У Музеї українського рушника, що на території Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини (НІЕЗ «Переяслав»), триває виставка української художниці Оксани Кириченко під назвою «Малюю квіти тобі, Україно. Життя і смерть в одному дні», передає Proslav.
Про відкриття експозиції повідомили на сторінці Департаменту культури і туризму Київської обласної державної адміністрації.
У дописі йдеться, що персональна виставка Оксани Кириченко – це не просто експозиція картин, а художній щоденник, в якому кожна робота – мов сторінка життя країни у війні, як сповідь про любов, втрату й надію. Виставка включає більше 30 робіт, серед яких – живопис на папері, а також розписані гільзи, тубуси й бойові каски.
Художниця працює у власній техніці, змішуючи образи квітів, птахів, жінок, українських воїнів і святих. Її роботи – це глибока особиста розповідь про війну, віру, материнство й силу української душі.
«У кожному образі відчувається щемлива ніжність, пам’ять і надія: квіти, птахи, воїни, жінки, мати-Україна», – зазначають на сторінці Департаменту.
Серед центральних експонатів виставки – «Каска. Українська П’єта». Це бойова каска, на якій художниця зобразила жінку, що схилилася над загиблим воїном. Цей образ – візуальне переосмислення П’єти, де мати тримає на руках тіло сина.
Не менш промовисто виглядають тубуси з портретами полеглих українських захисників, які до війни були музикантами. Замість скрипок, труб і диригентських паличок вони тримають зброю.
Мисткиня говорить, що її творчість – це спосіб переосмислення болю та перетворення його на мистецтво. Це про те, як можна «замальовувати війну фарбами», перетворюючи біль на глибоке мистецтво, що лікує і надихає.
Виставку можна переглянути у Музеї українського рушника за адресою: м. Переяслав, вул. Літописна, 61.
Нагадаємо, у Переяславі вшанували пам’ять поетеси Лілії Золотоноші: на її вірші написано понад 100 пісень.