Синоптики розповіли, до якої погоди готувати жителям Київської області цієї середи. Прогноз на 2 липня підготували в Українському гідрометцентрі, інформує Proslav.

На Київщині цього дня буде хмарно з проясненнями. Вночі опадів не передбачається, однак вже вдень місцями по регіону можливі короткочасні дощі. Вітер очікується північно-західного напрямку, 7-12 м/с.
Температура вночі складе 10-15°, а вдень термометри зафіксують 20-25° тепла. У Києві вночі температура повітря опуститься до 13-15°, вже у денні години становитиме 22-24° тепла.
Народні прикмети 2 липня
З цього часу бджоли починають заносити мед, заливати стільники. Оскільки день присвячений цим працелюбним комахам, то й погоду наші пращури визначали за їх поведікою.
Так ось: коли бджоли швидко летять до своїх вуликів, то скоро буде дощ; стають злішими, частіше жалять – перед засухою; сидять на стінках вулика – до сильної спеки.
Народні прикмети на 2 липня
- Якщо цей день спекотний і сухий – жнива будуть ранні та рясні;
- Дощ уранці – до вологої другої половини липня;
- Сонце сідає в хмари – до похолодання;
- Багато комах на городі – на довгу теплу погоду;
- Північний вітер – до затяжного похолодання.
Поради городникам на 2 липня
Догляд за овочами:
- Томати: видалення пасинків і зайвого листя знизу; обробка проти фітофтори: сироватка, часник, попіл з милом; підживлення: попіл, бор, настій кропиви.
- Огірки: щоденний збір, прищипування батогів, рясний полив; добре діють: дріжджовий настій, попіл, трав’яний чай.
- Капуста: регулярний полив, підгортання, захист від шкідників (попіл, гірчиця); у спеку поливайте рано вранці або пізно ввечері.
- Перець і баклажани: видаляйте нижнє листя, підв’язуйте, нормуйте зав’язь; підживлення гуматом або попелом.
Підживлення:
Для підживлення добре підійде борна кислота по листу (1 г/л), настій попелу або дріжджів та трав’яний настій (кропива, лопух, кульбаба).
Захист від шкідників:
Від тлі, кліщів та білокрилка проведіть обробку попелево-мильною водою, часником або полином. Для запобігання фітофтори чи борошнистої роси – профілактика кожні 5-7 днів, особливо після дощу.
Полив:
- Важливо: вранці до 9:00 або після 19:00, не заливайте – краще рідше, але рясно;
- Після поливу – мульча обов’язкова: трава, тирса, сіно.
Порада: 2 липня – хороший день для підживлення, обробок і формування кущів. Спостерігайте за верхівками рослин – скручування листя чи в’янення сигналізує про спеку або нестачу мікроелементів.
Коли у 2025 році День Хрещення України-Руси, Бориса і Гліба та інші свята? У матеріалі ділимося церковним календарем на липень.