У гідрометцентрі розповіли, що у четвер на Київщині пануватиме приємна літня погода. Прогноз на 24 липня передає Proslav.

Впродовж дня по області очікується мінлива хмарність. Опадів, за даними синоптиків, не передбачається. Вітер буде північно-західного напрямку, 5-10 м/с.
Температура вночі на Київщині складе 12-17°, а вдень термометри зафіксують 23-28° літнього тепла. У Києві вночі стовпчики термометрів опустяться до 15-17°, у денні години зафіксують 26-28°.
Народні прикмети 24 липня
З давніх часів кінець липня – росяна пора. Ці роси шкідливі для помідорів. Наші пращури помітили: якщо в цей день сонячно, то урожай зернових культур буде хорошим.
У народі 24 липня вважали переломним днем літа – початок повільного згасання спеки. Селяни пильно стежили за хмарами та тваринами: якщо в цей день кури рано заходять у хлів – на дощ, а хмари клубляться низько – чекай грози вже ввечері.
Народні прикмети на 24 липня:
- Якщо ранок тихий і без роси – буде дощ до обіду;
- Кішка лежить животом догори – на потепління;
- Бджоли не летять із вуликів – буде вітер або дощ;
- Павуки не показуються – на вогку погоду;
- Загуркотів грім – чекай дощів упродовж трьох днів.
Поради городникам на 24 липня
Догляд за основними культурами:
- Огірки. У пік плодоношення особливо важливе регулярне підживлення. Рекомендується настій попелу (1 скл. на 10 л води, настояти добу). Збирайте плоди щодня. Обприскуйте від грибкових хвороб сироваткою з йодом або трав’яним настоєм (кропива, календула).
- Томати. У вологу погоду посилюється ризик фітофтори. Обробка: настій попелу з господарським милом або відвар полину. Пасинкування та провітрювання – обов’язкові.
- Капуста. При надмірній вологості – обпилення попелом допоможе запобігти загниванню. Також посипайте ґрунт навколо – проти слимаків.
- Перець, баклажан. Утворення нових бутонів можна стимулювати обробкою борною кислотою. Підживлення: зелене добриво, настій попелу, або настій бананової шкірки.
- Морква, буряк. Поливайте помірно, розпушуйте міжряддя. Після дощу посипте сухим попелом – це зменшить ризик гнилі.
Захист від хвороб і шкідників:
Від фітофтори, іржі та гнилі варто чергувати натуральні засоби: настій попелу, сироватка з йодом, відвар полину або календули.
Проти тлі та білокрилки рекомендується обробка настоями часнику, гірчиці, тютюнового пилу з милом. Рослини з м’яким листям (огірки, перець) можна також припудрювати попелом.
Підживлення:
- Попіл (сухий або настій) – доступний природний комплекс калію, фосфору та мікроелементів;
- Дріжджовий настій (10 г на 10 л води) – для огірків, кабачків, перцю;
- Борна кислота (1 г на 1 л води) – для стимуляції зав’язі томатів і перців.
Полив:
Традиційно для літньої пори, поливати бажано рано вранці або після 19:00. Важливо не мочити листя томатів, перців, баклажанів – це знижує ризик грибкових захворювань. Після поливу обов’язково мульчуйте соломою, травою або тирсою.
Порада дня
Вологий день – ідеальний для обробки попелом. Розсипайте його по листю капусти, міжряддям буряка і навколо огірків. Це і захист, і живлення. А після дощу – настій попелу стане чудовим стимулятором росту і природним фунгіцидом.
Тим часом розповідаємо про Медовий Спас 2025. Коли святкуємо Маковія, які страви приготувати та що святити у церкві – за посиланням.