Оперативна аналітика подій за 11 квітня 2022

БОЙОВІ ДІЇ

У Харківській області була розбита велика колона російських військ, яка прямувала до Ізюма. У Донецькій та Луганській областях ворог намагається атакувати, але всі спроби прорвати лінію нашої оборони успіху не мають – противник тільки втрачає людей і техніку.

Станом на ранок 11 квітня загальні втрати загарбників склали:

Непідконтрольні уряду України території перетворилися на дику зону, де нехтують основними правами людини, а все, що там є, росія розглядає виключно як ресурс у війні. Багато хто із жителів Донеччини й Луганщини вже зрозумів цю людожерську політику росії, тому всіма можливими способами уникають мобілізації. 

Як свідчать численні перехоплення СБУ, російські солдати в Україні також відмовляються йти у наступ і саботують накази керівництва. Деякі з їхніх підрозділів уже на межі бунту. 

Останнім часом ворог змінив тактику – при першому ж ударі нашої артилерії тікає з поля бою, кидаючи озброєння й техніку. 

Сьогодні, 11 квітня, в Україні погоджено дев’ять гуманітарних коридорів для евакуації населення із небезпечних зон Запорізької, Донецької та Луганської областей. 

Крім того, зараз українська влада докладає зусиль для того, щоб завдяки гуманітарним коридорам за підтримки Червоного Хреста повернути на Батьківщину всіх українців, яких окупанти насильно депортували на територію рф. 

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ:

«Вони (путінський режим) бояться визнати, що вся російська політика щодо України протягом десятків років була помилковою і тільки зруйнувала все, що було в Росії у відносинах з Україною від попередніх часів.

Вони бояться визнати, що десятки років робили помилкові ставки й витратили колосальні ресурси на підтримку повних нікчем, про яких думали, що це нібито майбутні герої українсько-російської дружби. А ці нікчеми були тільки в одному умільцями – у тому, щоб витягувати гроші з Росії у свої кишені.

Щоб не визнавати помилки, вони робили нові помилки. Вони самі позбавили себе будь-яких політичних інструментів і, не бажаючи відмовлятися від нереалістичних амбіцій, розпочали цю війну». 

Уряд із резервного фонду виділив перший мільярд гривень на відбудову звільнених населених пунктів.

Зокрема, 400 млн грн виділено для Київської області, по 250 млн грн – Чернігівській та Сумській областям. Ще 100 млн грн – для Житомирщини.

За рахунок цих коштів буде проведено ремонт інженерних мереж і систем для відновлення тепла, газу, води, електроенергії. 

Сьогодні відкрили тимчасовий міст, який поєднує Ірпінь, Бучу, Ворзель і Гостомель із Києвом. Крім того, стартувало облаштування тимчасових переправ на дорозі Київ-Вишгород-Десна-Чернігів. 

Також в Україні розпочався процес з обстеження зруйнованих та пошкоджених через війну будівель і споруд. Спеціалісти визначатимуть можливості їх подальшої експлуатації, виконання відновлювальних робіт або демонтажу. Робота почалася з Київської області. 

Один із варіантів швидкого отримання житла – викуп квартир у не введених в експлуатацію комплексах, але фактично готових житлових будинках. Усі ці квартири мають бути одразу з ремонтами, з меблями, з побутовою технікою.

При цьому йдеться не про модульні містечка, а саме про повноцінне житло – одно-, дво- і трикімнатні стаціонарні квартири. Після того, як будуть відновлені домівки переселенців у містах, де вони жили до війни, люди переїдуть, а ці квартири будуть віддані військовим і всім іншим, хто стояв у чергах.

Наразі тривають перемовини з будівельниками у кожному регіоні, щоб вони розробили варіанти, як побудувати все дешево, але якісно.

Водночас у Верховній Раді повідомили, що закон про державну компенсацію за зруйноване внаслідок війни житло, є одним із пріоритетів. 

Документ уже ухвалений у першому читанні та готується до другого. Механізм дозволить людям, які втратили свої домівки, обов’язково отримати нові квадратні метри там, де вони оберуть – у своєму або іншому селі чи місті.

Законопроект можуть ухвалити у другому читанні під час найближчого засідання парламенту.

Також зараз розробляється план післявоєнного відродження України, і розглядається можливість залишити преференції бізнесу на період дії надзвичайного стану, який ймовірно буде введений після воєнного стану. 

У парламенті вважають, що скасування всіх мит, фактичне звільнення малого бізнесу від податків – це прийнятно для поствоєнного стану, коли треба відбудовувати країну й акумулювати людські та фінансові ресурси. 

