Правильний догляд за волоссям може зробити його не лише більш красивим і доглянутим, а й оздоровити, попередивши основні проблеми – лупа, посічені кінчики, стрімке забруднення коренів, занадто повільний ріст волосся. Розглянемо головні правила догляду за волоссям у домашніх умовах.

Як підібрати шампунь для волосся
Шкіру голови та волосся необхідно регулярно очищати від надлишків шкірного сала, забруднень та засобів укладки. Краще мити волосся теплою водою температурою до 40°С, бо гаряча вода може призвести до втрати волосся через послаблення цибулин. Промивати волосся слід двічі: спершу ви змиваєте забруднення та сальну плівку з волосся, а вже вдруге ретельно очищаєте волосся.
Вибір шампуню визначається типом шкіри голови. Для сухої шкіри обирайте засоби, що не порушують ліпідний шар. Сухому волоссю підійдуть м’які аніонні, амфотерні та неіоногенні ПАР. Наприклад, бренд Davroe https://www.beauty-systema.com/product-attribute/brand/davroe/ пропонує зволожувальний живильний шампунь MOISTURE SENSES HYDRATING, який відновлює структуру волосся і повертає здоровий блиск.
Для жирної шкіри голови важливо також вибирати шампуні із неагресивними формулами. Незважаючи на те, що буде потрібна більш потужна формула, занадто активні ПАР можуть призвести до порушення роботи сальних залоз. Якщо голову доводиться мити щодня, краще перейти на м’які засоби для жирного волосся.
Коли правильно наносити кондиціонер на волосся
Поверхнево-активні речовини, що входять до складу будь-якого шампуню, призводять до відкриття лусочок на поверхні кожної волосини. Щоб закрити їх і зробити волосся шовковистим і слухняним, необхідно використовувати засоби для відновлення волосся https://www.beauty-systema.com/product-category/doglyad-za-volossyam/speczialnyj-doglyad/dlya-vidnovlennya/ однієї серії з шампунем.
Використання будь-яких масок доцільне на чистому волоссі та очищеній шкірі голови. При цьому поетапний догляд за волоссям передбачає використання кондиціонера або бальзаму-ополіскувача після маски.
Як відновити структуру волосся за допомогою маски
Волосся потребує живлення та зволоження в будь-яку пору року. Повернути волоссю вологу та поживні речовини можна за допомогою масок.
- відновлення здорового блиску;
- зменшення випадіння;
- поліпшення структури волосся.
Різноманітні бренди https://www.beauty-systema.com/brandy/ пропонують маски, які забезпечують волоссю додаткове зволоження, живлення та відновлення. Наносити маску краще після миття шампунем. Шампунь розкриває кутикулу, лусочки волосини, а кондиціонер має їх закрити. Тому безглуздо наносити маску після кондиціонера.
Для посилення ефекту можна скористатися термошапочкою, щоб допомогти активним компонентам глибше проникнути у структуру волосся. Інтенсивна маска для зміцнення волосся REPLENISH JOJOBA CREME від Davroe відновлює структуру волосся, живить його та зміцнює.
Засоби догляду, які не потрібно змивати
Завершальним етапом служить нанесення продуктів, які не потрібно змивати. Вони можуть допомагати укласти волосся, захистити його від гарячого повітря при сушінні феном або від ультрафіолету. Щоб зберегти вологу та поживні речовини, потрібно забезпечити надійний захист за допомогою термозахисних спреїв, незмивних доглядових засобів, олійок.
Форму продукту також краще вибирати з урахуванням типу волосся:
- для сухих та ламких – креми, густі емульсії з кремовою текстурою;
- для нормальних – сироватки, спреї;
- для жирних – легкі, невагомі флюїди.
Кучерявому волоссю підійдуть олійки. Хоча олії універсальні, їх можна використовувати практично у будь-якому випадку. Головне – не наносити на коріння. Розчісування допомагає рівномірно розподілити косметичні продукти, стимулювати кровопостачання шкіри голови. Але слід пам’ятати, що розчісувати потрібно тільки сухе волосся.