Підрозділи ракетних військ і артилерії уразили 6 районів зосередження противника – оперативна аналітика та втрати ворога станом на ранок 29 березня

Триває триста дев’яносто дев’ята доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. Противник зосереджує основні зусилля на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. В епіцентрі бойових дій залишаються Білогорівка, Бахмут, Авдіївка, Мар’їнка та їх околиці. Завдяки професійним і злагодженим діям, протягом минулої доби підрозділами Сил оборони України було відбито 57 атак противника на зазначених напрямках.

Підрозділи ракетних військ і артилерії уразили 6 районів зосередження противника – оперативна аналітика та втрати ворога станом на ранок 29 березня

Протягом минулої доби противник завдав 18 авіаційних та 3 ракетних ударів, здійснив 50 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та цивільній інфраструктурі населених пунктів.

Ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою, адже ворог і надалі ігнорує закони та звичаї війни, продовжує застосовувати тактику терору проти мирного населення. 28 березня, внаслідок ракетного удару по інфраструктурі міста Богодухів Харківської області, постраждали цивільні люди, пошкоджені приватні будинки.

За словами командувачу Сухопутних військ ЗСУ Олександра Сирського, зараз окупанти кинули всі свої найкращі підрозділи, щоб добитись перемоги. Задача українських воїнів – знищити якомога більше ворогів і створити передумови для того, щоб можна було перейти до наступальних дій. 

Сирський додав, що завдяки героїзму і професійності, українські військові утримують фортецю Бахмут всупереч різним термінам та прогнозам. Оборонці ретельно вивчають вразливості окупантів, щоб якомога ефективніше застосовувати проти них силу.

Станом на ранок 29 березня загальні втрати загарбників склали

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 29.03.23 орієнтовно склали

Як зазначають військові аналітики, чутки про відставку 27 березня командувача Східного військового округу рф генерал-полковника Рустама Мурадова викликали стриману і цинічну реакцію в російському інформаційному просторі.

Крім того, за даними інституту, є припущення і про можливе звільнення командувача Західного військового округу генерал-полковника Євгенія Нікіфорова, війська якого діють уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна.

Російські блогери обговорюють потенційні звільнення командувачів, пов’язані з районами операцій, у яких російські війська не змогли досягти серйозних успіхів або зазнали значних втрат.

Як зазначено в огляді, останніми днями росія продовжує приділяти пріоритетну увагу операції з оточення Авдіївки. Однак російські сили досягли лише незначного прогресу ціною великих втрат у бронетехніці.

Зокрема, російський 10-й танковий полк, ймовірно, втратив більшу частину своїх танків під час спроби оточити Авдіївку з півдня. 

3-ій армійський корпус особливо страждає від проблем з недисциплінованістю та низьким моральним духом. Незважаючи на ймовірний період навчання в Білорусі, формування, як і раніше, демонструє обмежену боєздатність.

Втрати 10-го танкового полку, швидше за все, в основному пов’язані з тактично хибними лобовими атаками, подібними до інших нещодавніх невдалих російських бронетанкових атак біля міста Вугледар.

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ

Глава держави безпосередньо ознайомився з організацією несення служби прикордонниками та здійснення ними контролю на блокпостах.

Президент України Володимир Зеленський у межах робочої поїздки на Сумщину перевірив, як здійснюється охорона державного кордону з росією

Він заслухав доповідь щодо порядку оборони та захисту кордону України в межах ділянки відповідальності Сумського прикордонного загону.

Також Володимир Зеленський сьогодні вручив Охтирці Сумської області відзнаку «Місто-герой».

«Для мене честь – вручити сьогодні Охтирці почесну відзнаку міста-героя, міста-захисника, міста-переможця. На Сумщині, у нашій Охтирці, ми вшановуємо справжню козацьку хоробрість і незламність наших людей – наших героїв, усіх українців та українок».

Президент України Володимир Зеленський у межах робочої поїздки на Сумщину перевірив, як здійснюється охорона державного кордону з росією.

За словами Президента, в Охтирці вшановують тих, хто бився тут за своє місто, за свою землю й тим самим за всю нашу державу – державу Україна. Тих, хто знищував російські колони тут і тим самим ламав увесь ворожий задум проти України, проти українського народу. Тих, хто допомагав одне одному в Охтирці, у сусідніх містах, містечках, селищах навесні минулого року й тим самим відвоював у ворога час для багатьох українських весен.

британські танки Challenger 2 прибули в Україну
британські танки Challenger 2 прибули в Україну

Розвідники вказали на аргументи, які свідчать про примітивну постановку: як виявилося, відео зняли на окупованій території між Донецьком і Макіївкою; відеореєстратори в Україні заборонені навіть у глибокому тилу; кузов автівки, на якій нібито їдуть українські військові був виготовлений у росії та ніколи не поставлявся до України тощо

Ще одним свідченням показової фейковості є той факт, що ролик розкритикувала навіть низка російських пропагандистів, телеграм-каналів і лідерів думок, а російське МЗС, яке спершу поширило це відео зі звинуваченнями українців у «нацизмі», потім його прибрало.

Підрозділам передали пікапи, ударні коптери та Старлінки. Усі безпілотники українського виробництва. Обладнання для ударних рот Армії дронів придбали приватні донори.

Сили оборони отримали перші три роти ударних БПЛА – Федоров

БПЛА будуть виконувати розвідувальні та ударні місії, зокрема наводитимуть артилерію та допоможуть воїнам вести міські бої, зберігши життя. Автомобілі дозволять здійснювати рейди мобільних груп у тил ворога, доставляти вантажі та евакувати поранених.

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ

Секретні або невизначені витрати до 24 березня цього року зросли до 2,4 трильйона рублів (31 мільярд доларів США). Це вдвічі більше за рівень витрат за той самий період рік тому.

Оскільки видатки на російську армію різко зростають, оборона – разом із пов’язаною категорією нацбезпеки – тепер займає друге місце за часткою витрат після урядових соціальних програм рф.

Раніше приховані витрати досягали свого піку близько 21% у 2015 році, через рік після незаконної анексії росією українського Криму.

Станом на 24 березня 2023 року витрати росії на «національну оборону» досягли 531 мільярда рублів, що вдвічі більше, ніж у минулому році. Ще 379 мільярдів рублів було витрачено на безпеку і правоохоронну діяльність.

У середині березня дефіцит бюджету перевищив 3 трильйони рублів.

До 2022 року статистика Генпрокуратури показувала «стійке скорочення» вбивств та замахів, однак минулого року кількість таких випадків зросла на 4% — до 7628.

Відзначається суттєве зростання кількості вбивств та замахів на вбивство у прикордонних з Україною регіонах.

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

«Париж поставить наземне обладнання, необхідне для контрнаступу України: ми подвоюємо постачання 155-міліметрових снарядів до 2 тисяч на місяць з кінця березня».

Також Париж дуже скоро надасть Україні обіцяну систему протиповітряної оборони SAMP/T.

США передали українським військовим броньовані машини Cougar класу MRAP.

Фото цієї техніки опублікував міністр оборони України Олексій Резніков.

Машина стояла поміж іншої західної бронетехніки, яку передали ЗСУ. Бронемашини Cougar надійшли на озброєння Десантно-штурмових військ ЗСУ.

Опубліковані міністром фото свідчать про те, що разом із бронемашинами Cougar українські військові отримали колісні бронетранспортери Stryker, британські танки Challenger 2, бронемашини Roshel Senator та німецькі бойові машини піхоти Marder.

Міноборони Португалії заявило, що країна продовжує підтримувати Україну, яка чинить опір протиправному вторгненню росії.

Лондон пообіцяв виділити на це 10 мільйонів фунтів (12,3 мільйона доларів).

Уряд Британії заявив, що села у Львівській і Полтавській областях зможуть прийняти понад 700 людей, що є незначною частиною з мільйонів переміщених осіб в Україні або тих, хто через війну виїхав із країни.

За словами представника Держдепартаменту США Веданта Патела, війна рф проти Україні підкреслила важливість дотримання порядку, заснованого на правилах, а також Статуту ООН й безпосередньо принципів територіальної цілісності й суверенітету.

Exit mobile version