Синтетичні моторні мастила поступово витісняють мінеральні з кількох причин. Головна з них – турбота про природу, адже для синтетики не потрібно добувати корисні копалини. Не останню роль відіграє і низька вартість виробництва.
Як обрати моторне мастило?
Кількість синтетичних складів постійно зростає, технології обробки розвиваються та з’являються якісніші суміші. Яскравий приклад — масло Motul: у каталозі бренду великий вибір товарів зі збалансованими характеристиками.
Через недороге виробництво та доступність сировини синтетичні мастила дешевші за мінеральні, що допомогло їм завоювати ринок. Не мало важливі й інші переваги:
- відмінні характеристики за низьких температур;
- високий опір окислювальним процесам;
- зниження коефіцієнту тертя;
- низький рівень випаровування;
- можливість підібрати індекс в’язкості.
Обираючи моторне мастило, звертають увагу на в’язкість та межі температури, при яких воно не змінює властивостей. Важливо враховувати і погодні умови, і здатність двигуна нагріватися, що також впливає на показник. Це зазначено в назві товару – наприклад, масло Motul 10w40.
Перша цифра позначає нижню межу температури, у даному випадку до -20°С. Друга вказує на верхню межу, що становить +35°С. Літера W означає Winter, тобто мастило підходить для експлуатації взимку. Для літа існують окремі суміші, густіші. Вони добре розтікаються у спеку.
У якому разі для двигуна підійде синтетичне мастило?
Але навіть ці чіткі визначення не розкривають повну інформацію про моторне мастило. Для зими більше підходять синтетичні варіації: вони більш рідкі та добре працюють у морозну погоду. В холодну пору року важливо забезпечити достатнє змащування та захистити деталі від перепадів температур.
Також вони підійдуть для двигунів із великим пробігом, але без помітного зношування деталей. Для них також підбирають варіанти з широким температурним діапазоном, але густіші. Таке мастило здатне закрити отвори, що з’явилися внаслідок тертя, та забезпечити ефективну роботу.
Для нових двигунів рекомендують рідини з низькою щільністю, і справа не лише у стані вузлів. У сучасних автомобілях обсяг мастильної системи набагато менший, трубки роблять вузькими. Щоб мастило швидко рухалося та ефективно виконувало завдання, воно має бути рідким.