У Київській обласній державній адміністрації презентували четвертий том Книги Пам’яті загиблих Захисників Київщини «Хто, як не Я…», присвячений воїнам, які загинули під час АТО/ООС у 2017-2018 рр. Окремий розділ книги оповідає героїчну історію бійця з Переяслава Олександра Довгого, інформує Proslav.

Історико-меморіальне видання у біографічно-довідковій формі подає інформацію про військовослужбовців – вихідців із Київської області, а також тих, хто певний час проживав на Київщині.
Перша частина книги «Хто, як не Я…» була присвячена бійцям, які загинули у 2014 році, друга – полеглим у 2015, третій том містить інформацію про захисників з Київщини, які загинули у 2016 році. У новому четвертому томі закарбовані імена земляків, які загинули у 2017-2018 роках.
Презентація книги відбулася 12 грудня під час заходу, приуроченого до Міжнародного дня волонтерів. До події долучилися родини загиблих Героїв, які заплатили за свободу та незалежність України ціною власного життя. Серед них Юлія та Олександра, дружина та донька полеглого воїна з Переяслава Олександра Довгого.
«Ця книга містить розділ про нашого Героя, мого коханого чоловіка, найкращого татуся і люблячого сина, Довгого Олександра. Памʼять про нього буде серед нас завжди, тому що ми ніколи не зможемо забути його любов, його доброту, сміливість, мужність, його щирість», – написала Юлія Довга на особистій сторінці.
Довгий Олександр Михайлович народився 1 серпня 1985 року в місті Переяслав-Хмельницький (зараз Переяслав) Київської області. Навчався в Переяслав-Хмельницькій ЗОШ Nº1. В 2005-2006 роках проходив строкову військову службу. Після демобілізації поступив на навчання до педагогічного університету імені Григорія Сковороди (2006-2010 pp.).
У звʼязку з початком збройної агресії російської федерації проти України був призваний до війська ще у першу хвилю мобілізації – 19 березня 2014 року. Упродовж двох років проходив службу у місцевому райвійськкоматі. 15 грудня 2015 року вибув на перекваліфікацію до військової частини «Десна», де проходив навчання близько двох місяців.
Після повернення до рідного Переяслава був відряджений у місто Рівне, звідки направлений на полігон Яворів Львівської області. 3 лютого 2016 року брав участь у антитерористичній операції на
Сході України. Старший солдат; служив на посаді водія-номера обслуги 2-го зенітного ракетно-
артилерійського взводу 1-ї зенітної ракетно-артилерійської батареї зенітного ракетно-артилерійського дивізіону 30-ї окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького.1 квітня 2017 року о 10:45 Олександр загинув поблизу села Старогнатівка Волноваського району Донецької області. На час загибелі 31-річного бійця у нього залишилися: мама, дружина та донька.
Поховали воїна на Підварському цвинтарі у рідному Переяслав-Хмельницькому, що на Київщині.Нагороди: Нагороджений відзнакою Української православної церкви Київського патріархату – медаллю «За жертовність і любов до України». У 2020 році Олександру Довгому було присвоєно звання «Почесного громадянина міста Переяслава» (посмертно).
Вшанування памʼяті: 4 червня 2018 року в Переяслав-Хмельницькому на фасаді Переяслав-Хмельницької загальноосвітньої школи I-III ступенів Nº1 було відкрито меморіальну дошку
на честь випускника школи Довгого Олександра Михайловича.Імʼя Олександра Довгого викарбуване на одній зі стел «Памʼятного знаку воїнам Антитерористичної операції» відкритого у місті Переяславі 23 березня 2019 р. Портрет воїна розміщено на меморіалі «Стіна памʼяті полеглих за Україну» у місті Києві: секція 9, ряд 4, місце 26.
Рідні першими отримали екземпляри щойно надрукованої Книги. Пані Юлія висловила вдячність усім, хто причетний до створення Книги Пам’яті загиблих Захисників Київщини.
«Ви робите колосальну роботу, яку ми зможемо передати нашим наступним поколінням», – написала вона.
Також дружина Героя подякувала начальнику відділу культури і туризму Переяславської міської ради Валентину Шуткевичу за супровід і підтримку.
Валентин Шуткевич зазначив, що організаторами виступили Київський обласний центр допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича у співпраці з Департаментом культури та туризму, Департаментом соціального розвитку і ветеранської політики за підтримки Київської обласної ради, Київської обласної державної адміністрації.
Нагадаємо, у Переяславі на білборді з’явився портрет воїна Дмитра Ружановського.