«Не можна слухати реально всіх – слід віднаходити моральних авторитетів і бути самокритичним»: як та чим відеоблогер Віталій Гордієнко надихав молодь в університеті Переяслава

7 квітня 2023 року о 13:00 в 114 аудиторії Університету Григорія Сковороди в Переяславі (Центр інноваційного навчання та трансферу технологій «Innovation Training & Tech Transfer Center») в рамках проєкту «Платформа можливостей», який набирає нових обертів в межах проєкту #МолодьТУТ програми USAID «Мріємо та діємо», IREX Ukraine та ГО «Молодіжна платформа», відбулася розмова з відеоблогером, засновником молодіжного кіномистецького YouTube-каналу із понад півмільйонною аудиторією підписників «Загін кіноманів» Віталієм Гордієнком.

у Переяслав завітав засновник YouTube-каналу із понад півмільйонною аудиторією підписників «Загін кіноманів» Віталій Гордієнко
у Переяслав завітав засновник YouTube-каналу «Загін кіноманів» Віталій Гордієнко

Зустріч з ватажком «загону кіноманів» була направду бажаною, на неї давно чекали сковородинівці, відтак університет, який має славні традиції запрошення відомих успішних українців, не зміг відмовити їм у цій приємності. Серед учасників зустрічі, які, подекуди, навіть приїхали з інших міст був і кореспондент Proslav.

Гордієнко одразу ж відзначив, що йому приємно завітати до нашого міста. Перед початком зустрічі він, скориставшись сонячною погодою, навіть встиг прогулятися його центральною частиною. «У вас дуже красиво в центрі. Просто ми ніде більше не були. Раптом що, покажете й скажете що тут ще у вас можна глянути», – додав Віталій. Далі поцікавився тим, про що хочуть почути учасники зустрічі – здебільшого їх цікавила історія Гордієнка як ютубера, перші кроки які варто робити у цьому напрямку початківцям, його особисте ставлення до хейту. Запит збігся з тим, про що, власне і планував розповісти ватажок «загону кіноманів».

у Переяслав завітав засновник YouTube-каналу «Загін кіноманів» Віталій Гордієнко

Нині каналу «Загін кіноманів» шість років тому, коли Віталій навчався на актора на факультеті культури та мистецтв у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Зважаючи на те що акторам, подекуди, складно знайти роботу в Україні почав шукати варіанти розвитку для себе як для креативної одиниці. YouTube став для нього майданчиком для побудови особистого бренду, який крім розвитку передбачає ще й певний заробіток. Навчався цьому на відео переглядаючи ролики про те, як заробити на цій платформі. Розповідає, на першому каналі публікував по кільках футбольних вайнів на день. Але зважаючи на авторське право такий контент не міг монетизуватися, а відтак Гордієнко припинив його вести і поставив свої намагання на паузу.

«Не можна слухати реально всіх – слід віднаходити моральних авторитетів і бути самокритичним»: як та чим відеоблогер Віталій Гордієнко надихав молодь в університеті Переяслава

Віталій Гордієнко відверто зізнається, що не потрібно шукати вдалої дати чи умов для ведення каналу, як це певний час робив він – слід просто взяти й зробити, мати ідею, й не важливо з наскільки якісною картинкою чи звуком. Перше відео після перерви майбутньому успішному ютуберу невідкладно запропонував зняти друг коли почув що той марить про свій канал. Головне вміти круто розповісти про те, що вас цікавить, і тоді вас почне дивитися аудиторія які це теж цікаво. Блогер, каже що на перших етапах ціль щодо заробітку змінилася на ціль розвивати український YouTube. Проте одразу ж варто розуміти й те, для чого вам ця платформа – заробляти чи розвивати свій інший бізнес або бренд.

Гордієнко підраховує, що йому вистачило 5 місяців стабільної роботи над контентом, аби отримати свої перші 20-30 тисяч переглядів. Далі цифри зростали, а до для появи перших 10 тисяч підписників знадобилося три роки та один місяць, для першої сотні тисяч ще вісім місяців.

Відповідаючи на питання щодо хейту, до якого ще кілька разів поверталися у ході розмови, Віталій зазначив, що він, за його підрахунками, складає десь 40% у коментарях. Зазвичай мозок більше сприймає саме хейтерські коментарі, коли слід не забувати про більшість хороших і віддавати собі звіт, що подальша праця вплине на якість. Не можна слухати реально всіх, проте варто прислухатися до лідерів думки. За відсутності морального авторитета в житті варто плекати саме свою самокритичність.

«Не можна слухати реально всіх – слід віднаходити моральних авторитетів і бути самокритичним»: як та чим відеоблогер Віталій Гордієнко надихав молодь в університеті Переяслава

Також Гордієнко вважає, що в українському YouTube залишається ще багато вільних ніш. 10-15 каналів про те ж кіно це дуже мала кількість – переконаний Віталій. У інших нішах ситуація ще гірша. Відтак усім охочим просто зараз варто обрати свою і наполегливо працювати аби здобути в ній популярність.

Як розповів Віталій Гордієнко, з часом формат «Загону кіноманів» став більш конвергентним – зараз він представлений у більшості соціальних мереж, має власний подкаст де усі охочі можуть смакувати деталі (каже, старається робити контент каналу більш динамічним – прим.авт.). Наразі марить про повноцінний сайт «Загону» та хоче розширити свою команду співавторів на YouTube. Водночас працює над документальною стрічкою про відомого композитора Володимира Івасюка, має радше невдалі приклади співпраці з штучним інтелектом та вболіває за нове українське кіно. До Переяслава блогер та його друг, співак Макс Пташник (поява якого на зустрічі стала приємною несподіванкою як для організаторів, так і для учасників – прим.авт.) завітали повертаючись з Харківщини, де були на прем’єрі нового українського фільму «Люксембург, Люксембург».

Зустріч транслювали на офіційній сторінці Університету Григорія Сковороди в Переяславі, а відтак ви маєте гарну нагоду надолужити втрачене:

Нагадаємо, уже цього вівторка в університет Переяслава приїде мандрівник та письменник Богдан Логвиненко – він засновник проєкту «Ukraїner». А ще минулого тижня Переяслав відвідав знаний український письменник Юрій Андрухович – про що розповідав писали тут.

Exit mobile version