Смертоносна ракета стала скульптурою козака-переможця. У селі Ташань, поблизу Переяслава, коваль Юрій Савугін створив залізного козака з уламків російської ракети «Іскандер». Її українські сили ППО збили наприкінці березня неподалік оселі Юрія, в Капустинцях.
Фігуру залізного воїна присвятили пам’яті місцевого жителя Віталія Краснюка, який загинув на Харківщині 10 березня.
Як із російського смертоносного брухту постав козак-переможець, в ефірі блоку ТСН в телемарафоні розповів кореспондент Дмитро Фурдак.
Як і вся країна, мальовниче село Ташань було готове вогнем зустрічати росіян. Окупанти сюди не дістались. Але війна залишила свій слід і тут. Над сусіднім селом 31 березня наша ППО збила російську ракету – усе поле було усипане її уламками.
Смертоносне залізяччя місцеві хотіли віддати в майбутній краєзнавчий музей. Аж тут дізналися про загибель на фронті односельця – Віталія Краснюка. Тоді коваль Юрій Савугін вирішив створити козакана згадку про загиблого сусіда. Частина металу – саме з уламків сумнозвісного «Іскандера».
На створення фігури пішло цілих три місяці. Працювати було важко, каже Юрій: метал у ракеті – дуже міцний. Тонкий шмат ледве гнеться в лещатах.
У Юрія є помічник – його він називає Михалич. Микола Михайлович саме робить чергову фігурку і нарікає, що антрацитове вугілля для печі закінчується. Раніше його привозили з Донбасу. Виявляться, Микола Михайлович – теж місцева зірка. Комбайнер-ударник іще за два роки до Незалежності почепив на свого комбайна саморобний синьо-жовтий прапор. Чоловік згадує – українському полотну в полі дивувався навіть якийсь партійний функціонер.
Радянський союз уже тріщав по швах. Покарання Микола Михайлович уник. А от прапор, звісно, зберіг. І тепер гордо демонструє його кореспондентам.
Колишній комбайнер нині щасливий допомагати ковалю з фігурами, які фіксують уже сучасну історію України. Утім, вони мріють, щоб жахіття, яке принесла Росія, скінчилось якнайшвидше.
Наразі скульптура козака стоїть в обійсті Юрія. Коли в селі створять краєзнавчий музей, перенесуть її туди. Так само, як і саморобний синьо-жовтий прапор Миколи Михайловича.