Великим ювілейним концертом Переяславська музична школа імені Павла Сениці відсвяткувала своє 70-річчя. 16 листопада педагоги, вихованці, їхні батьки та численні поціновувачі музики прибули до Центру культури і мистецтв величати цей знаковий для нашого краю і всієї України заклад. Proslav підготував фоторепортаж.
Історія Переяславської музичної школи розпочала свій відлік у далекому 1954 році: п’ять класних кімнат і чотири педагоги зустріли тоді талановитих дітей, які бажали навчитися грати на баяні чи фортепіано.
З тих пір музична школа викохала більше трьох тисяч маленьких митців. Тут зростають майбутні композитори, інструменталісти, співаки, педагоги, які надалі несуть у світ натхнення творити, любов до рідної культури та гордість за українську ідентичність.
Характерні для ювілеїв урочистості не обійшлися без почесних гостей. Голова Переяславської громади Вячеслав Саулко привітав зі знаменною подією всіх причетних до храму музики та провів церемонію нагородження.
Подяками та грамотами Бориспільської РДА нагороджені:
- Євсевський Володимир Вікторович – викладач по класу гітари
- Якименко Роман Миколайович – викладач по класу ударних інструментів, бас-гітари та естрадної гітари
- Солдатова Тетяна Едуардівна – концертмейстер
- Супрун Катерина Олександрівна – викладачка по класу сольного та хорового співу
- Федорова Наталія Анатоліївна – викладачка по класу фортепіано
- Самойленко Анатолій Максимович – завідувач господарством
Почесною грамотою Переяславської міської ради удостоєні:
- Доброскок Олена Валеріївна – викладачка по класу скрипки
- Кичак Тамара Миколаївна – викладачка по класу баяна та акордеона
- Кочеровська Анна Юріївна – викладачка по класу сольного співу та теоретичних дисциплін
- Нежданова Оксана Миколаївна – викладачка по класу синтезатора
- Нестерук Ольга Іллівна – викладачка по класу скрипки, завідувачка оркестровим відділом
- Погасій Наталія Григорівна – викладачка по класу фортепіано, концертмейстер
- Поночевна Олена Володимирівна – викладачка по класу фортепіано, синтезатора, концертмейстер, завідувачка відділом «Музичне мистецтво естради»
- Потоцька Олена Леонідівна – викладачка по класу фортепіано, концертмейстер, завідувачка фортепіанного відділу
- Сахно Лариса Павлівна – викладачка по класу фортепіано, концертмейстер
- Стащенко Леся Миколаївна – викладачка по класу фортепіано, синтезатора, концертмейстер
- Коротцева Ірина Віталіївна – викладачка по класу теоретичних дисциплін
- Карпенко Антоніна Петрівна – заступниця директора з навчально-методичної роботи.
За високі творчі і педагогічні здобутки, подвижництво на ниві української культури та з нагоди 70-річчя від дня заснування Переяславську музичну школу імені Павла Сениці нагородили Подякою від Національної Всеукраїнської музичної спілки.
З вітальним словом виступив заступник директора – начальник управління культури департаменту культури та туризму Київської ОДА Дмитро Гончаренко. Побажав закладу процвітання та вручив педагогам заслужені відзнаки:
- Завадській Вікторії Петрівні – викладачці по класу бандури та сольного співу. завідувачці народним відділом
- Ноздровській Юлії Володимирівні – викладачці по класу сольного, естрадного, хорового співу та теоретичних дисциплін, завідувачці вокально-теоретичним відділом
- Черновій Наталії Іванівні – викладачці по класу фортепіано.
Ведуча ювілейного концерту Влада Черненко розповіла, що майже половина колективу школи почала свій творчий шлях саме в її стінах: Володимир Євсевський, Анна Кочеровська, Тетяна Солдатова, Оксана Нежданова, Олена Павленко, Лідія Тесля, Тамара Кичак, Неля Павелко, Олена Доброскок, Роман Якименко Роман, Тетяна Сайко, Ольга Нестерук, Руслан Накоренок, Антоніна Карпенко.
На сцену запросили ще одного відомого випускника закладу – начальника відділу культури і туризму Переяславської міськради Валентина Шуткевича. Зі словами вдячності за плідну працю він звернувся до колег і також виконав приємну місію – віншування працівників школи. Подяки отримали:
- Накоренок Руслан Іванович – викладач по класу гітари
- Павелко Неля Анатоліївна – викладачка по класу скрипки
- Павленко Олена Василівна – викладачка по класу фортепіано
- Тесля Лідія Петрівна – викладачка по класу баяна
- Дейнега Анатолій Володимирович – викладач по класу духових інструментів
- Іфтоді Ганна Миколаївна – викладачка по класу сольного співу
- Должиков Олександр Андрійович – настроювач музичних інструментів
- Атрашкевич Людмила Василівна – прибиральниця приміщень
- Іванюта Галина Сергіївна – прибиральниця приміщень
- Шелест Сергій Михайлович – прибиральник території
Особливо зворушливим був момент вшанування педагогів, які багато років вкладали серце і душу в свою працю і зростили не одне покоління музикантів. Вони пішли на заслужений відпочинок, але досі є взірцем для нинішніх викладачів.
