Переяславці вбралися у вишиванки і долучилися до благодійного заходу на підтримку захисників: скільки вдалося зібрати

У Переяславі з нагоди Всесвітнього дня вишиванки 16 травня влаштували мистецький благодійний захід: в межах святкувань упродовж всього дня відбувалися тематичні майстер-класи, ярмарок майстрів, концертна програма. Як це було, дивіться в фоторепортажі Proslav.

День вишиванки Переяслав 2024
Переяславці вбралися у вишиванки і долучилися до благодійного заходу на підтримку захисників: скільки вдалося зібрати

Це патріотичне свято у сквері «Серце Переяслава» третій рік поспіль відзначають благодійною акцією «Одягни вишиванку – підтримай захисника». Вбравшись у національний одяг, жителі міста вже традиційно підтримали ініціативу. 

Переяславка Яна Герасько розповіла, що ошатна біла вишиванка з барвистими квітами на ній – її ручна робота. Вишивати хрестиком жінка навчилася ще в дитячому садочку, а саме цю сорочку створила, коли чекала на першу дитину. Зараз у пані Яни вже дві донечки і тепер вона вишиває сорочечки для них.

«Звідки Ваша вишиванка?», – поцікавилися журналісти Proslav у переяславців

Секретарка міської ради Лідія Оверчук одягла на свято білу сукню з червоними візерунками. Сукня виглядає немов сімейна реліквія, у якій закодовані символи добробуту й оберегів, та Лідія Миколаївна зізнається – вона придбала її років 15 тому на переяславській фабриці художніх виробів. А згодом від майстрині фабрики отримала в подарунок ще й сумочку з подібним орнаментом, яка чудово доповнює образ. 

Начальник відділу з питань фізичної культури, молоді та спорту Валерій Мільгевський розповів, що сорочку для нього обрала й замовила дружина через інтернет у черкаської майстрині. Валерій Миколайович повністю довірився її смаку й не прогадав – вишиванка справді ніби на нього зшита.

Від самого ранку переяславські умільці розгорнули біля фонтану ярмарок виробів ручної роботи, одягу й різноманітних смаколиків, аби зібрати кошти для підтримки української армії. Серед них майстри Будинку художньої творчості, Переяславської художньої школи імені Петра Холодного, Управління соціального захисту населення, ЗДО №10 «Любавонька» , спілки «Мистецтво життя», Центру надання соціальних послуг та соціальної інтеграції, Переяславського ЦПТО, Університету Григорія Сковороди у Переяславі, місцеві рукодільниці, підприємці та кулінари: Ірина Присіч, Надія Різник, Ірина Гагаріна, Інна Рубан, Анна Самолюк, Тетяна Буторіна..

Тим часом гості насолоджувалися номерами від наймолодших учасників заходу – малята з дитячого садочка №7 «Берізка» підготували патріотичний флешмоб, а вихованці Будинку художньої творчості продемонстрували свої співочі й танцювальні таланти.

У концертній програмі також взяли участь народний аматорський вокальний ансамбль «Вербиченька» під керівництвом Ганни Ляч та аматорський ансамбль української пісні «Злагода» (художній керівник – Владислав Брик).

Надихнувшись виступами місцевих артистів, усі охочі могли показати глядачам свої вміння й артистизм, коли оголосили «Вільний мікрофон». Багато школярів міських і сільських навчальних закладів виявили бажання подарувати глядачам свою творчість, здебільшого – декламували вірші. Виступали і діти, і дорослі, ще раз доводячи, які обдаровані люди живуть на Переяславщині.

Протягом дня для дітей проводили тематичні майстер-класи з виготовлення сувенірів, браслетів, листівок, лозоплетіння.

За повідомленням співорганізаторки акції, завідувачки кафедри документознавства та методики навчання Університету Григорія Сковороди у Переяславі Алли Зленко, під час благодійного фестивалю вдалося зібрати 50 780 гривень. Найбільше серед всіх учасників акції зібрала Ірина Присіч – 17 750 гривень, виручені з продажу біляшів власного приготування. Усі ці кошти Ірина Юріївна планує спрямувати на плетіння маскувальних сіток.

Друга частина благодійного заходу відбудеться 22 травня біля головного корпусу університету.

Нагадаємо, переяславська майстриня відтворила сорочку видатного поета, побачити її можна в Музеї Заповіту.

Exit mobile version