Національний банк України (НБУ) планує зробити фінансові операції прозорішими. Тепер під час переказу коштів українці зможуть бачити ім’я та номер рахунку отримувача, незалежно від того, у якому банку відкрито рахунок, інформує Proslav.

Проєкт відповідної постанови вже опублікували на сайті Нацбанку. Зміни мають на меті:
- зобов’язати банки передавати емітенту інформацію про платника та отримувача, зокрема:
- код за ЄДРПОУ – для компаній;
- повний номер платіжного інструменту – для фізичних осіб;
- уточнити вимоги до формування банків платіжних інструкцій та визначити обов’язкові їх реквізити;
- для онлайн-платежів – зобов’язати банки надавати платникам своє повне найменування до початку ініціювання операції.
“Очікувані результати прийняття проєкту сукупно матимуть позитивний вплив на функціонування платіжного ринку, учасників платіжного ринку та користувачів платіжних послуг. Ураховуючи специфіку сфери правового регулювання проєкту, не вбачається за можливе обчислення кількісних розмірів позитивних і можливих негативних наслідків його прийняття”, – стверджують автори пропозиції.
Завдяки новим правилам перекази з картки на картку стануть безпечнішими. Навіть якщо відправник і отримувач мають рахунки в різних банках, відправник бачитиме, кому саме надсилає кошти.
Це означає, що шахраї більше не зможуть легко ошукати людей, оскільки під час переказу відображатимуться дані одержувача. У разі підозрілих дій громадянин зможе звернутися до поліції та надати точну інформацію про одержувача коштів.
В НБУ наголошують, що раніше така інформація не фіксувалась, тому люди нерідко ставали жертвами шахрайства, довірливо надсилаючи гроші незнайомцям.
Згідно з проєктом постанови НБУ правила випуску і обслуговування банківських карток можуть бути змінені з 1 жовтня 2025 року. “Це сприятиме підвищенню прозорості проведення платіжних операцій з використанням платіжних інструментів та посиленню захисту прав користувачів платіжних послуг”, – пояснили в НБУ.
Нагадаємо, українці отримали пенсію після індексації: на скільки зросли виплати.