Початку реконструкції площі бути, спорткомплексу – поки що ні: деталі та візуалізації процесу

Сьогодні у ході 26 сесійного засідання Переяславської міської ради XVIII cкликання, серед іншого, народні обранці дискутували щодо внесення змін до Програми благоустрою Переяславської міської громади на 2022-2024 роки та та Комплексної Програми розвитку фізичної культури та спорту в Переяславській міській територіальній громаді на 2022-2024 роки. 

ProSLAV вирішив розгорнуто пояснити та візуалізувати те, що вирішили і не вирішили владці.

За пропозицією депутатки Руслани Потапенко туди було запропоновано додати пункт щодо виготовленню проєктно-кошторисної документації по вулиці Гагаріна (Підварки). Кошти на виконання робіт по цій вулиці очікується отримати з обласного бюджету, а відтак влада, зі свого боку, зробила усе належне – кворум дозволив виділити 50 000 грн на виготовлення такої документації. 

Поза тим, у ході розгляду питання, було надано 5 мільйонів гривень на початок реконструкції центральної площі. Наступного тижня ми покажемо візуалізацію того, якого вигляду планує набути центральна площа у кінцевому варіанті.

Також, як вже повідомлялося, під куполом міської ради йшлося про внесення змін до Комплексної Програми розвитку фізичної культури та спорту в Переяславській міській територіальній громаді на 2022-2024 роки. «Сіль» питання полягала у виділенні близько 2,5 млн. грн. на розробку проєктно-кошторисної документації по реконструкції Комунального закладу «Спортивно-оздоровчий комплекс «Стадіон ім.. Валерія Лобановського». Якщо упустити перипетії жвавої дискусії, можна резюмувати, що переважну більшість депутатів у цьому питанні збила з пантелику сума – беручи на сесії слово, обранці декларували, що геть не проти розвитку спорту у місті та громаді, проте не готові виділяти такі гроші у той час, коли є безліч нагальних питань на їх округах, які не менше болять людям та чекають на фінансування. З першого разу рішення було не прийнято.

Коли сесія мала переходити до розгляду наступного питання, слово взяв депутат Київської обласної ради Віктор Шеремета. Він зазначив, що дуже важливо аби в місті були хороший стадіон і басейн. Запевнив, що якщо місто не «потягне» об’єкт то воно може звернутися до меценатів, які вже висловили гарантії допомоги. На його думку, не прийняти навіть проєкт це нонсенс, який суперечить правилам розвитку сучасних міст, що мають оновлювати своє «обличчя» і будувати нові візитівки. Врешті до питання таки знову повернулися.

Задля більшої наочності головний архітектор міста Петро Пурденко продемонстрував ескіз проєкту реконструкції стадіону, аби підкреслити уявлення депутатів про те, що їм нині потрібно підтримати. У розпорядженні нашого сайту є ці кадри:

Уже перед повторним голосуванням міський голова Вячеслав Саулко підкреслив, що рішення, яке пропонується прийняти, справді дуже важливе і варто його підтримати вже нині. Зізнався, що якщо проєкт не буде розроблено й подано до червня то є загроза, що його не зможуть подати на фінансування Європейського банку реконструкції і розвитку. Себто, процес який триває рік знову затягнеться. Попри те, що міський голова впевнено і наполегливо переконував, що поява оновленого стадіону дійсно важлива й на ньому є кому займатися, зважаючи не лише на потреби міста а й Університету Григорія Сковороди в Переяславі, де працюють та навчаються багато титулованих спортсменів міжнародного класу. Врешті, упередивши подальші нові ремарки депутатів про вулиці і провулки на їх округах які потребують ремонту, він ще раз підкреслив, що рішення не вплине на інші напрямки. Попри вмовляння, уже за кілька митей, рішення знову було відхилено. На хвилину у залі запанувала тиша.

Про що ще говорили на сесії читайте в текстовій трансляції яку вкотре робив наш сайт, а вже днями ми візуалізуємо усе що відбувалося на сесії традиційним відеооглядом.

Exit mobile version