки до легкої піни, потроху додайте цукор та продовжуйте збивати. Коли цукор повністю розчиниться, влийте розтоплений чорний шоколад. Не розмішуйте його до кінця, а залиште легку «мармуровість». Викладіть суміш на пергамент (кондитерський аркуш) та сушіть усю ніч за температури 90°С. Вам має вистачити 8-10 годин – раджу готувати меренгу заздалегідь, оскільки її дуже люблять діти.
  3. Час десерту! Руками покришіть меренгу на невеликі шматочки, додайте маскарпоне та крем англез. Розкладіть на 4 креманки. Зверху щедро насипте нарізану полуницю. Смакуйте з задоволенням!

Нагадаємо, у Переяславі втретє відбудеться благодійна акція «Одягни вишиванку – підтримай захисника»: програма заходів.

Exit mobile version