Олексій Резніков подав до Верховної Ради заяву про відставку з посади міністра оборони України. Він заявив, що один день війни коштує Україні 100 мільйонів доларів, і в основному це державні кошти, а не волонтерські збори. інформує Proslav.
У понеділок, 4 вересня, Олексій Резніков подав до Верховної Ради заяву про відставку з посади міністра оборони України і висловив готовність звітувати. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.
У своїй заяві Резніков заявив, що за 550 днів повномасштабної війни звільнено понад 50% окупованих Росією територій України. За словами Резнікова, за 22 місяці на посаді міністра оборони він виконав ключові завдання, які було покладено на нього.
Серед здобутків міністр назвав отримання зброї від партнерів і зближення з НАТО, проведення «реформ у сфері закупівель» і впровадження «автоматизованих систем управління військами”.
На посаду міністра оборони замість Резнікова планують уже цього тижня призначити Рустема Умєрова, який зараз очолює Фонд державного майна. До Верховної Ради вже надійшла заява від Рустема Умєрова про звільнення з посади голови ФДМ. Заяву розглянуть на найближчому пленарному засіданні, повідомив голова парламенту Руслан Стефанчук.
Напередодні Резніков дав інтерв’ю виданню Укрінформ. Журналісти запитали міністра, чому на фронті так мало дронів і чому їх купують за кошти, які громадяни донатіть волонтерам, а не за бюджетні.
«Можу вам сказати, що поставки від волонтерів із 24 лютого 2022 року по сьогоднішній день − це 3% від усього, що потрапило на війну. День війни коштує нам 100 мільйонів доларів. А тепер візьміть бюджети всіх поважних великих волонтерських фондів, подивіться, скільки вони збирають. І держава, яка витрачає 100 мільйонів доларів на добу в цілому. От просто вдумайтеся», − відповів Резніков.
Тому, за словами Резнікова, несправедливо пред’являти претензії державі, що, мовляв, усе роблять волонтери, бо це не так:
«Насправді це роблять громадяни України − ті, хто працюють, тому що вони сплачують податки і ці податки йдуть в бюджет, а з цього бюджету йдуть в тому числі і на армію. Армія сьогодні − найбільший споживач коштів. Але ж кошти потрібні й на утримання країни в цілому: на інфраструктуру, на відновлення, на підтримку соціально незахищених. Тому треба працювати і платити податки. Треба бізнесу бути активним і підтримувати підприємців».
Він зазначив, що не має права говорити про контракти щодо дронів, але сказав, що «офіційно тільки нових українських дронів 30 моделей різних типів допущено до експлуатації: розвідувальних, ударних, камікадзе тощо». У тому числі і 10 моделей FPV-дронів.
За словами Резнікова, кількість їх випуску залежатиме від самих виробників, але держава готова купити все, що виготовлять і за державні кошти.
Водночас він додав, що дуже добре і правильно, що волонтери оголошують збори, а громадяни скидають свої власні кошти.
Нагадаємо, Зеленський відповів, чи піде на другий термін, якщо відбудуться чергові вибори.