Батькам, які стурбовані впливом сучасних технологій на розвиток своєї дитини, важливо враховувати вік та потреби юного члена родини. Громадська організація #stop_sexтинг зібрала кілька корисних порад щодо користування гаджетами для різних вікових категорій дітей.
Діти до трьох років
Дітям цього віку батьки повинні максимально обмежити час із гаджетами. У цьому віці у малюка ще немає потреби в спілкуванні через інтернет, тому сміливо забирайте телефони та вимикайте телевізор у кімнаті, де перебуває дитина. Будь-які екрани – телевізора, планшета чи смартфона – не повинні потрапляти у поле зору малюка.
Дитячий садок (3-5 років)
Діти такого віку багато у чому беруть приклад зі своїх батьків. Якщо ви демонструєте свідоме використання гаджетів, то діти також будуть наслідувати цю поведінку. Якщо ж ви витрачаєте багато часу в телефоні, діти можуть теж розвивати цю некорисну звичку.
Фахівці стверджують, що для дітей дошкільного віку немає необхідності в особистому комп’ютері, телефоні чи планшеті. Рекомендується обмежувати час, який діти проводять з гаджетами, до 40 хвилин на день. Про тому, це має відбуватися під наглядом батьків.
Початкова школа (6-9 років)
Діти початкової школи часто виражають бажання мати власний гаджет. Проте батькам радять утриматись від цього кроку. Для дитини 6-9 років достатньо буде мати кнопковий телефон або розумний годинник, за допомогою якого ви можете бачити, де знаходиться дитина.
Ви можете разом з іншими батьками обговорити питання ризиків в інтернеті, безпечної поведінки дітей в онлайн-просторі та спільно домовитися, коли придбаєте особисті гаджети для дітей.
Середня школа (10-14 років)
Цей вік є прийнятним для власного смартфона. Головна порада спеціалістів – стежити за тим, у яких застосунках і на яких сайтах проводить час дитина. Необхідно також познайомити дитину з правилами безпеки в мережі. Краще, щоб дитина проводила час із гаджетом у спільних зонах вдома: вітальні або на кухні.
Детальніше про те, як налаштувати перший гаджет дитини, читайте у спеціальному гайді для батьків «Перший смартфон дитини: налаштування та контроль».
Старша школа (15-18 років)
З учнями старших класів батькам радять проводити бесіди. Адже час на сімейні угоди може вже сплинути, особливо, якщо дитині виповнилось 15 років і вона безконтрольно використовувала соціальні мережі. Підлітки дуже серйозно ставляться до особистих кордонів і готові їх відстоювати. Пам’ятайте, що заборони та жорсткі обмеження у цьому віці матимуть зворотний ефект, адже у дитини вже формується своє уявлення про світ та про себе, як дорослу людину.