Кухарі закладів освіти Переяславської громади пройшли курс підвищення кваліфікації за принципами НАССР, інформує Proslav.

1 квітня на базі Державного Бориспільського професійного коледжу переяславські фахівці пройшли теоретично-практичний курс підвищення кваліфікації «Особливості впровадження системи НАССР у професійну підготовку кухаря» та отримали відповідні сертифікати.




Під час навчання були висвітлені основні принципи, на яких базується система НАССР. Практична частина складалася з приготування страв на сучасному обладнанні.
Фахівці харчоблоків громади демонстрували схему приготування страв, виробів з тіста та напоїв дитячого харчування.
«Навчання для шеф-кухарів та кухарів стало важливою подією, розширивши їхні знання та практичні навички безпечного дитячого харчування», – розповіли у відділі освіти.


Що ж таке система НАССР та які її головні ідеї?
Система НАССР була створена в 60-х роках минулого століття під час роботи над космічною програмою США NASA. У такий спосіб скорочували ризик псування продуктів та забезпечували мінімізацію вмісту в них патогенних мікроорганізмів.
Надати безпечну їжу дітям – це складне комплексне завдання всіх закладів освіти, і найоптимальнішим способом його вирішення є впровадження системи НАССР.


У перекладі з англійської мови ця абревіатура перекладається як «аналіз небезпечних факторів та критичні контрольні точки». В основі системи лежить глибокий аналіз, виявлення та усунення всіх можливих факторів ризику, а також встановлення контролю на всіх важливих етапах приготування страв, зводить до мінімуму існуючу небезпеку.
Принципи НАССР – це попередження виникнення, усунення чи приведення до прийнятного рівня небезпечних факторів шляхом систематизації контролю на всіх етапах забезпечення харчуванням.
Основний принцип функціонування системи укладений у глибокому аналізі, виявленні та усуненні всіх можливих факторів ризику, що виникають на виробництві під час виготовлення харчових продуктів (фізичні, хімічні та мікробіологічні фактори).


Це досягається шляхом контролю основних етапів процесу виробництва (критичних контрольних точок). Метою цього контролю є повне усунення або зведення до допустимого мінімуму небезпечних факторів. Також системою передбачається комплекс заходів, які застосовуються у разі виходу з-під контролю критичної точки.
НАССР – попереджувальний метод. Ця система використовується операторами ринку харчових продуктів, як гарантії безпеки продуктів харчування.
Також не варто забувати, що напрямок реформування технічного регулювання в нашій країні наближає нас до відповідності європейським стандартам і, як наслідок, в найближчому майбутньому функціонування підприємств харчової промисловості, які не відповідають стандартам НАССР, як цього вимагає харчове законодавство, стане неможливим.
Основні кроки запровадження системи управління харчовими продуктами у закладах освіти НАССР (ХАССП)
За ініціативою першої леді України Олени Зеленської
Нагадаємо, рятувальники спільно з поліцейськими провели навчання з безпеки для переяславських школярів.