- Гаврилюк Ігор Іванович
- Левіна Наталія Василівна
- Драгунова Галина Іванівна
- Дебеляк Юрій Миколайович
- Козачук Микола Олександрович
- Рой Олена Леонідівна
- П’ятаченко Людмила Миколаївна
- Новосьолова Людмила Іванівна
- Мудраченко Валентина Йосипівна
- Проказов Володимир Федорович
- Савінова Людмила Василівна
- Рубан Любов Григорівна
- Тищенко Лариса Леонідівна
- Фесан Лідія Василівна
- Сидоренко Микола Миколайович
- Самсоненко Олександра Никифорівна
- Степанушко Неля Романівна
- Степаненко Тетяна
- Андрієнко Надія Олександрівна
- Буряк Ганна Петрівна
- Шостак Марія Михайлівна
З привітаннями до колег і наставників звернувся директор музичної школи Вадим Ноздровський.
Вадим Анатолійович успішно продовжує справу своїх попередників. Першим директором школи був Мирон Татур, який організував навчально-виховний процес і створив навколо себе педагогічний колектив однодумців. Особливе місце в серцях колег і численних учнів займає відомий музикант Володимир Федорович Проказов, який очолював музичну школу 40 років.
Голова Переяславської міської організації профспілки працівників культури Олена Павленко нагородила найдосвідченіших працівників закладу:
- Проказова Володимира Федоровича, заслуженого працівника культури України, спеціаліста вищої категорії, викладача-методиста по класу баяна, який очолював музичну школу з 1974 по 2014 рік, а стаж педагогічної роботи у цій установі становить понад 50 років.
- Сахно Ларису Павлівну, спеціалістку вищої категорії, викладача по класу фортепіано, яка працює у школі з 1980 р., та має стаж роботи у закладі 44 роки.
- Теслю Лідію Петрівну, спеціалістку вищої категорії, викладача по класу баяна, що працює у школі з 1981 р. та має стаж роботи у закладі 43 роки.
- Євсевського Володимира Вікторовича, спеціаліста вищої категорії, старшого викладача по класу гітари. Він працює у школі з 1981 р. та має стаж роботи у закладі 43 роки.
- Чернову Наталію Іванівну, спеціалістку вищої категорії, викладача по класу фортепіано, що працює у школі з 1988 р. та має стаж роботи у закладі 36 років.
- Павленко Олену Василівну, спеціалістку вищої категорії, викладача-методиста по класу фортепіано, працювала у школі з 1975 р. по 1982 р. та з 2002 р. по сьогоднішній день, має стаж роботи у закладі 29 років.
- Федорову Наталію Анатоліївну, викладачку 1 категорії по класу фортепіано Вона працює у школі з 1996 р. і має стаж роботи у закладі 28 років.
- Самойленка Анатолія Максимовича, незмінного завідувача господарством школи, який працює у закладі з 1968 р. та має стаж роботи 56 років.
Окремо відзначили творчі династії, які бережуть традиції школи, як-от родина Дебеляків, Солдатових та Ноздровських. Анна Кочеровська, донька Юрія та Валентини Дебеляків, ось уже 40 років віддає учням свої знання. Свого часу Едуард Солдатов був директором, завучем, викладачем скрипки, а його дружина Лідія Олександрівна – викладачкою теоретичних дисциплін. А нині в школі працює їхня донька Тетяна Едуардівна, улюблений концертмейстер юних виконавців.
Працював у школі і син Володимира Проказова Валентин. Олена Рой та її донька Леся теж доповнюють перелік творчих династій. Не оминули увагою і подружжя Ельвіри та Юрія Шкарупіних. Нині в школі працює також подружжя Юлії та Вадима Ноздровських.
Ювілейний концерт Переяславської музичної школи продемонстрував високу майстерність її учнів. У програмі прозвучали сольні виступи, ансамблеві композиції, дуети та інструментальні твори різних епох і жанрів.
Наголосивши на важливості школи, як осередку збереження національної музичної культури, учасники ансамблю бандуристів виконали твір «Тополина земля» Аркадія Філіпенка.
Бурхливими оплесками глядачі зустріли виступ дуету видатного баяніста Юрія Дебеляка і саксофоніста Вадима Ноздровського, які виконали «Oblivion» Астора П’яццоли.
З музичним подарунком виступили солістки Народного аматорського ансамблю «Вербиченька» Переяславського ЦКМ під керівництвом Ганни Ляч.
Вражаючим фінальним акордом був виступ зведеного ансамблю скрипалів та естрадного оркестру під керівництвом Ольги Нестерук і Олени Поночевної. Твір «Ranskalaiset korot» Еріка Ліндстрема у їхньому виконанні став символом єднання музичних традицій та сучасності, що є головною місією Переяславської музичної школи.
Нагадаємо, днями у Переяславі аграріїв привітали з нагоди Дня працівників сільського господарства (фоторепортаж).