Онлайн-трансляції і селфі депутатів під час засідань ВР планують заборонити – вчора зареєстрували відповідний законопроєкт

Народним депутатам хочуть заборонити поширювати в будь-який спосіб інформацію про час, місце, перебіг і результати проведення засідань Верховної Ради України відразу по їх завершенню.

Відповідний законопроєкт №9005 було зареєстровано вчора, 9 лютого.

Онлайн-трансляції і селфі депутатів під час засідань ВР планують заборонити – вчора зареєстрували відповідний законопроєкт

Раніше депутат фракції «Слуга народу» Мар’яна Безугла вже звинуватила нардепів Гончаренка та Залізняка у «хайпі під час війни та за рахунок війни».

«У 2 нардепів Железняка і Гончаренка синдром гострого нетримання інформації з метою особистого хайпу. Наприклад, Гончаренко не голосував за голову СБУ, в цей же час бігаючи з селфі-палкою. Железняк взагалі веде онлайн. Один такий і з того радий», – написала вона у Facebook.

Як відомо, у цілях безпеки наразі не ведуться прямі трансляції засідань парламенту, а інформація про діяльність Ради оприлюднюється згодом.

Так, новим законопроєктом депутатам пропонується почекати хоча б годину після засідання, і тоді вже публікувати дані про його результати.

Згідно із запропонованими змінами, під час дії воєнного стану в Україні народному депутату забороняється поширювати в будь-який спосіб інформацію про час, місце, перебіг і результати проведення (продовження) пленарного засідання раніше ніж через одну годину після закриття цього пленарного засідання або оголошення перерви у триваючому пленарному засіданні.

У разі виявлення факту порушення народним депутатом вимог, за висновком комітету, до предмета відання якого належать питання регламенту, Верховна Рада без обговорення може прийняти рішення про позбавлення народного депутата права брати участь у пленарних засіданнях або триваючому пленарному засіданні на строк до п’яти днів таких (такого) засідань. За ці дні такому народному депутату не виплачується заробітна плата та не здійснюються виплати, пов’язані з виконанням депутатських повноважень відповідно до закону.

За пропозицією головуючого на пленарному засіданні або за пропозицією народного депутата, підтриманою не менш ніж однією третиною голосів народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради, народний депутат, який порушив вимоги, зобов’язаний покинути пленарне засідання.

Зазначається також, що реалізація відповідного Закону України не потребуватиме додаткових видатків із Державного бюджету України.

Нагадаємо, у Переяславі провели форум активної молоді «Громада разом».

Exit mobile version