«Мій зефірний букет замовляли для захисниці на передову»: переяславка Юлія Денисенко створює смачні квіти з натуральних інгредієнтів

Диво-букети від Юлії Денисенко виглядають, мов справжні, а виявляється, вони їстівні, адже зроблені з зефіру! Про те, як відкрила в собі талант кондитерки, розповіла Proslav.

«Мій букет замовляли для захисниці на передову»: переяславка Юлія Денисенко створює дивовижні зефірні квіти з натуральних інгредієнтів

– Зефірний букет – це чудова альтернатива живим квітам, – каже майстриня. – Асортимент у мене, як у квітковому магазині – загалом я можу створити будь-які квіти. Найчастіше замовляють всіма улюблені троянди, тюльпани, півонії, ранункулюси, гвоздики.

Зефірною флористикою Юлія Денисенко захопилася близько пів року тому. Випадково побачила композицію у соцмережах і захотіла освоїти це кулінарне мистецтво. «Я теж так зможу!», – вирішила дівчина. Колись вона створювала квіти з атласних стрічок і шифону, а тому була впевнена: вдавалися текстильні бутони – вийдуть і зефірні!

Юлія – творча і багатогранна особистість. За фахом – вчителька музики, кілька років працювала з дітьми у садочках і школах. Зараз співає у складі Народного вокального ансамблю «Вербиченька» Переяславського Центру культури і мистецтв.

Певний час вона плела на замовлення кошики й декоративні прикраси з паперової лози, потім варила натуральне мило та креми, виготовляла шовкові аксесуари та одяг… У кожне заняття поглиблювалася з тотальним інтересом, щоразу ретельно вивчаючи його й відточуючи майстерність до досконалості.

І до свого нового хобі Юлія підійшла відповідально: закінчила курс зефірної флористики, придбала новий потужний кухонний комбайн.

– Щоб чітко вивірити ідеальний рецепт зефіру і навчитися формувати красиві квіти, довелося зробити десятки невдалих замісів, – зізнається Юлія. – У цій справі багато що вирішують долі секунд. Якщо недоварити чи переварити масу, квітка не вдасться – пелюстки «попливуть» або навпаки – зефір не застигне. Дуже багато нюансів, які я засвоювала на власному досвіді.

Отримавши схвальні відгуки рідних і знайомих, Юлія ще більше надихнулася, а коли з’явилися перші покупці – усвідомила, що її продукція затребувана та цікава. До Міжнародного жіночого дня замовлення вже йшли один за одним.

– Зефір я готую заварною технікою – у його складі значно менше цукру, ніж у традиційному, – ділиться майстриня. – Використовую натуральний яблучний сік прямого віджиму або яблучне пюре, агар-агар і  пастеризований сухий білок альбумін. Для кольору – харчові барвники або натуральний сухий розпилювач з ягід і фруктів, який дозволяє створити красивий градієнт відтінків.

Кондитерка відкрила кілька секретів приготування:

– Спочатку потрібно зварити сироп до температури 107 градусів. Це дуже важливий момент – ниточка сиропу має тягнутися і бути тонесенькою, як павутинка. Далі до пишної маси слід збити альбумін та цукор – головне не перестаратися. А потім обережно змішати. Помилка на будь-якому етапі приготування негативно позначиться на кінцевому результаті. Зате якщо зефір вдається, висаджувати квіти – одне задоволення.

Затим зефірним квітам потрібен час, щоб дозріти, і завершальна найкреативніша частина роботи – зібрати букет. Загалом весь процес створення композиції займає близько двох діб, каже Юлія.

Найбільший букет, який створювала кондитерка, був діаметром 35 сантиметрів, – жовті тюльпани. Часто замовляють по одній крупній зефірній квітці в окремих пакуваннях – зазвичай на весілля як компліменти для гостей. Найпопулярніший варіант – коробочка з квітами – коштує від 350 гривень, букет – від 750 гривень.

Наразі серед замовників здебільшого жінки, каже Юлія. Для чоловіків зефірний букет – це поки що новинка, зате коли вони дізнаються, що можна подарувати своїм близьким такий естетично привабливий, смачний і корисний презент, стають постійними клієнтами.

– Хто придбав букет до Міжнародного жіночого дня, повернувся замовити й до Дня матері, – усміхається кондитерка.

Зефірні шедеври Юлії Денисенко набирають все більшої популярності й вже подорожують по Україні. Одного разу букет у неї замовила жінка для своєї сестри-військової, яка служить на Запорізькому напрямку. Флористка акуратно запаковує вироби у спеціальні коробки і відправляє поштою.

Все більше часу майстриня проводить на кухні, аби якнайбільше людей спробувало її казкові витвори. Але їй це подобається – жінка тішиться, що знайшла справу до душі, якій готова повністю присвятити себе.

Більше робіт Юлії Денисенко – на особистій сторінці в Instagram. Зв’язатися з нею можна за телефоном +38063 437 83 42

Нагадаємо, у селі Переяславської громади молода бібліотекарка пече тортики для маленьких відвідувачів і вишиває для захисників сорочки та обереги.

Exit mobile version