Як повідомляє УКРАЇНСЬКИЙ ГIДРОМЕТЕОРОЛОГIЧНИЙ ЦЕНТР, 6 грудня, на території Київської області можливі налипання мокрого снігу, ожеледь на дорогах (І рівень небезпечності, жовтий).
Погодні умови можуть привести до порушення руху транспорту на окремих ділянках доріг і вулиць.
Техніка безпеки в ожеледь для водіїв
РЕКЛАМА
- При сильних снігопадах та ожеледі слід пересісти по можливості на громадський транспорт, щоб муніципальні служби міста могли розчищати вільно дороги від снігу і льоду та щоб не утворювалися пробки на дорогах, які значно уповільнюють рух абсолютно будь-якого міського транспорту.
- Перед виїздом слід уважно оглянути свій автомобіль на справність (гальма і гуму на шинах в першу чергу). Пам’ятайте, що взимку на літній гумі їздити небезпечно.
- При наближенні до пішохідних переходів та місць розташування дитячих установ водієві потрібно обов’язково знизити швидкість до мінімуму.
- Також водіям слід дотримуватися безпечної дистанції між іншими транспортними засобами.
- Пам’ятайте про безпечну швидкість руху (слід дотримуватися швидкісного режиму).
- Пам’ятайте про те, що потрібно при необхідності вмикати габаритні вогні або протитуманні ліхтарі.
- З особливою обережністю слід рухатися по мостам та естакадах.
- Намагайтеся уникати ризикованих маневрів на дорозі, щоб уникнути аварійних ситуацій на слизькій дорозі і вберегти себе та інших учасників руху від травм.
- Також в негоду рекомендується утриматися від подорожей і переїздів на далекі відстані.
Техніка безпеки в ожеледь для пішоходів
- Пішоходам рекомендується рухатися по тротуарах з особливою обережністю, обходити голий лід, дивитися під ноги.
- Дорогу переходити можна тільки по встановлених для цього місцях — по спеціальних пішоходних переходах різного типу (втім, це правило відноситься до будь-якої погоди).
- Слід бути максимально обережними і обачними, дивіться при переході дороги спочатку вліво, потім вправо.
- Не слід швидко бігати, адже можна послизнутися і впасти. Ходити потрібно акуратно і спокійно, а переходити дорогу тільки на зелене світло світлофору.
- При ходьбі ноги краще розслабити і трохи зігнути в колінах, ступати при цьому потрібно на всю підошву.
- При переході дороги через наземний перехід слід зняти навушники і капюшон, щоб бачити по сторонах і чути звуки вулиці, які можуть вчасно попередити про небезпеку.
- Також пішоходам не рекомендують тримати руки в кишенях, тому що це погіршує можливість утримати рівновагу, як наслідок більше шансів впасти, до того ж падіння в такій позі збільшує ризик отримати важкі травми при падінні. Щоб було легше утримати рівновагу, краще розмахувати руками в такт ходьби.
- При порушенні рівноваги слід постаратися швидко присісти, цей прийом збільшить шанси втриматися на ногах.
- При неминучості падіння, слід постаратися згрупуватися, а в момент дотику із землею, спробувати перекотитися, щоб зменшити силу удару.
- Рекомендується обходити металеві кришки каналізаційних люків, тому що дуже часто вони покриваються в холод льодом.
- Будьте уважні навіть на тротуарі, адже в ожеледь автомобіль може занести з дороги і на пішохідну територію.
- В основному при ожеледі люди отримують травми передпліч і кистей рук. Під час падіння дуже важливо згрупуватися і постаратися м’яко впасти. Ні в якому разі не можна падати на виступи, бордюри, будь-які огорожі. Не можна падати на прямі – витягнуті руки або на спину (можна пошкодити не тільки спину, але і голову).
- Виявити перелом у дитини може тільки рентген! Тому при найменшій підозрі на травму потрібно терміново звернутися за допомогою до лікарів в травмпункт!