В Україні посилюють вимоги до тих, хто має намір вийти на заслужений відпочинок. Вийти на пенсію в 60 років у 2024 році мають право ті, в кого є не менше 31 року страхового стажу. Наступного року він зросте ще на один рік, і щоб вийти на пенсію, доведеться відпрацювати вже 32 роки, інформує Proslav.
Умови виходу на пенсію у 2024 році
Про це повідомляє прес-служба Пенсійного фонду України.
Наприклад, 2023 року для виходу на заслужений відпочинок у 60 років громадянам було достатньо мати 30 років страхового стажу. Починаючи з 1 січня 2024 року для того, щоб вийти на пенсію в 60 років, громадяни повинні накопичити принаймні 31 рік страхового стажу.
Люди, які досягли 60 років, але не мають достатнього стажу, зможуть отримати пенсію в 63 роки, якщо їхній стаж становить щонайменше 21 рік.
За наявності стажу від 15 до 20 років, пенсійні виплати можуть бути призначені в 65 років. Люди зі стажем менше 15 років матимуть право на державну соціальну допомогу замість пенсійних виплат у віці 65 років. Її розмір розраховується як різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, і середньомісячним сукупним доходом сім’ї з розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців. При цьому така виплата не може перевищувати прожитковий мінімум для працездатних осіб. У 2024 році це 2361 грн., йдеться в повідомленні ПФУ.
Наступного року кількість збільшиться ще на один рік, і щоб вийти на пенсію, доведеться відпрацювати вже 32 роки.
Упродовж наступних п’яти років вимоги до кількості років офіційної трудової діяльності зростатимуть щороку на рік. Тобто тим, хто досягне пенсійного віку в 2028 році, необхідна для призначення пенсії тривалість страхового стажу становитиме 35 років.
Починаючи з 1 січня 2028 року, якщо у людини є 40 і більше календарних років страхового стажу, вона отримає можливість отримати пенсію незалежно від свого віку. Щоб перевірити свій стаж і вік виходу на пенсію, потрібно пройти реєстрацію в Пенсійному кабінеті.
Для розрахунку пенсії важливо мати страховий стаж – період, протягом якого на працівника виплачувалися страхові внески. Якщо громадянин працював неофіційно, без офіційного оформлення, і за нього ніхто не сплачував єдиний соціальний внесок, то він не має страхового стажу і, відповідно, не має підстав для отримання пенсії.