За прогнозами, уже за чотири роки кількість дітей, що підуть до першого класу, знизиться на третину, а відтак МОН розглядає можливість оптимізувати кількість шкіл в Україні, передає Proslav, посилаючись на Укрінформ.
За словами заступниці міністра освіти і науки Галини Кузьмічової, тенденція до зменшення кількості дітей простежується кілька останніх років. Наразі у відомстві підраховують, що кількість тих дітей, які нині навчаються в першому класі у співвідношенні до семикласників, менша більш ніж на 30%.
Зважаючи на статистику народжуваності останніх років, до 2029 року в перший клас можуть піти ще на 30% менше дітей, ніж зараз навчаються в першому класі. Це є підставою для планів щодо побудови майбутньої інфраструктурної політики, каже Кузьмічова.
Чи допоможе скорочення шкіл підвищити якість освіти?
Наразі в Україні працює близько 13 тисяч шкіл, але, як зазначила заступниця профільного міністра, половина цих закладів має лише часткову заповненість. За її словами, це позначається на навчальному процесі.
Кузьмічова наголосила, що розгляд питання закриття “непотрібних” шкіл повинен починатися з місцевих адміністрацій, які мають підходити до питань оптимізації “з холодною головою”, апелюючи не до радянських будівель, а можливості надання якісної освіти для майбутньої конкурентоспроможності дітей на ринку праці.
На кількості дітей в школах позначилася війна
Головна причина скорочення населення – війна, адже чимало матерів з дітьми покинули країну на початку вторгнення і наразі залишаються за кордоном. Ба більше, значна частина тих, хто виїхав, уже не планують повертатися додому, а їхні діти успішно інтегрувалися в освітні системи західних країн.
А тим часом у Переяславі хочуть здати в оренду приміщення колишнього дитсадка: деталі рішення міськради.