Останній спекотний місяць літа сприяє виникненню пожеж у лісах, на лугах чи полях. Часто-густо причиною цьому стає людське недбальство. Бо кинутий недопалок, непогашене багаття чи навіть навмисно підпалена стерня або сухостій стають причиною лиха зі значними збитками для екосистеми.
Кожен такий підпал не тільки завдає суттєвої шкоди довкіллю, а ще й може призвести до виникнення великомасштабних пожеж, які загрожують життю та знищують майно. На відкритій території у безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х км за годину, а у вітряну – до 30 км; висота полум’я досягає 2-х метрів. Через щорічні випалювання сухостою та трави, відбувається зміна порід рослинного покрову, сприяння вітровій ерозії, значно зменшується біорізноманіття. У гіршому випадку – повністю знищуються рідкісні види лікарських рослин та звірів, які занесені до Червоної книги України.
Куди подіти суху рослинність жителям Переяславської громади – далі на відео.
Пожежі у лісі мають уразливі фактори, серед яких і висока температура, і задимлення значних площ, ураження окисом вуглецю усього живого – людей та тварин.
Щоби цього не сталося, то у спеку багаття слід розводити лише при необхідності, на відстані 50 метрів від хвойних дерев розчистивши для цього місце, не полишати вогнище без нагляду, а йдучи з місця відпочинку обов’язково залити вогнище водою, засипати піском чи ґрунтом. Також не варто залишати промаслені чи просочені легкозаймистими речовинами ганчірки, недопалки цигарок, не погашені сірники, бо такі, здавалось би, дрібниці можуть призвести до масштабної пожежі.
На позачерговому засіданні комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Переяславської міської ради останнього разу обговорювали саме необхідність вжиття додаткових заходів щодо забезпечення охорони лісів від пожеж в межах Переяславської громади в пожежно-небезпечний період. Та, вкотре, заборону випалювання сухої рослинності та її залишків на землях різного цільового призначення в межах громади.
Під час цього засідання зазначили, що сьогодні гостро стоїть питання виникнення пожеж, що виникають внаслідок спалювання сухої природної рослинності, стерні, соломи, післязбиральних залишків та сміття. Деякі сільгосппідприємства на території громади, незважаючи на заборони, щороку із завидною постійністю спалюють на полях стерню або солому після збирання врожаю. І мало хто замислюється про те, що безконтрольне випалювання стерні може призвести до пожежі на сусідніх полях або в лісосмугах, вогонь може перекинутися на розташовані поруч житлові і господарські будівлі, сади.
У ці спекотні літні дні вирішено посилити контроль над дотриманням правил протипожежної безпеки в лісі, на полі, лузі, поблизу водойм. Та краще попередити, ніж потім усувати наслідки.