За даними синоптиків, у вівторок по Київщині буде спекотно й вдарить гроза. Прогноз на 22 липня підготували в Українському гідрометцентрі, передає Proslav.

Впродовж дня буде хмарно з проясненнями. Вночі опадів не очікується, однак вже вдень можливий короткочасний дощ, а місцями – з грозою. Вітер буде південно-західного напрямку, 7-12 м/с.
Температура вночі по області складе 15-20°, а вдень повітря прогріється до спекотних 27-30°. У Києві вночі термометри зафіксують 18-20°, у денні години – 28-30°.
Народні прикмети 22 липня
Вважалося, що якщо цього дня стоїть тиха, спекотна погода – такою буде й решта літа. А якщо надвечір насуваються хмари – до кількох днів негоди. Також уважно слідкували за поведінкою жаб і птахів.
Народні прикмети на 22 липня:
- Вранці багато роси – день буде сонячним;
- Жаби виходять на стежки – дощ буде вже сьогодні;
- Якщо вечір теплий і безвітряний – чекай спеку;
- Галки кричать із самого ранку – до зміни погоди;
- Хмари рухаються проти вітру – буде гроза.
Поради городникам на 22 липня
Догляд за основними культурами:
- Огірки. Активний період плодоношення – не забувайте щодня збирати плоди, аби рослина не виснажувалась. Підживлення: дріжджі + цукор (10 г + 2 ст. л. на 10 л води). Обробка: сироватка з додаванням йоду і мила – від грибкових хвороб.
- Томати. Пильнуйте за станом листя та плодів: ознаки фітофтори – сигнал для обробки настоєм полину або сироватки з попелом. Пасинкування – не рідше ніж 1 раз на тиждень.
- Капуста. У вологу погоду збільшується ризик слизнів – розсипте навколо рослин золу або подрібнену яєчну шкаралупу. Обробка настоєм цибулиння або тютюнового пилу – проти гусені.
- Перець і баклажан. Для кращого цвітіння обробіть по листу розчином борної кислоти (1 г на 1 л води). Підживіть настоєм кропиви або золою – це зміцнить рослини після спеки.
- Буряк, морква. Розпушіть ґрунт, полийте і внесіть тонкий шар попелу, особливо після дощу – це зміцнить коренеплоди.
Захист від хвороб і шкідників:
Фітофтора, борошниста роса:
- Чергування обробок: сироватка з йодом, полиновий відвар, розчин марганцівки (блідо-рожевий).
Тля, білокрилка, гусінь:
- Обприскування настоєм часнику або тютюну,
- Ручне збирання шкідників на капусті + посипання золою.
Підживлення:
- Попіл (сухий або настій) – під кожну культуру;
- Дріжджі + цукор – стимуляція росту огірків і кабачків;
- Настій компосту або гноївки (1:10) – для всього городу (у вечірній час, після дощу або поливу).
Полив:
Полив – тільки вранці або після 19:00, уникаючи попадання води на листя. У спеку поливайте частіше, але невеликими дозами. Обов’язково мульчуйте після кожного поливу, щоб зберегти вологу.
Порада дня
Якщо довго не було дощу, а земля втомлена – проведіть ввечері полив теплою водою з додаванням кількох ложок деревного попелу. Це допоможе рослинам швидше відновитися і зменшить ризик грибкових хвороб.
Тим часом розповідаємо, коли святкувати Маковія, які страви приготувати та що святити у церкві.