Шановні читачі Proslav, на зв’язку директор видання Олег Чемерис. З дитинства памʼятаю мультсеріал про кота Гарфілда, який постійно їв лазанью. Було дуже цікаво, що це за страва, але ніхто мені її не готував. Якось, навчаючись на перших курсах університету, я прийшов у гості до друга і він сказав, що його мама передала лазанью. Я зрадів, що нарешті зараз скуштую її, як раптом товариш дістав з холодильника щось схоже на макарони по-флотськи, які злиплися. Тоді ми залили той кулінарний шедевр кетчупом і залюбки з’їли. Проте було зрозумілим, що лазанью ще треба дослідити. Своїм досвідом ділюся з вами у нашій рубриці «Тестуємо рецепти разом».
Рецепт італійської лазаньї
Цей рецепт я знайшов у застосунку Kitchen Stories, в якому є зручні рейтинги рецептів, добірки і відгуки людей, які вже готували за ними. Приготування італійської лазаньї потребує трохи більше години, тож давайте почнемо.
Інгредієнти для лазаньї
- 2 зубчики ароматного часнику
- 1 пекуча цибулина
- 2 яскраві морквини
- 500 грамів телячого фаршу
- банка (800 грамів) консервонаних томатів без шкірки
- орегано
- 50 грамів вершкового масла
- 40 грамів пшеничного борошна
- 500 мл молока
- мелений мускатний горіх
- листи лазаньї
- пармезан (або будь-який інший твердий сир)
- оливкова олія
- сіль, перець
Крок 1 – соус Болоньєзе
Після приготування цієї страви ви зможете викабелюватися перед дружиною чи чоловіком словом «Болоньєзе» і це чудово. Насправді його можна готувати складно, використовуючи багато інгредієнтів, але для нашої «спрощеної лазаньї» все не складно, адже мінімальний соус «Болоньєзе» – це томати та фарш.
Почистіть та подрібніть моркву, цибулю та часник. Нагрійте велику пательню і трохи обсмажте овочі на оливковій олії. Додайте телячий фарш, згодом додайте томати, сіль та перець за смаком.
Готуйте до повного приготування фаршу і часткового випарювання рідини від томатів. Смажте, періодично помішуючи, на середньому вогні 20-30 хвилин. За кілька хвилин до завершення додайте кілька чайних ложок сухого орегано або інших італійських трав.
Крок 2 – соус Бешамель
Це стало ще одним крутим словом у моєму кулінарному лексиконі. Насправді з першого разу в мене не вийшло приготувати цей соус, чим я частково зіпсував страву. Проте наступного разу після перегляду декількох відео на YouTube все вийшло. Спробую розповісти все максимально просто.
Розтопіть вершкове масло у каструлі (50 грамів), додайте 40 грамів борошна, мішайте поки не сформується жовтувата «каша», додайте 500 мілілітрів молока, помішуйте і варіть до загустіння соусу. Наприкінці додайте мелений мускатний горіх (пів чайної ложки), сіль та перець. (Не додавайте більше борошна, через кілька хвилин все загусне)
Крок 3 – збираємо лазанью
Нагрійте духовку на 200 градусів з вентилятором, або на 220 градусів без із верхнім та нижнім нагрівом.
Покрийте основу деко оливковою олією, далі шар соусу Бешамель. Новий шар почніть з листа лазаньї, далі Болоньєзе (фарш з помідорами), далі Бешамель. Продовжуйте, поки не закінчаться інгредієнти, має вистачити на 6-10 шарів в залежності від розміру листів. Завершіть Бешамель зверху та притрусіть все натертим твердим сиром.
Крок 4 – випікання
Поставте у нагріту духову піч на 30-40 хвилин на середню полицю. Слідкуйте, щоб нічого не згоріло. Щоб перевірити, чи приготувалася страва, я проштрикував виделкою листи лазаньї, і коли мені вдалося зробити це легко – все готово.
Дістаньте страву, дайте трохи охолонути, наріжте шматочками і радуйте своїх рідних.
Враження від страви
Я готував страву для своєї родини і всім вона сподобалася, мені також. Через кілька годин вона ще більше просочується смаками і стає ще кращою. Ця лазанья мені подобається значно більше ніж та, яку ми куштували студентами, неодмінно приготую колись ще.
А рецепт гомілок у хрусткій паніровці ви знайдете за посиланням.