Директор КНП «Переяславська БЛІЛ» Віталій Гетьман під час сесії міськради 26 квітня прозвітувався про виконання фінансового плану за І квартал 2025 року. Головні цифри та плани закладу на майбутнє, передає Proslav.

Забезпечення Переяславської лікарні
На початку виступу Віталій В’ячеславович наголосив: наразі лікарня забезпечена всім необхідним – медикаментами, харчуванням і, що важливо, заробітними платами для персоналу.
Доходи лікарні (січень-березень 2025) склали 22 млн 76 тис 100 грн, з них:
- 15,9 млн грн – від НСЗУ;
- 4,6 млн грн – з місцевого бюджету (на комунальні послуги);
- 1,3 млн грн – благодійна допомога (в т.ч. централізоване постачання).
Водночас за вказаний період лікарня заробила 1 млн 448 тис 900 грн.
Використано за І квартал 2025 року – 23 млн 933 тис 700 грн:
- 17,8 млн грн – НСЗУ (заробітні плати, харчування і медикаменти);
- 4,6 млн грн з місцевого бюджету (на комунальні послуги)
- 1,37 млн грн – власні витрати (заробітна плата – 465 тис грн, матеріальні витрати – 240 тис 200 грн, інші операційні витрати – 668 тис 500 грн).
Нове обладнання у лікарні Переяслава
Лікарня за власні кошти придбала:
- Електрохірургічний апарат – 250 тис грн;
- Електрокардіограф – 61 тис 900 грн.
Окрім цього, за кошти НСЗУ було придбано пральну машинку LG (24 тис 499 грн).
Нові пакети від НСЗУ
Віталій В’ячеславович розповів, що КНП «Переяславська БЛІЛ» додала два нових пакета від НСЗУ: «стоматологія дорослим та дітям» й «замісна підтримувальна терапія».
Нагадаємо, у Переяславській лікарні можна безкоштовно лікувати зуби. Хто має право та які послуги доступні – за посиланням.
«42 пакет “надзвичайні стани” у нас забрали, обумовивши тим, що ми не кластерна лікарня… Якщо все піде за планом, то маємо повернути інсультні пакети. Ми над цим дуже працюємо», – розповів очільник лікарні.
На одній з минулих сесій депутати надали дозвіл приватній особі розмістити у лікарні апарат МРТ. Це, за словами Гетьмана, дозволить лікарні заключити з ним договір та податися на пакет, пов’язаний з інсультними випадками.
«Однак найбільша проблема це відсутність спеціалістів – треба 4 невропатолога. Щоб кожну добу був фахівець у приймальному відділенні й окремо лікар-невропатолог», – додав директор медзакладу.
Когенеративна установка в лікарні
Депутат Володимир Башмак порушив питання про когенеративну установку, яка дозволить лікарні бути автономною під час аварійних відключень та економити на енергоносіях.
Головний архітектор Петро Пурденко зазначив, що проект по установці готовий, а усі процеси по монтажу йдуть за планом.
Тим часом на території Переяславської лікарні відремонтують дорожнє покриття. Скільки виділили з бюджету – розповідаємо у матеріалі.