БОЙОВІ ДІЇ
Розпочалася п’ятдесят восьма доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.
Російська федерація продовжує повномасштабну збройну агресію проти нашої Держави та завдає ракетно-бомбових ударів по об’єктах військової та цивільної інфраструктури.
- Запеклі бої тривають у Луганській, Донецькій, Запорізькій та Херсонській областях, де українські військові проводять локальні контратаки, знищуючи ворогів.
- За словами секретаря РНБО України Олексія Данілова, на Донбасі зараз на боці рф воюють приблизно 500 найманців із Лівії та Сирії. Нещодавно ЗСУ повністю знищили невеликий загін таких найманців.
Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 22.04 орієнтовно склали:
- особового складу – близько 21200 осіб ліквідовано,
- танків ‒ 838 од,
- бойових броньованих машин ‒ 2162 од,
- артилерійських систем – 397 од,
- РСЗВ – 138 од,
- засоби ППО – 69 од,
- літаків – 176 од,
- гелікоптерів – 153 од,
- автомобільної техніки – 1523 од,
- кораблі /катери – 8 од,
- цистерн з ПММ – 76,
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 172,
- спеціальна техніка – 27,
- пускові установки ОТРК/ТРК – 4.
Для відновлення своїх бойових спроможностей ЗС росії все частіше вдаються до використання техніки радянського виробництва, яка приблизно із 1970-х років перебуває на базах зберігання.
- Очевидно, що основні військові ресурси росії закінчуються. Саме тому сьогодні російська пропаганда поширила відеозапис звіту міністра оборони рф Шойгу перед путіним. Під час цієї зустрічі міністр збрехав президенту, що Маріуполь «повністю звільнений», а потім додав, що в місті залишається близько 2 тис. українських військових.
- Українські захисники від початку повномасштабної війни деокупували вже 934 населені пункти.
- Українська влада продовжує евакуацію мирного населення із небезпечних зон. Пріоритетом є вивезення людей із Маріуполя.
- Водночас росія відмовилася від пропозиції чотириденної Великодньої гуманітарної паузи. З цією ініціативою раніше виступив генсек ООН Антоніо Гуттеріш.
СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ
- До Києва приїхали прем’єр-міністри Іспанії Педро Санчес і Данії Метте Фредеріксен. Високі гості відвідали звільнену від окупантів Бородянку, після чого зустрілися із Президентом Володимиром Зеленським.
На спільному брифінгу після зустрічі прем’єр Іспанії пообіцяв Україні підтримку на шляху до членства в ЄС.
Також Санчес повідомив, що з іспанського порту вже вирушив корабель, на борту якого вантаж для України – 200 тонн боєприпасів, а також броньовані транспортні засоби.
Прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен анонсувала передачу Україні більшої кількості зброї.
- Укрзалізниця фіксує збільшення попиту на рейси з-за кордону на Батьківщину. З 1 по 9 квітня до України з Польщі залізницею повернулося поїздами 4 тис. людей, а з 10 по 18 квітня на 50% більше — 6 тис. пасажирів.
- Малий бізнес поступово повертається до роботи. Про це свідчать результати опитування Європейської Бізнес Асоціації.
- Від початку війни чат-ботом «єВорог», за допомогою якого можна повідомити про пересування російської техніки та військ, скористалися понад 250 тисяч українців.
СИТУАЦІЯ В РОСІЇ
- Бізнесмени з оточення путіна занадто бояться репресій, щоб публічно висловлювати свої думки з приводу війни проти України і катастрофічних наслідків цього рішення для економіки росії.
- Росіяни змушені зупинити роботи над своїм найновішим винищувачем Су-57. Практично вся електроніка цього бойового літака побудована на базі імпортних комплектуючих, переважно американського виробництва. Це ще одне підтвердження прискорення деградації російського ВПК, яке десятиліттями хвалилося серйозними досягненнями, а на практиці виявилося, що росіяни навіть не змогли освоїти власне виробництво основних компонентів.
- Російські банки, які потрапили під санкції, отримали відмову від китайців з UnionPay на випуск карт цієї платіжної системи.
- Зазомбовані російською пропагандою громадяни радіють запуску нової ракети «Сармат», про яку урочисто заявив путін.
МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА
- Міністри фінансів країн «Великої сімки» (G7) заявили про додаткову підтримку Україні на суму понад 24 мільярди доларів на 2022 рік і готові її збільшити в разі потреби.
- Провідні країни світу продовжують санкційний тиск на росію:
- США запровадили нові санкції, які обмежують можливість рф обходити заборони.
- Велика Британія внесла до списку санкцій ще 26 російських громадян і компаній, зокрема високопоставлених військових, причетних до звірств в Україні.
- У Пентагоні повідомили деталі нового пакету військової допомоги для України на $800 млн. Зокрема, пакет включає:
- 72 155-мм гаубиці та 144 000 артилерійських боєприпасів;
- 72 тактичні машини для буксирування 155-мм гаубиць;
- понад 121 тактичний безпілотний літальний апарат Phoenix Ghost;
- польове обладнання та запасні частини.
- Словенія передасть Україні велику кількість танків Т-72, а натомість отримає від Німеччини бойові машини піхоти Marder та колісні бронеавтомобілі Fuchs.
- Німеччина заявляє, що готова відправити Україні важке озброєння.
- Голови сенатів Чехії і Польщі звернулися до парламентів країн ЄС, НАТО та інших демократичних країн із закликом терміново надати Україні важку зброю.
- Сейм Латвії ухвалив заяву про агресію та воєнні злочини росії в Україні. У документі йдеться про те, що рф здійснює геноцид проти українського народу. Сейм засудив спроби російської влади приховувати воєнні злочини.
- Японія офіційно скасувала торговий статус росії «найбільшого сприяння». Тепер Токіо може вводити вищі мита на весь російський імпорт.
- Одна з найбільших торгових компаній Японії Marubeni припиняє увесь новий бізнес із рф.
- Литовська група компаній Vičiūnai Group, відома в Україні як виробник продуктів Viči, на початку березня ухвалила рішення про припинення бізнесу в росії та послідовно виходить із цієї країни.
- Найбільша криптобіржа світу Binance обмежить доступ користувачам із росії.
- Виробник господарських товарів Procter&Gamble (бренди Always, Gillette, Pampers, Tide, Oral-B та інші), імовірно, не зможе продовжувати роботу в рф через санкції.