«Переяслав Хліб» вже не перший рік радує споживачів якісною та смачною продукцією, постійно вдосконалюючись та розширюючи асортимент. Незабаром на полицях магазинів з’явиться ексклюзивний бездріжджовий хліб на заквасці. Proslav поспілкувався із директором ТОВ «МИЗА» Андрієм Пироговським, технологами та пекарями, щоб розповісти детальніше про новинку.

Новий рецепт придумали, коли на початку повномасштабної війни бракувало дріжджів
Ідея нової рецептури виникла після 24 лютого 2022 року. Тоді, згадує директор, на підприємстві запустили в роботу старі печі, які тривалий час не працювали.
«У той період Черкаси не могли в місто приїхати, щоб привезти хліб. Київ також не возив – він забезпечував свій регіон. Тобто тоді працювали тільки локальні заводи. У нас були цілодобові черги, щоб забрати хліб. І хоча потужності заводу працювали на 100%, ми не встигали його спекти», – розповів він.
Також на початку повномасштабного вторгнення гостро стояло питання із забезпеченням необхідними інгредієнтами. Фури, які возили борошно, не могли дістатися до пунктів призначення через розташовані блок-пости. Чергове питання, яке потрібно було вирішити – де знайти дріжджі.
На заводі пригадують, що дуже складно було через те, що деякі виробництва з дріжджів закрилися. Відтоді на переяславському підприємстві й почали проговорювати питання щодо випікання хліба без використання цієї складової. Проте, як виявилося, виготовити хліб без дріжджів непросто.
У «Переяслав Хліб» зазначають, що виробництво бездріжджового хліба на заквасці більше притаманне пекарням та своєрідному хендмейду, а не лінійним потужностям. Однак наразі працівники місцевого підприємства навчилися, стабілізувалися й хочуть презентувати якісний продукт споживачам.
Переяславський хлібзавод провів реновацію обладнання
Близько півтора року тому на заводі провели реновацію обладнання. На заміну старим печам придбали нові – це дало змогу зробити звичну усім продукцію ще більш смачною та якісною.
«Це сучасне обладнання в порівнянні із тим, що було. Завдяки цьому процес випікання відбувається, як у кам’яній чи цегляній печі. Тобто зверху та знизу витримується однакова температура. Така заміна дозволила якісно покращити нашу продукцію», – поділилися на заводі технологічними деталями.
Без оновлення старих печей, зауважують, було б вкрай складно випекти хліб на заквасці.
Новий хліб на заквасці, як у кращих крафтових пекарнях: потрібно вручну зробити правильний надріз
Новинку переяславського хлібзаводу можна порівняти з виробами кращих крафтових пекарень. Під час усього виробництва хліба на заквасці потрібно ретельно дотримуватися технологій.
«Це не лінійне виробництво, а більше ручна праця. Під час виготовлення велике значення має ручне формування», – розповіли пекарі.
Також те, що відрізняє бездріжджовий хліб на заквасці від загальновідомих – це тривала холодна ферментація. З особливостями технологічного процесу з Proslav поділилася завідувачка лабораторією заводу Наталія Олексіївна Андреєва.
Спочатку закваску постійно підживлюють і нарощують до необхідної кількості. Після чого замішують тісто, яке потім переміщують до «холоду» (8°…10°) на 16 годин.
Після завершення цього процесу вручну формують заготовки. Згодом майбутній хліб кладуть до розстійної шафи, у якій він достигає протягом 3-4 годин. Перед етапом випікання роблять спеціальний надріз.
За словами пані Наталії, усіх процесів треба дотримуватися суворо та чітко за рецептурою.
Хрустка скоринка та неймовірний аромат нового хліба зачаровують
Користуючись нагодою, наша команда скуштувала новинку й виокремила її надзвичайно ніжний м’якіш та хрустку скоринку. Також ми оцінили пружність, пористість, аромат та зовнішній вигляд хлібини з незвичайним гребінцем.
Специфічна рецептура та ручна праця роблять цю продукцію ексклюзивнішою в порівнянні з «класикою». Бездріжджовий хліб на заквасці не тільки смакує інакше, а й довше зберігається.
На виробництві розповіли, що випікають невелику порцію бездріжджовий хліба на заквасці й намагаються реалізовувати у своїх мережах, щоб отримати відгуки від споживачів. Але, зізнаються, продукт не встигає потрапити не прилавки, бо співробітники викуповують все наперед.
«Переяслав Хліб» закликає жителів обрати назву нового хліба
У межах колективу заводу було тривале обговорення з приводу назви нової продукції. Кожен із співробітників мав можливість запропонувати власний варіант. Після проведеного голосування визначили три головні назви-претенденти, серед яких:
- Хліб «Домашній» на заквасці;
- «Паляниця» пшенична на заквасці;
- Хліб «Родинний» на заквасці.
«Переяслав Хліб» хоче залучити місцевих жителів до фінального вибору назви. Наразі вже розробили загальні риси макета упаковки і орієнтовно за місяць-півтора після її виготовлення хліб з’явиться у масовій реалізації.
Окрім більш ніж 80 найменувань продукції, щодня на прилавки постачатимуть близько 200 хлібин-новинок. Цінова політика виважена, враховуючи ручну працю. Відтак, у кіосках мережі бездріжджовий хліб на заквасці коштуватиме до 40 грн.
Долучайтеся до голосування на сторінках Proslav у соціальних мережах та обирайте назву нової продукції. Віддати свій голос можна за посиланням: голосування у Telegram