БОЙОВІ ДІЇ
Розпочалася п’ятдесят сьома доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.Триває повномасштабна збройна агресія російської федерації проти нашої Держави. Противник намагається продовжувати наступальні дії у Східній операційній зоні з метою встановлення повного контролю над територією Донецької і Луганської областей. Ворог продовжує завдавати ракетно-бомбових ударів по об’єктам військової та цивільної інфраструктури по всій території України.
- Розвідка США підтверджує, що від початку посилення російського наступу на Донбасі, росія не має жодних великих територіальних здобутків. Про це повідомляє CNN з посиланням на двох високопосадовців, безпосередньо знайомих з оцінкою.
- На фоні невдач на фронті російське командування розпочало «чистки» керівників «ЛНР». За інформацією ГУР МО України, «міністр внутрішніх справ ЛНР «генерал-майор» Ігор Корнет заарештований співробітниками ФСБ росії. Зараз його утримують у слідчому ізоляторі ФСБ в Ростові-на-Дону.
Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 21.04 орієнтовно склали:
- особового складу — близько 21000 осіб ліквідовано
- танків — 829 од
- бойових броньованих машин — 2118 од
- артилерійських систем — 393 од
- РСЗВ — 136 од
- засоби ППО — 67 од
- літаків — 172 од
- гелікоптерів — 151 од
- автомобільної техніки — 1508 од
- кораблі /катери — 8 од
- цистерн з ПММ — 76
- БПЛА оперативно-тактичного рівня — 166
- спеціальна техніка — 27.
- пускові установки ОТРК/ТРК — 4
За даними аналітичного проекту Oryx, росія вже втратила у 3,5 рази більше військової техніки, ніж Україна. Аналітики стверджують, що рф вже втратила 3002 одиниці техніки, з них: знищено – 1588, пошкоджено – 47, кинуто – 244, захоплено – 1123. Найбільше втрачено вантажівок, авто та джипів (834), танків (521), бойових броньованих машин (307), БМП (532). Oryx рахує втрати техніки виключно фото- та відеодоказами, ті бойові машини, які не зафіксували на кадрах, вони не враховують.
- Українська влада докладає максимум зусиль для евакуації мирного населення з небезпечних зон попри постійний спротив російської сторони.
СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ
- Україна підтримує ініціативу генерального секретаря ООН Антоніо Гуттеріша запровадити Великодню чотириденну «гуманітарну паузу» в Україні.
- Президент України Володимир Зеленський заявляє про впевненість у запровадженні нафтового ембарго проти росії та чекає на це рішення у найближчому санкційному пакеті ЄС.
- Президент Європейської ради Шарль Мішель прибув із візитом до Києва і відвідав Бородянку, яку звільнили від окупантів 1 квітня.
- Українські прикордонники вийшли до державного кордону на всіх напрямках у Київській, Сумській та Чернігівській областях та відновлюють облаштування позицій.
- Попри всі складнощі, держава продовжує фінансувати всі соціальні витрати: пенсії, допомогу, субсидії. Уже профінансовано виплату пенсій на 37 млрд гривень, або 75% усіх квітневих платежів.
- Український уряд додатково виділив 16 млрд грн для Міністерства оборони України: ці кошти підуть на виплати зарплат військовим, ремонт і модернізацію техніки, виплати родинам загиблих героїв.
- Поки наші воїни боронять східні та південні рубежі, країна повертається до роботи, а громадяни нашої держави повертаються додому з-за кордону. Від 24 лютого в Україну повернулося понад 1 млн наших співвітчизників. Протягом першого місяця це були переважно чоловіки, які поспішали долучитися до ЗСУ і ТрО. Останніми тижнями фіксується збільшення кількості жінок і дітей.
- Абсолютна більшість українців на тимчасово окупованих територіях категорично відмовляються від співпраці з окупантами, тому їм доводиться розраховувати лише на маргіналів.
