Командувач Сил спеціальних операцій ЗСУ України відвідав Бахмут – оперативна аналітика та втрати ворога станом на ранок 26 квітня

Триває 427 доба розв’язаної росією війни проти нашого народу. російська федерація продовжує вести загарбницьку війну. Не зважаючи на значні втрати, не відмовляється від планів щодо окупації нашої території. Завдає ударів, здійснює обстріли як по військових, так і по цивільних об’єктах.

Командувач Сил спеціальних операцій ЗСУ України відвідав Бахмут – оперативна аналітика та втрати ворога станом на ранок 26 квітня
фото Генеральний штаб ЗСУ

Ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається досить високою.

Під час поїздки бригадний генерал Віктор Хоренко ознайомився з поточною ситуацією у місті та поспілкувався з воїнами підрозділів Сил спеціальних операцій, які обороняють цей населений пункт.

«Дійсно, ситуація у Бахмуті складна, проте, хто, як не ви знаєте, що треба робити і як діяти у поточних умовах. Ваша робота тут вкотре доводить, що ССО – це насамперед перевага якості на кількістю», – сказав Віктор Хоренко воїнам.

Ворог на цій ділянці фронту не проводить атакувальних дій, але цей напрямок є рекордсменом за використанням засобів ураження. За цю добу 432 рази ворог завдав ударів різними типами артилерії, реактивних систем залпового вогню, здійснив 13 авіанальотів і ракетні удари.

Для порівняння: у районі Бахмута Донецької області окупанти завдали 280 артилерійських ударів за минулу добу та здійснили чотири авіанальоти.

Водночас наші воїни на Куп’янському напрямку дають гідну відсіч і знищують як особовий склад противника, так і його техніку.

Українська армія продовжує зачистку смуги на лівому березі Дніпра у Херсонської області. 

При цьому наголошується, що до закінчення бойової роботи потрібна інформаційна тиша.  

Українським воїнам вдається знищувати артилерійські установки, танки, автобронетехніку, засоби ППО противника. Робота із зачистки передової смуги лівого берега дуже потужна. Але поки ЗСУ працюють лише в контрбатарейному режимі. 

У населеному пункті Урзуф Маріупольського району Донецької області, на території одного з дитячих таборів відзначено розміщення до 200 військовослужбовців російських окупаційних військ з числа мобілізованих.

У населеному пункті Кардашинка Скадовського району Херсонської області військовослужбовці рф уночі обшукують будинки, викрадають побутову техніку та легкові автомобілі у мирних громадян. 

Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом минулої доби уразили зенітно-ракетний комплекс, 4 райони зосередження особового складу та радіолокаційну станцію агресора.

Станом на ранок 26 квітня загальні втрати загарбників склали:

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 26.04.23 орієнтовно склали

Також повідомляється, що українські сили продовжують завдавати ударів по російських логістичних вузлах у тилових районах Луганської області.

«Втрати рф зменшилися після того, як їхні зимові спроби наступу не досягли цілей, а зараз російські сили зосередилися на підготовці до очікуваного контрнаступу України».

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ

Члени Ставки розглянули питання щодо забезпечення підрозділів сил оборони України озброєнням і боєприпасами. Також обговорили перебіг комплектування особовим складом і технікою новостворених бригад.

Окремо учасники засідання підбили підсумки та розглянули практичні результати чергової зустрічі Контактної групи з питань оборони України у форматі Рамштайн, яка відбулася 21 квітня.

Уряд пропонує запровадити економічні обмеження строком на 50 років. 

Також влада працюватиме над тим, щоб до жорстких рішень долучилося якомога більше країн світу.  

Ідеться про Бородянку та Мощун у Київській області, Тростянець у Сумській області, Посад-Покровське в Херсонській області, Циркуни в Харківській області та Ягідне в Чернігівській області.

Усі ці населені пункти зазнали страшних руйнувань. Тепер саме з них влада починає відбудову за принципом «краще, ніж було».

При цьому відбудовуватимуть не окремі будівлі та споруди, а все – із системним підходом, новим плануванням та повною трансформацією цих населених пунктів.

Рішення було ухвалене, щоб запобігти відчуженню чи розпорядженню цими активами.

Раніше вже було арештовано активи та майно на понад 5,6 млрд грн, кінцевим бенефіціаром яких є Марченко.

Понад 70% запасів припадають на три області – Донецьку, Луганську та Дніпропетровську. 

У загальній вартості корисних копалин 62% припадає на кам’яне вугілля, 14% – на залізну руду, на кожен з інших активів – менше 5%. Загальний обсяг корисних копалин оцінюється у 111 млрд тонн.

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ

Причому негативні оцінки переважають не лише на Заході, який відкрито критикує агресію, але також у державах СНД і тих країнах, чиї лідери намагаються займати нейтральну позицію щодо війни в Україні.

Серед мешканців 137 країн, яких Gallup опитала у 2022 р., 57% заявили про своє несхвалення керівництва рф. Роком раніше таких було 38%. Загалом у 81 країні негативно висловилося понад 50% опитаних, у багатьох інших ідеться про відносну більшість.

На більшості могил встановлено вінки, з якими у ЗМІ асоціюють ПВК «Вагнера».  

При цьому російська пропаганда продовжує замовчувати тему втрат рф у війні в Україні. Водночас експерти відзначають, що потік в’язнів у загони найманців останніми місяцями практично припинився, оскільки нема бажаючих їхати на вірну смерть. 

Крім того, в мережі дедалі частіше з’являються відеозвернення вагнерівців, які зараз перебувають в Україні, але не отримують обіцяних грошей та матеріального забезпечення. Люди скаржаться, що вони стали просто витратним матеріалом для режиму путіна, однак свої скарги адресують путіну і просять розібратися в ситуації.  

Сьогодні він знову пригрозив цивілізованим державам і зазначив, що не слід недооцінювати можливість застосування ядерної зброї Москвою, у якої «не здригнеться рука».

При цьому Мєдвєдєв назвав ядерну зброю «скрєпою», яка збирає державу до купи. 

Такі заявив є черговим підтвердженням, що цивілізований світ має подбати про те, щоб у перспективі росія була повністю позбавлена ядерного арсеналу й не могла погрожувати світові знищенням. 

Керівники російських компаній кажуть, що суднобудівний сектор рф зіткнувся з найбільшою проблемою з часів розпаду СРСР. Очікується, що протягом наступного року доведеться звільнити тисячі робітників на верфях і допоміжних виробництвах.  

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

Зокрема представниці Великої Британії та США розкритикували доповідь Лаврова й заявили, що претензії росії на територію України ніколи не будуть визнані

Міжнародна спільнота відмовляється сприймати виправдання росією війни, масових убивств, тотальних руйнувань на території України «міжнародним правом». 

Фактично рф демонстративно на очах у всього світу принижує демократію, свободу, конвенції, міжнародне право й підписані раніше договори.

Така поведінка не залишає цивілізованому світу вибору й рф має бути вигнана з Радбезу ООН.  

«Ми продовжимо допомагати Україні протистояти російській агресії, підтримувати роботу її інституцій та інфраструктури, а також проводити важливі реформи», – заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

У квітні минулого року Швеція вже вислала трьох російських дипломатів після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Цього місяця уряд Норвегії вирішив оголосити персонами нон грата 15 офіцерів російської розвідки, які працювали під дипломатичним прикриттям у країні.

Exit mobile version