У четвер по Київській області буде спекотно та без опадів. Прогноз на 3 липня підготували в Українському гідрометцентрі, передає Proslav.

Впродовж доби на Київщині очікується мінлива хмарність. Опадів цього дня, за даними синоптиків, не передбачається. Вітер буде північно-західного напрямку, 5-10 м/с.
Температура вночі опуститься до 12-17°, а вдень на стовпчиках термометрів буде від +25°С до +30°С. У Києві вночі температура повітря складе 15-17°, а у денні години – 28-30° тепла.
Народні прикмети 3 липня
Дуже часто цей день буває дощовим, з грозою. Дощ у цей день міг передбачати не лише павук. Якщо мурахи ховаються в купу – можна очікувати на сильний вітер, дощ, грозу: жаби в траву виповзають – також слід чекати на дощ.
Народні прикмети на 3 липня:
- Якщо день сухий і безвітряний – літо буде спекотним;
- Ранкова роса – до ясної і теплої погоди;
- Грім без дощу – до спекотних днів із короткими бурями;
- Мурахи масово зникають – до негоди;
- Пташки мовчать зранку – чекай похолодання або дощу.
Поради городникам на 3 липня
Догляд за культурами:
- Томати: пасинкуйте, провітрюйте посадки, видаляйте нижнє листя; обробка від фітофтори (раз на 5-7 днів) за допомогою сироватки з йодом, настою попелу чи відвару часнику з милом; підживлення: бор, попіл, калійні добрива.
- Огірки: прищипування, регулярне збирання, зволоження; добре реагують на дріжджовий настій, настій кропиви, попіл або гумат.
- Капуста: поливи глибокі, обробки від гусені (зола, полин, гірчиця); при потребі – підгортайте.
- Баклажани, перець: формуйте кущі, підживлюй попелом або гуматом калію, бором по листу.
Підживлення:
Рекомендується попіл (настій або сухий), бор (1 г/л), дріжджі (10 г/10 л на 1 м²) або ж органічні настої на основі кропиви, кульбаб чи лопуху.
Захист від шкідників:
Від тлі, білокрилки та кліщів скористайтеся настоями з полину, попелу або часнику з милом. Від фітофтори та борошнистої роси обов’язково здійснюйте профілактику, особливо після роси чи дощу.
Полив:
- Вранці до спеки або ввечері, вода тепла, тільки під корінь;
- Після кожного поливу – мульчування (суха трава, тирса, листя) – це захист від спеки.
Порада: 3 липня – ідеальний день для зміцнення овочів у період спеки: регулярний полив, м’яке підживлення, захист від хвороб. Стежте за появою перших симптомів фітофтори на томатах – саме час почати профілактику.
Цікаво дізнатися: посівний календар на липень 2025 року. У матеріалі розповідаємо про те, що і в який день садити, а в який відпочивати.