Уже зараз ситуація в Україні засвідчує, що ухвалені з початком повномасштабної війни рішення були правильними й ефективними – в Україні курс гривні залишається стабільним, банківська система працює, усі соціальні виплати здійснюються вчасно і в повному обсязі. Завдяки міжнародній допомозі золотовалютні резерви Нацбанку під час війни навіть зросли. 

Показово, що в Україні можна вільно придбати долар, а його реальний курс не надто відрізняється від офіційного, на противагу тому, що відбувається зараз із російським рублем. 

Платформа створена для тих, хто хоче перевезти підприємства у більш безпечні зони, а також для тих, хто допомагає з опрацюванням заявок, логістикою, процесом переїзду, пошуком нових виробничих приміщень та розселенням працівників тощо.

Із зони активних бойових дій евакуювали 216 підприємств, при цьому 97 із них вже відновили роботу на новому місці.

Влада створює максимально сприятливі умови, щоб цього року навіть у разі зменшення обсягу посівів Україна змогла забезпечити себе продовольством.

У Міністерстві аграрної політики прогнозують, що за песимістичним сценарієм у нашій державі може бути засіяно 70% від посівів минулого року.

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ:

Ситуацію пояснили українські військові, які захопили деякі документи окупантів. Зокрема, там ідеться про грошову винагороду за підбитий український танк – 100 тис. рублів. Радіоперехоплення наших розвідників підтверджують, що загарбники для додаткового заробітку приписують собі знищення української техніки та фальсифікують документи. 

Згідно з останнім дослідженням ICE Data Services, дані щодо страхового покриття боргу дають майже 90% імовірність дефолту протягом 12 місяців.

За словами аналітиків, швидкого відновлення економіки рф не буде через кількість запроваджених санкцій, і ніхто не захоче там вести бізнес.

Фактично путін своїми діями в Україні перетнув рубікон. 

За прогнозами, рф буде у стані дефолту протягом десятиліття. Це означає відсутність доступу до міжнародних ринків капіталу, дуже високі витрати на запозичення навіть у китайців, відсутність інвестицій, відсутність зростання, низький рівень життя. 

Міністр фінансів рф уже підтвердив, що найближчий рік держава не планує виходити на зовнішні ринки запозичення через «космічну» вартість таких позик.

Зазначається, що за підсумками 2021 року відтік капіталу становив 72,6 млрд дол. 

З початку року іноземні інвестори на тлі чуток про можливе вторгнення росії в Україну, а згодом після початку вторгнення почали виводити свої активи. Через великий обсяг виведених коштів ЦБ тимчасово обмежив можливість виведення активів.

Повідомляється, що останніми днями в багатьох містах рф фіксуються черги не лише за цукром та іншими дефіцитними товарами, а й на оформлення закордонних паспортів.

При цьому дії російської влади тільки нагнітають ситуацію – у Брянській, Воронезькій, Бєлгородській і Курській областях, які межують з Україною, ввели високий рівень «терористичної загрози». 

Як повідомили українські розвідники, росія готується до партизанської війни на своїй території, як та, що була помічена в Білорусі та стосувалася пересування залізницею. 

Очікується, що на території рф можливе цілеспрямоване виведення з ладу залізничного обладнання, щоб ускладнити доставку підкріплення в зону бойових дій. Як і в Білорусі, диверсіями можуть займатися ті люди, які не хочуть брати участь у війні й не бажають продовження бойових дій.

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

«Ми отримуємо допомогу від різних країн світу. І я щиро вдячний і вашій державі, щиро вдячний вашому народу за надану підтримку.

Але ми потребуємо значно більшого, щоб вижити в цій війні проти настільки підготовленого супротивника, як рф. Проти держави, яка не рахує вбитих і має незліченні запаси військової техніки ще з часів Радянського Союзу…

Ми потребуємо систем протиповітряної оборони, літаків, танків та іншої бронетехніки, артилерійських систем і боєприпасів. І у вас є те, що може бути незамінним для нас… 

Надати необхідну зброю Україні – означає не тільки врятувати життя наших людей, не тільки дати нам можливість деблокувати наші міста, зокрема наш багатостраждальний Маріуполь, а й врятувати інші держави, інші регіони від подальшого розгортання російської агресії».

Як повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела, знайомі з обговореннями на вихідних, Жозеп Боррель сказав дипломатам ЄС, що рішення необхідно приймати за кілька днів, а не тижнів.

За інформацією видання, більшість урядів ЄС зобов’язалися розглянути запити на озброєння, які включають танки та реактивні системи залпового вогню. Сьогодні цю тему обговорять на зустрічі міністрів закордонних справ у Люксембурзі.

Exit mobile version