Переяславські вухаті сови розлетілися соцмережами: їх відзняла українська блогерка

Українська блогерка-фотомисливиця Олександра Саносіпова, яка своїм хобі називає дослідження птахів, завітала до Переяслава, аби подивитися на вухатих сов. За добу відео у її Instagram зібрало понад 250 тисяч переглядів, інформує Proslav.

Переяславські вухаті сови розлетілися соцмережами: їх відзняла українська блогерка

У своєму мікроблозі sun.osipova написала: «Дуже хороші люди відвезли мене сьогодні до Переяслава, щоб подивитись на скупчення зимуючих Сов вухатих. Ура, плюс одна мрія здійснилась».

На відео, знятому біля центральної площі Переяслава, блогерка з захопленням поділилася, що ще ніколи не бачила так багато сов. На ялинках вона нарахувала аж 15 пернатих красунчиків.

Цікаві факти про вухату сову (Asio otus) в Україні

  1. «Вуха», які не чують
    Вухата сова отримала свою назву завдяки пір’ям, що нагадують вуха, але насправді вони не є органом слуху. Ці пучки пір’я слугують для маскування.
  2. Майстри камуфляжу
    Завдяки рудувато-бурому забарвленню з темними плямами вухаті сови чудово маскуються серед кори дерев. У разі небезпеки вони витягуються у струнку та завмирають, зливаючись із гілками.
  3. Рекордний слух
    Вухаті сови мають надзвичайно чутливий слух. Їхні вуха – це великі отвори по боках голови, розташовані асиметрично: одне вище, а інше нижче. Це допомагає їм точно визначати місцезнаходження жертви навіть у повній темряві.
  4. Не будують власних гнізд
    На відміну від багатьох інших птахів, вухаті сови не будують власних гнізд, а використовують покинуті гнізда сорок, ворон або яструбів.
  5. Зимові «сімейні зустрічі»
    Взимку вухаті сови можуть збиратися у великі групи, утворюючи спільні місця відпочинку. Іноді на одному дереві можна побачити від 10 до 50 птахів, які разом перечікують холодну пору року.
  6. Безшумні мисливці
    Завдяки особливій будові пір’я вухаті сови літають абсолютно безшумно, що дозволяє їм підкрадатися до здобичі непомітно.
  7. Корисні помічники для людини
    Вухаті сови знищують велику кількість гризунів, допомагаючи фермерам захищати врожай від шкідників.
  8. Вірні своєму місцю
    Ці птахи зазвичай ведуть осілий спосіб життя, рідко мігруючи. Навіть узимку вони залишаються поблизу своїх гніздових територій, якщо вистачає їжі.
  9. Полюють у повній темряві
    Завдяки гострому зору та чутливому слуху вухаті сови чудово полюють навіть уночі, знаходячи дрібних гризунів у повній темряві.
  10. Оберіг українських лісів
    У народних віруваннях сова вважалася символом мудрості й обережності. Вухата сова є важливою частиною екосистеми, підтримуючи природний баланс у лісах і степах України.

Нагадаємо, у Переяславі на вечорі пам’яті Кузьми Скрябіна гурт “LOVKO BAND” зіграв його хіти.

Exit mobile version