Голова Переяславської громади Вячеслав Саулко заявив, що Європейський інвестиційний банк може взяти участь у співфінансуванні ремонту КНП «Переяславська БЛІЛ».
За словами Вячеслава Саулка, міська влада докладає всіх зусиль для пошуку фінансування робіт з реконструкції переяславської лікарні, зокрема відділення поліклініки. З цього приводу ведуть перемовини з представниками Європейського інвестиційного банку (ЄІБ).
Надзвичайна кредитна програма для відновлення України – багатогалузевий рамковий кредит ЄІБ. Програма надає місцевим органам влади можливість відновити соціальну інфраструктуру та покращити умови життя внутрішньо переміщених осіб та громад, що їх приймають, у дев’яти областях України, серед них і Київська.
Переяславська громада потрапила до цієї програми. Тому необхідно надати експертам ЄІБ обгрунтування проєкту реконструкції, після чого вони розглянуть його на засіданні кредитного комітету. В першу чергу задля цього необхідно виготовити проєктно-кошторисну документацію, зазначив міський голова на позачерговій сесії 11 вересня:
– Наша громада включена до програми Європейського банку, яку він реалізує спільно з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури. Сьогодні головне питання – виділення коштів на виготовлення проєктно-кошторисної документації, і нам потрібно прийняти це рішення.
На голосування депутатів винесли питання про виділення одного мільйона гривень на виготовлення проєктно-кошторисної документації. Спершу пропонувався проєкт на 1 мільйон 450 тисяч гривень, проте ця сума на даний час завелика для бюджету громади, сказав Вячеслав Саулко.
– Я розумію, що першочергово потрібно закрити питання фінансової підтримки військових і максимальна сума, яку ми можемо виділити у нинішній ситуації – не більше одного мільйона.
Депутатка Аліна Римар поставила питання присутньому в залі директору Переяславської лікарні Віктору Атаманенку:
– Ви кажете, приміщення поліклініки в жахливому стані. А інші приміщення – пологовий будинок, реанімація, хірургія в кращому стані?
– Ви задали питання – ви на нього відповіли. Я не буду відповідати, – сказав Віктор Атаманенко.
До очільника медичної установи звернувся депутат Андрій Іващенко:
– Коли визначаються з обсягом робіт чи об’єктом, потрібно провести обговорення із громадами-співзасновниками. І з депутатами, які мають приймати рішення. Це нормальний демократичний процес. Слід зауважити, що ставлення та сервіс залишилися такими, як і були. Про який розвиток тоді йде мова?
– Лікарня потребує оновлення, і не тільки поліклініка, а й інші відділення, – сказав Віктор Атаманенко. – Так само стаціонарне, хірургічне. Можливість реконструкції лікарні дає Європейський банк. Я прошу проголосувати за виділення коштів на проєктно-кошторисну документацію. Дай Бог, і хірургічний, і терапевтичний корпус у подальшому будуть реконструйовані.
Вячеслав Саулко доповнив директора лікарні:
– Загальна сума дуже велика – до 156 мільйонів гривень може виділити Європейський інвестиційний банк плюс частина, яку виділить бюджет нашої громади.
Ми розуміємо, що в умовах бюджету громади на наступний рік навіть якщо всі видатки, які надійдуть, ми спрямуємо на лікарню, цього буде замало. Ми самі ставимо технічне завдання, ми всі можемо піти в лікарню і сказати, що ми хочемо зробити, – звернувся до депутатів Вячеслав Саулко. – Сьогодні з’явився той шанс, на який ми всі чекали. І, вибачте, коли йдуть міжнародні інвестиції, а ми від них відмовляємось – це абсурдно. Зі свого бюджету таку суму ми не зможемо витратити.
– Ви не намагалися залучити інвесторів? Тому що заклик президента – поставити у пріоритет виділення коштів на військовий напрям. Гарантій того, що Європейський банк обере нашу громаду, немає. Хто не був, поїдьте на екскурсію у лікарню в Золотоноші. Поспілкуйтеся з менеджером лікарні, як вони досягли того рівня, – сказав депутат Михайло Шамрай.
– Минулого року в подібній програмі співфінансування взяла участь Миронівка, так само і Золотоноша. Ця кредитна програма затверджується договором на рівні Міністерства. І наша частка співфінансування – лише близько 20%. Навіть якщо проєкт реконструкції не пройде, він нам потрібен буде на майбутнє. Якщо ми прагнемо розвитку лікарні, щоб забезпечити сучасну медицину, з чогось потрібно починати. А зараз ми хочемо відмовитись? В мене нема слів. Такої можливості більше не буде.
До дискусії долучився депутат Григорій Порало:
– Ми зробимо ремонт, а чи зміниться якість надання послуг? Чи треба буде ходить у ці дорогі приватні клініки? Ми живемо у період війни і все, що є треба направляти на обороноздатність країни. Ніхто не гарантує, що завтра не прилетить сюди. Ми повинні в першу чергу обдумати, як покращити надання медичних послуг для простих людей.
– Якщо немає медичного обладнання, то як покращити? У технічне завдання можна включити і покращення матеріально-технічної бази лікарні, – відповіла керуюча справами виконкому Тетяна Гич.
Депутат Олексій Дикий запитав, чи є орієнтовний розрахунок, які саме потрібно виконати ремонтні роботи та яка їхня вартість.
– Щоб дати вичерпну відповідь, потрібно виділити кошти і розробити проєкт, поставити технічне завдання і детально прописати, що ми хочемо зробити – покрівлю, укриття, стіни, обладнання тощо. Ви хочете, щоб хтось обрахував безкоштовно, а ми тоді вирішували. Так не може бути, для того і роблять спочатку проєктну документацію, – відповів міський голова.
Під час голосування депутати не підтримали виділення коштів на виготовлення проєктно-кошторисної документації.
Результати поіменного голосування: