У Переяславі після п’ятирічної паузи розіграли Кубок університету з «Брейн-Ринг». Ввечері 7 листопада в університеті Сковороди визначали найінтелектуальніший факультет, допомагали війську, насолоджувалися «сродністю» змістовного дозвілля. Як це було та хто переміг – знає Proslav.
Організаторка заходу, голова Наукового товариства університету та керівниця Відділу інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю Оксана Луцик розповіла, що востаннє цей Кубок розігрували ще на початку літа 2019 року.
Пандемія у 2020 році, а потім і повномасштабне вторгнення російських військ, що на певний час унеможливили очне навчання, заважали поверненню заходу. Тому не дивно, що більшість бувалих гравців встигли по-справжньому скучити за цим форматом.
А тим часом в університеті підросло ціле покоління, яке не знало ні про правила, ні про існування гри «Брейн-Ринг». Для закладу вона була традицією з нульових років, хоча в різних форматах проводилася чи не від самого його заснування.
«Загиблий захисник Олександр Підборіжний теж любив цю гру»
«Ми переконані, що хороші традиції повинні повертатися, а тяглість інтелектуальних традицій УГСП не має втрачатися. Пригадую, що один із загиблих захисників-сковородинівців Олександр Підборіжний теж грав і дуже любив цю гру, тому не могли її не повернути. Хоч дехто вважає, що ця гра має ноги з росії, нам вдалося дослідити, що її, у форматі, в якому проводимо її нині, придумала група інтелектуалів з Дніпра. Заручилися підтримкою однодумців і партнерів, які допомогли гідно наповнити призовий фонд, ретельно відібрали питання, визначили благодійну мету – справа зарухалася», – сказала Оксана Луцик.
Місцем проведення визначили молодіжний простір «ТВіСт», який найкраще підійшов ще й за безпековими характеристиками – це укриття університету, а відтак гра б не зупинилася навіть за умови повітряної тривоги.
Спершу енергійного тону заходу задав танцювальний колектив «Flaweless», а згодом на сцені з’явився новий ведучий заходу Максим Левченко, який найперше подякував усім підрозділам захисників і захисниць України. Потім хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто повернувся з полів бою «на щиті».
Присутніх закликали долучитись до збору сковородинівців та Благодійного фонду «Тихо» під назвою «Доля розквітне». Забігаючи наперед, у цей день накопичену раніше суму поповнило ще понад дві тисячі гривень. Закликаємо і вас, по той бік екрану, долучитись до збору за реквізитами.
Після переклички командам представили суддів – у цей вечір долі учасників вершили депутат Переяславської міської ради та підприємець Григорій Ярема, фахівець університету Петро Шихов, голова профспілкового комітету Михайло Бойко, секретар Вченої ради Оксана Паламарчук та голова журі, ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі Віталій Коцур. Перед початком заходу він звернувся до учасників, провів історичний екскурс у традиції гри та побажав успіхів тим, хто сів за стіл «Брейн-Рингу» у 2024 році.
Підказками з залу чи гаджетами користуватися не можна було
У турнірі взяли участь 8 команд – саме стільки факультетів у закладі. За правилами, кожен з них делегував по п’ять учасників – чотири здобувачі та одного викладача. Змінити гравця у ході гри не можна було. Команди грали по двоє, відповідно до отриманого під час публічного жеребкування номеру. Згідно з результатами гри краща з двох команд проходила на наступну стадію.
Спершу глядачі побачили чотири відбіркові гри, у яких командам задали фіксовану кількість питань. Після того, як ведучий казав «Час!», команди мали рівно хвилину на роздуми. Після коротких роздумів команда мала натиснути кнопку, сигнал якої сповіщав модератору та журі про готовність відповісти на запитання. Незмінною цікавинкою цього формату є те, що коли одна лампа загоряється, друга не може цього зробити.
Направду було помітно, що гра не відбувалася в закладі досить тривалий час. У першій грі на «розкачку» знадобилося чимало часу – як ігрова хвилина, так і додаткові двадцять секунд на відповідь суперникам, якщо ті зробили «промах» у відповіді, використовувались повноцінно. Підказками з залу чи гаджетами користуватися не можна було, і це давалося взнаки.
Врешті, коли гра набрала обертів, усе пішло як слід. Поки готувалися до ігор, присутні мали змогу насолодилися виступами виконавиці Анни Петрик. На екваторі гри музичною родзинкою став виступ сковородинівки Анастасії Чуприни з лемківською народною піснею «Под облачком», наприкінці пісню «Листопад» з репертуару гурту «Без Обмежень» заспівав і ведучий заходу Левченко.
Як і п’ять років тому, Кубок переможців забрали природничники
У чвертьфіналах зійшлися команди соціально-психологічного факультету «Прометей» проти команди факультету української та іноземної філології «Клан Сопрано» й команда факультету фінансово-економічної і професійної освіти «Мідас» проти команди факультету природничої освіти «Зелений гай». Тут перемогу, відповідно, відзначали філологи та природничники.
Згідно з сіткою гри, у фінальну стадію вийшли чотири команди. Спершу за ІІІ-IV місця боротьба точилася між командою соціально-психологічного факультету «Прометей» та командою факультету фінансово-економічної і професійної освіти «Мідас» – у ході безкомпромісної боротьби їх викладач-наставник Анатолій Овсієнко знову привів свою команду до бронзи (за іронією долі економісти багато років завжди наполегливо йдуть до перемоги, але програють тим, хто врешті стає переможцями – прим.авт.), а дівчата з СПФ стали четвертими.
Гранд-фінал за золото і срібло розгорнувся між філологічним «Кланом Сопрано» та природничним «Зеленим гаєм». Уже від першого кодового «Час!» почалася серія швидких «інтелектуальних атак» від наставника-декана Юрія Козубенка та команди його факультету – вони швидко перехоплювали ініціативу «на кнопці» та влучно відповідали на питання. Філологам це вдалося лише раз, відтак у цей вечір їм випало тішитися сріблом. Кубок переможців, як і п’ять років тому, зависочів у руках природничників.
Коли перейшли до нагородження, то спершу були номіновані ті, до кого цього вечора доля була не настільки прихильною у плані перемог за ігровим столом: команді факультету мистецтв, менеджменту, педагогіки і психології «Учительки на старті» у «Брейн-Ринг – 2024» присудили номінацію «Творці мудрого і прекрасного, одвічного і незвичного», а її наставниці Наталії Калюжці – номінацію «Запалення світлого розуму!»; команді факультету гуманітарної освіти і соціальних технологій «Розбійники» було вручено нагороду у номінації «Знавці всього на світі – від секретів варіння кулішу до тонкощів історії», а їхній наставниці Наталії Новородовській у номінації «Докторка філософії у галузі «Брейн-Рингу»»; команді факультету фізичної культури, спорту і здоров’я «Майстри спорту» при – у номінації «Олімпійське майбутнє, інтелектуальне сучасне», а її наставнику Роману Рижику – у номінації «Матадор у приборканні складних питань»; команді факультету технологічної і математичної освіти «Формула успіху» – у номінації «Майстри інтелектуальної та трудової звитяги», а наставнику Сергію Лауну – у номінації «Король стилю життя та інтелекту», а також команді соціально-психологічного факультету «Прометей» у номінації «Серце віддають дітям, знання – відповідальній справі» та їх наставниці Ларисі Харченко – у номінації «Скандинавською ходьбою до краси і перемог».
Тріумвірат переможців у 2024 році набув такого вигляду:
- ІІІ місце – команда факультету фінансово-економічної і професійної освіти «Мідас» та у номінації «Щастя не лише у грошах, а й в професійній освіті». Наставник Анатолій Овсієнко отримав відзнаку у номінації «Легенда «Брейн-Рингу» на порубіжжі ХХ-ХХІ ст.». Склад команди був таким: Круглик Яна (капітан), Солонець Аня, Кузьмич Юліана, Гречка Назар.
- ІІ місце – команда факультету української та іноземної філології «Клан Сопрано» та у номінації «І свого навчаються, і чужого не цураються». Наставниця Світлана Дуброва отримала відзнаку у номінації «Beauty and intelligent». Склад команди був таким: Малишко Олексій (капітан), Лила Діана, Яковлев Андрій, Нізберг Аделія.
- І місце – команда факультету природничої освіти «Зелений гай» та у номінації «Проти природи не попереш». Наставник-декан Юрій Козубенко отримав відзнаку у номінації «Вибуховий коктейль інтелекту й природничих знань». Склад команди-переможця мав такі імена: Острадчук Олександр (капітан), Захарченко Денис, Ющенко Ангеліна й Осадчук Олена
Наостанок подяками були відзначені члени журі, вокалісти, партнери та усі, хто був залучений до проведення. Принагідно, організатори дякують керівництву УГСП в особі ректора Віталія Коцура, профспілковому комітету закладу в особі профкома Михайла Бойка, переяславці Яні Герасько яка облаштувала прекрасну фотозону, діджею та студенту університету Олександру Дем’яненку за музично-світловий супровід заходу, а також безпосереднім спонсорам – міському депутату та підприємцю Григорію Яремі («Farmer Foods»), інтернет-провайдеру ТОВ «ХАТАНЕТ» в особі Олександра Петруні, мультимагазину «Студент+» в особі Марини Калашник, фірмі «Укрпромпостач-95» ЛТД у особі подружжя Сергія та Ірини Доброскоків, сім’ї Катерині та Юрія Ходаківських. Саме завдяки їх старанням призовий фонд на гру склав: І місце – 2 тис. грн, ІІ місце – 1,5 тис. грн, ІІІ місце – 1 тис. грн.
За сприятливих обставин гру Кубок університету з «Брейн-Ринг» проведуть і в наступному році, адже така гра прийшлася до смаку новим студентам. Історія триває, але, найперше, просто зараз її нова сторінка пишеться Збройними Силами України про що неодноразово було сказано цього вечора.
Нагадаємо, що учора в Переяславі театральна студія «Studway» представила виставу «Вечори на хуторі біля Диканьки» та акумулювала 23 500 грн на потреби ЗСУ.