Київ розквітає у травні, ніби серце України – у білому цвіті каштанів, у теплі вечірнього Дніпра, у ритмі вуличної музики й розмов на терасах. З нагоди дня народження столиці Proslav зібрав каштaновий плейлист – добірку кращих сучасних пісень, присвячених Києву.

CEPASA – KYIV
Ще у 2022 році електронний проєкт Cepasa осучаснив гімн столиці, і у коллабораціЇ з чудовим українським каналом, що спеціалізується на зйомках з дронів – FlyUA, випустив атмосферний кліп, який повертає серцем і думками до столиці, у який би куток світу вас нині не закинула доля.
TEMBER BLANSHE – ПРО КИЇВ
Також у 2022 році інді-гурт Tember Blanche презентував кліп на пісню про Київ. Цей трек – музичне зізнання в любові улюбленому місту. Трек доволі веселий, однак написаний був далеко від дому: тоді учасники дуету ще не знали, чи побачать Київ таким, яким його пам’ятали. У відеороботі Влад та Саша гуляють містом у кількох локаціях – Поділ, Скляний міст, Труханів, Поштова площа, спейс на Кудрявській та район Золотих воріт й мріють про часи, коли комендантської годинини не буде, щоб гуляти до ранку й п’яніти від київських краєвидів на узбережжі Дніпра.
PROBASS ∆ HARDI – ГОВОРИТЬ КИЇВ
Це не просто трек – це звукова артилерія, яка б’є прямо в серце. У композиції поєднано потужний електронний драйв, бойовий дух і голос нескореної столиці, який в дитинстві ми точно чули з радіоточки. Споконвічно Київ говорить від імені всієї країни. Ця пісня звучить як заклик, як мантра спротиву, як музичне відлуння української стійкості.
O.TORVALD – КИЇВ ВДЕНЬ І ВНОЧІ
Пульсуючий інді-рок із присмаком великого міста, знайомий з популярного однойменного серіалу, тепер українською. O.Torvald показує Київ живим – з ранковими променями й нічними вогнями, з шумом, що ніколи не стихає. Це пісня про любов до міста без прикрас – у всіх його проявах. Зізнання від всіх, хто одного разу приїхав підкорити це місто.
POSTMAN – КИЇВСЬКІ ВУЛИЦІ
Легка, тепла і трохи ностальгійна – ця пісня від Postman з 2015 року занурює в атмосферу прогулянок столицею, де кожна вулиця дихає спогадами. Гітара звучить м’яко, голос – спокійний і щирий, а тексти – мов листи самому собі з іншого часу. «Київські вулиці» – це пісня про місто, яке змінюється, але залишається рідним. Про тишу ранкових проспектів, про вечори з кавою і світлом у вікнах, про внутрішній діалог з Києвом, який завжди поруч, навіть коли ти далеко.
ОЛЕНА ТОПОЛЯ – КАШТАН
Буквально місяць тому світ побачила україномовна версія композиції «Каштан» (російською мала назва – «Точка на карте» – прим.авт.). За словами Олени Тополі, нині композиція звучить по-новому – через рок, через біль і надію, через серце. «Це пісня про наші міста. Про людей. Про мрію, яка не зникає… навіть під звуками сирен».
АНТИТІЛА – ТАНЦЮЙ
Натомість ще у 2016 році її чоловік Тарас Тополя та гурт «Антитіла» задіяв 29 столичних локацій, дюжину танцюристів й провів два тижні зйомок у бетонній романтиці мегаполісу. Мова про їх знану роботу «Танцюй», яка з роками теж стала однією з музичних візитівок древньої столиці і де навічно вкарбовано голос Дмитра Гнатюка – одного з виконавців вищезгаданого гімну Києва.
ЖАДАН І СОБАКИ – ТРОЄЩИНА
Ця пісня – рафінований панк-рок про околиці великого міста. У ній Сергій Жадан перетворює київську Троєщину на метафору життя – з її панельними будинками, нічними маршрутками, маргінальним романтизмом і прямотою без прикрас. Жорсткий речитатив, енергія панку і жива правда в кожному рядку створюють портрет Києва, якого не показують у туристичних буклетах. Це гімн людям, які тримаються попри все, і району, де є своя душа, попри стереотипи.
ONUKA – МISTO
Електронна медитація від ONUKA про Київ як живий організм. Пульс біта нагадує ритм серця столиці, а голос Нати Жижченко – ніжний і відсторонений – веде слухача крізь шум трамваїв, скляні фасади та спогади з дитинства. Це не просто пісня про місто – це спроба відчути його душу, приховану за бетонними оболонками.
СКРЯБІН – ГОВОРИЛИ І КУРИЛИ
І хай ця пісня стосується Києва лише опосередковано, вона про те як формується близькість: не гучними словами, а мовчанням між ними. У Кузьми тут особливо багато ніжності до міста і його локацій, до людей, до моментів, які минають, але залишаються з нами назавжди.
SAGE, ELARM, MARBI – КИЇВ ТО Є ВДОМА
Ця пісня – ніжне й водночас впевнене зізнання в любові до міста, яке стало символом дому для мільйонів. Трек звучить легко, сучасно й дуже щиро. У ньому немає пафосу – тільки тепло, спогади та відчуття, що, попри всі бурі, сюди завжди хочеться повертатися. Мелодія огортає, мов вечірній вітер з Дніпра, а голоси артистів ніби промовляють: дім – це не стіни, дім – це Київ.
ГАРІК КРИЧЕВСЬКИЙ – КИЯНОЧКА
Гарік Кричевський випустив українську версію свого хіта, який незмінно асоціювався з Києвом у попередньому, ворожомовному, варіант. Перекладом займався Євген Рибчинський, а виконав (у новому аранжуванні) – все той же Гарік Кричевський та його донька.
KOLABA & ПАВЛО ЗІБРОВ – ХРЕЩАТИК
Ця пісня – це глибокий погляд на історію та сучасність міста, який перетинається з неймовірною музикою Павла Зіброва і потужним текстом Юрія Рибчинського, що не втрачають своєї актуальності. «Хрещатик» втілює в собі душу та енергію самого Києва, де переплітаються минуле і майбутнє, традиції та інновації. Це одна з найкращих музичних присвят Києву! Раді, що цей легендарний хіт має друге дихання.
Ці треки – як прогулянка знайомими вулицями, як спогад про перше побачення на Пейзажці, як мелодія великого міста, в якому живе душа. Увімкніть – і відчуйте Київ у кожному акорді.
Нагадаємо, що в умовах війни багато виконавців переспівали українською свої російськомовні хіти: сьома добірка перекладених пісень тут.