Національний календар профілактичних щеплень в Україні передбачає імунізацію проти 10 захворювань: туберкульозу, гепатиту В, кору, епідемічного паротиту (свинки), краснухи, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та хіб-інфекції. В якому віці і від чого вакцинуватися, розповіли в МОЗ, передає Proslav.
Зазначається, що згідно з даними ВООЗ, щороку вакцинація запобігає 3,5–5 мільйонам смертей від таких захворювань, як дифтерія, правець, кашлюк, грип та кір. Особливо вразливі до таких хвороб діти і дорослі, які не мають щеплень взагалі або пропустили якесь із щеплень за графіком.
Так, у МОЗ рекомендують дотримуватися Національного календаря профілактичних щеплень.
Коли і від чого вакцинуватися
- Гепатит В: протягом першої доби життя, а потім у 2 та 6 місяців.
- Туберкульоз: одне щеплення у проміжку між 3 і 5 добами життя.
- Кір, паротит, краснуха: у 12 місяців та 6 років.
- Дифтерія, правець: у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 та 16 років. Дорослі, щеплені за календарем, потребують ревакцинації проти дифтерії і правця кожні 10 років: у 26, 36, 46, 56 і так далі років.
- Кашлюк: у 2, 4, 6, 18 місяців.
- Поліомієліт: інактивована вакцина (ІПВ) – у 2 та 4 місяці, оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ) – у 6 та 18 місяців, а також 6 та 14 років.
- Хіб-інфекція: у 2, 4 та 12 місяців.
Якщо ви пропустили якесь зі щеплень, це не значить, що треба розпочинати курс імунізації спочатку. Однак важливо надолужити пропущені щеплення якомога швидше незалежно від того, скільки минуло часу. Для цього зверніться до терапевта, сімейного лікаря чи педіатра. Спеціаліст допоможе вам скласти індивідуальний графік щеплень.
Вакцини, які передбачені Національним Календарем профілактичних щеплень, – наявні в Україні і є безоплатними.
Нагадаємо, вагітні жінки-ВПО мають право на безоплатну медичну допомогу.