У четвер, 19 жовтня, на засіданні сесії Переяславської міської ради депутати обговорювали виділення коштів на виготовлення проектно-кошторисної документації (ПКД) для ремонту поліклінічного відділення.
Нагадаємо, на позачерговій сесії, яка відбувалась 11 вересня, депутати не підтримали виготовлення проектно-кошторисної документації. Тоді йшла мова про виділення одного мільйона гривень. Тож як відбувалось нове обговорення та як у підсумку проголосували депутати, переповідає Proslav.
Обговорення стосовно виділення коштів на виготовлення ПКД для ремонту переяславської поліклініки
Виступ Олександра Вітківського
З доповіддю виступив начальник відділу капітального будівництва та ЖКГ Олександр Вітківський. Він розповів, що протягом 19-20 вересня Європейський інвестиційний банк проводив семінар, відповідно з яким було доведено до кінцевих бенефіціарів алгоритм дій для реалізації проекту на умовах співфінансування.
«Відповідно даного алгоритму, перш за все, необхідно провести соціально-екологічний моніторинг. Іншими словами – це провести громадські слухання, на яких необхідно врахувати всі прохання громади щодо включення тих чи інших робіт в технічне завдання на проектування. Після цих слухань розробляється протокол та ТЗ на проектування. Далі воно направляється до куратора Європейського інвестиційного банка. Вони аналізують і у разі погодження – дають «зелене світло». Після цього ми розпочинаємо, у разі необхідності, проводити тендер для знаходження підрядника, а якщо сума менша 1,5 млн грн, то заключаємо прямий договір», – розповів Олександр Олегович.
Керівник відділу капітального будівництва та ЖКГ зазначив, що розроблена ПКД направляється на погодження до куратора Європейського інвестиційного банка. За словами Вітківського, представники ЄІБ аналізують документацію на відповідність до державних будівельних норм. У разі їхнього погодження, розробляється тендерна документація, яка також у подальшому відправляється на погодження до куратора.
Він також розповів, що у Європейського банка є «чорний список підрядників». Це організації, з якими попередньо були заключено договори за об’єкти і у зв’язку з тим, що ті не виконували необхідні роботи або виконували недобросовісно – їх заявки відхиляють.
Після визначення переможця – заключається угода на співфінансування. За словами Олександра Олеговича, на міський бюджет покладається чотири витрати, а саме:
- Розробка проектно-кошторисної документації (ПКД) та проходження експертизи;
- Авторський нагляд;
- Відшкодування податку на додану вартість (ПДВ);
- Конвертацію валюти.
Зі сторони Європейського банку виділятимуться кошти безпосередньо на роботи і послуги технічного нагляду.
Пан Вітківський зазначив, що після того, як буде укладено договір й підрядник приступить до виконання робіт й у разі завершення одного з етапів, останній подає акт виконаних робіт та довідку про використання коштів. Ці документи перевіряє куратор банку та сектор моніторингу та протидії корупції. У разі відсутності зауважень вони направляють заявку на фінансування, яка буде оплачуватись протягом 3-4 місяців.
«У разі коли підрядник виконав 100% усіх робіт – йому виплачують 95% від загальної вартості робіт, а решту буде оплачено після отримання декларації про готовність об’єкта до експлуатації», – резюмував Олександр Вітківський.
Голова Переяславської громади Вячеслав Саулко наголосив на важливості прийняття цього рішення. Він зазначив, що це «перша і надзвичайно серйозна субвенція, про яку ми з вами говорили». Міський голова зауважив, що мова йде саме про субвенцію, а не про кредит.
«Не скористатись такою можливістю було б непоправно і непростимо для нас усіх», – підкреслив Вячеслав Володимирович.
Запитання від депутатів
Депутат Переяславської міської ради Андрій Іващенко поцікавився чи є гарантійні документи, які б підтверджували, що громада вже знаходиться у проекті. Окрім цього, Андрій Володимирович запитав чи підписано якийсь меморандум про співпрацю.
«Чи якісь чіткі документи, які вказують на те, що громада вже у проекті і ми починаємо його реалізацію?» – звернувся депутат.
Олександр Вітківський відповів, що згідно до розпорядження Кабінету Міністрів України Переяславську громаду було включено до відповідного переліку.
У сесійному залі лунали репліки стосовно того, що аби на попередніх засіданнях була така ж чітка доповідь стосовно проекту, то його б швидше прийняли. Депутати закликали й у подальшому використовувати такий підхід, щоб не створювалась «таємнича завіса».
Водночас депутат Сергій Шаменко зазначив, що питання ремонту лікарень завжди було проблемним для державних органів будь-яких рівнів – від районної до Верховної рад. Він зауважив, що якщо Переяславська громада є у переліку і наразі є можливість ремонту за співфінансуванням, то нею необхідно скористатись.
Голосування за проект
В підсумку міський голова Вячеслав Саулко поставив проект рішення на голосування. «За» проголосувало 16 депутатів. Рішення прийнято. Таким чином з міського бюджету буде виділено 1 млн гривень на виготовлення проектно-кошторисної документації по реконструкції консультативно-діагностичної поліклініки КНП «Переяславська БЛІЛ».
Тим часом, за словами Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, переяславській лікарні передали обладнання.