У Кабінеті міністрів планують підвищити мінімальні ціни на продаж алкоголю. Повідомляє Proslav з посиланням на видання Інтерфакс-Україна.
У пояснювальній записці до законопроекту йдеться, що чинні мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на алкогольні напої було встановлено ще у вересні 2018 року.
«Зміни, що сталися у соціально-економічній та податковій сферах, зокрема, зростання видаткової складової цін (сировина, комплектуючі, енергоносії, витрати на оплату праці тощо), а також зміна 1 березня 2022 року ставок акцизного податку на алкогольні напої, призвели до того, що розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам суб’єктів господарювання на виробництво та реалізацію алкогольних напоїв і вимагає коригування», – йдеться у записці.
Новою постановою пропонується підвищити розмір мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв залежно від коду виробів за УКТЗЕД.
Тож, пропонують наступні підвищення:
- на горілку та лікеро-горілчані вироби – на 13%;
- на коньяк – на 11-12%;
- на віскі, ром та джин – на 25%;
- на ігристі вина – на 28%;
- на звичайні вина – на 62%;
- на вермути та інших зброджені напої з міцністю до 22% – на 61-71%.
Також проєкт постанови передбачає встановлення мінімальних цін на виноробну продукцію (крім сидру та перрі (без додавання спирту), зброджених напоїв, отриманих виключно внаслідок натурального бродіння фруктових, ягідних та фруктово-ягідних соків, із вмістом спирту не більше 8,5% об’ємних одиниць (без додавання спирту), яка продається в упаковці типу Tetra-Pak та Bag in box.
«Це ганебно і неетично»: у Єльському університеті назвали великі компанії, які порушили обіцянку піти з ринку рф.