У Бердянську окупаційна влада призначила «заступником міського голови» Микиту Самойленка, який до цього обіймав посаду двірника.
Раніше директором гімназії в Енергодарі призначили колишнього електрика АЕС Вадима Каретникова, який не має профільної освіти для такої посади, зате є шанувальником «русского міра».
- На деокупованих територіях тривають активні відновлювальні роботи. Газорозподільні компанії, що працюють у Київській, Чернігівській, Сумській областях, відновили розподіл газу до майже 190 тис. осель.
СИТУАЦІЯ В РОСІЇ
- Міністерство оборони росії максимально обмежує доступ до відомостей про родичів військових, які загинули в Україні. Тому тепер оформлення пільг членам сімей загиблих пропонують передати військкоматам.
- Російські олігархи, які через розв’язану путіним війну втрачають свої статки, нарешті починають публічно критикувати свого колишнього хазяїна.
- Запасів іноземної електроніки та побутової техніки на складах і на полицях російських магазинів вистачить до літа.
- У квітні експорт російського вугілля впав більш ніж на 20%, а з початку року зниження становило 9%.
- Російський державний «Россельхозбанк» через санкції не зміг виплатити відсотки за єврооблігаціями на загальну суму $21,25 млн.
- Організатори одного з 4 тенісних турнірів «Великого шолома» – трав’яного турніру у Вімблдоні – офіційно заявили про відхилення заявок російських та білоруських гравців на турнір у 2022 році.
МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА
- Лідери США, Італії, Франції, Німеччини, Великої Британії, Канади, Японії, Польщі, Румунії, а також керівники ЄС та НАТО під час онлайн-зустрічі обговорили, серед іншого, питання гарантій безпеки України після війни з росією.
- США та Велика Британія нададуть Україні додаткову артилерію. Про це заявили лідери цих держав.
Джо Байден після зустрічі з главами країн НАТО сказав, що союзники нададуть Україні більше артилерії для захисту. А на питання чи надішлють додаткову артилерію саме США Байден відповів ствердно
Лідери США і Великої Британії також обговорили необхідність посилення тиску на росію за допомогою додаткових санкцій проти військової машини путіна, а також подальшої дипломатичної ізоляції.
- Адміністрація президента США цього тижня оголосить про ще один пакет військової допомоги Україні.
- Чехія допоможе Україні в обслуговуванні й ремонті бронетехніки ЗСУ. Йдеться про ремонт наземної техніки, яка має бути введена в експлуатацію або була пошкоджена під час бойових дій. Перший контракт передбачає ремонт танків Т-64. Надалі угода може бути розширена на колісну броню сімейств типу БРД та БРДМ.
- Американська компанія AeroVironment, виробник дронів-камікадзе Switchblade, передасть Україні 100 безпілотників Quantix Recon.
- Норвегія передає Україні фактично увесь запас своїх протиповітряних ракет системи «Містраль».
- Європа зачищає свій інформаційний простір від російських пропагандистських ресурсів. Чорногорія заявила, що слідом за ЄС заборонила російські державні ЗМІ Russia Today і Sputnik у рамках санкцій, введених через війну в Україні.
- Японська корпорація Toshiba оголосила про зупинку прийому замовлень та інвестицій в росію через розв’язану нею повномасштабну війну.Також у компанії додали, що Toshiba Group пожертвує 100 мільйонів ієн Верховному комісару ООН у справах біженців та некомерційній організації Japan Platform для надання гуманітарної допомоги постраждалим від війни в Україні.
- Британський енергетичний гігант Shell почав відкликати персонал зі своїх спільних підприємств з російським ПАТ «Газпром» у рамках плану виходу з російського ринку.
- Найбільший японський нафтопереробник Eneos Holdings не планує купувати російську нафту, поки не вирішаться всі проблеми, пов’язані з війною рф проти України. Компанія знайшла альтернативні поставки з Близького Сходу.