Протягом доби відбулось 30 бойових зіткнень: ворог обстрілює не тільки позиції військових, а й цивільне населення – оперативна аналітика та втрати ворога станом на ранок 9 вересня

Триває 563 день розв’язаної росією війни з метою знищення нашої держави й українського народу. Сили оборони України продовжують ведення оборонних дій на сході та наступальної операції на півдні України, знищують ворога та крок за кроком звільняють тимчасово окуповані території. Про ситуацію на фронті та в країні – у ранковому огляді Proslav.

Протягом доби відбулось 30 бойових зіткнень: ворог обстрілює не тільки позиції військових, а й цивільне населення – оперативна аналітика та втрати ворога станом на ранок 9 вересня
Протягом доби відбулось 30 бойових зіткнень: ворог обстрілює не тільки позиції військових, а й цивільне населення – оперативна аналітика та втрати ворога станом на ранок 9 вересня

БОЙОВІ ДІЇ

Противник продовжує ігнорувати закони та звичаї ведення війни, використовує притаманну кремлю тактику терору, завдає ракетних та авіаційних ударів, здійснює обстріли з реактивних систем залпового вогню не тільки по військовим, а в значній кількості по цивільним об’єктам нашої держави. На жаль, внаслідок таких терористичних дій російських окупаційних військ є загиблі та поранені серед цивільного населення, зруйновані житлові будинки, пошкоджена цивільна інфраструктура.

Оперативна обстановка на сході та півдні України залишається складною.

Минулої доби окупанти атакували Україну 20 дронами-камікадзе типу “Shahed-136/131”, з яких 16 було знищено засобами протиповітряної оборони України. Також, від цинічних ракетних ударів постраждало мирне населення міст Суми та Кривий Ріг.

На Бахмутському напрямку Сили оборони продовжують вести наступальні дії південніше міста Бахмут і також закріплюються на досягнутих рубежах.

Що стосується інших напрямків, то наші захисники продовжують стримувати наступ окупаційних військ на Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Тут противник вів безуспішні наступальні дії в районі Мар’їнки, Красногорівки та південніше Пречистівки Донецької області.

Сили оборони продовжують стримувати наступ російських військ і на Куп’янському, Лиманському і Бахмутському напрямках. Тут окупанти велибезуспішні наступальні дії в районах Синьківки, Новоєгорівки, Оріхово-Василівки, Кліщіївки та Андріївки.

Станом на ранок 9 вересня загальні втрати загарбників склали:

ISW оцінює, що контрнаступ України може досягти оперативних успіхів у 2023 році, але наступні лінії російських оборонних позицій все ще створюють значні проблеми для українських сил.

«Українці є надзвичайно ефективними на полі бою. Ми бачимо, як уже досягнуто певного прогресу в їхньому контрнаступі. Ми спостерігаємо за тим, як вони (українські військові) використовують касетні боєприпаси та в яких місцях. Ми вважаємо, що вони застосовують їх ефективно та відповідально», – сказала заступниця речника Міноборони США Сабріна Сінгх.

Вона також зауважила, що українські захисники вміло користуються можливостями далекобійних ракет Storm Shadow та їхніх аналогів, наданих західними союзниками. 

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ

Президент зазначив, що розуміє бажання людей якнайшвидше відновити територіальну цілісність України, бо зрештою спокій і мир у нашій державі й в усій Європі та світі буде тоді, коли Україна поверне всі свої території. Водночас він зауважив, що війна, яку веде росія на території України, складна, і багато процесів уповільнюється.

Володимир Зеленський акцентував, що для пришвидшення контрнаступу Україні потрібна конкретна техніка, зокрема сучасні винищувачі.

«Уповільнюється війна. Це є, ми це визнаємо. Ускладнюються й уповільнюються всі процеси: від санкцій до надання зброї… Коли деякі партнери кажуть: так що там із контрнаступом, коли буде наступний крок? Моя відповідь: на сьогодні наші кроки напевно швидші, ніж нові санкційні пакети… Є конкретні квадратні кілометри нашої землі, і кожен звільнений метр – це людське життя».

«Є конкретний вплив конкретної зброї. Що вона потужніша, далекобійніша, то швидше йде контрнаступ. Відновлення нашої території. Якщо в небі нас немає, а росія є, вони зупиняють нас із неба. Зупиняють наш контрнаступ».

В МЗС України нагадали, що ще у березні 2014 року росія провела фейковий так званий референдум в Криму, і з того часу проводила й інші незаконні вибори на окупованих територіях. Україна відпрацювала міжнародний механізм реагування на такі події.

Незаконні вибори були відображені в резолюціях Генеральної асамблеї ООН із чітким зазначенням, що такі вибори є незаконними і не призводять до жодних юридичних наслідків та не змінюють статусу тимчасово окупованих українських територій.

«Україна ініціює включення факту проведення незаконних виборів на окупованих територіях в офіційні документи Організації Об’єднаних Націй, і зокрема, резолюції, які ухвалюються наприкінці року».

Одного хлопця росіяни звинувачували у підриві моста й місяць допитували у в’язниці.

З безпекових міркувань деталі повернення не розголошують.

Зростання відбулося завдяки введенню в експлуатацію з початку року 54 нових газових свердловин та збільшенню кількості сервісних операцій у серпні.

Відповідне рішення на своєму засіданні ухвалив Кабінет Міністрів.

«Це наш внесок у світову продовольчу безпеку. Працюємо з ООН та іншими нашими партнерами, аби повноцінно відновити аграрний експорт з України та остаточно розблокувати наші чорноморські порти», — наголосив прем’єр Денис Шмигаль.

Зараз у межах жнивної кампанії в Україні зібрано 34 млн тонн врожаю, зокрема, 22 млн тонн пшениці. При цьому внутрішня потреба, за його словами, становить 6-7 млн тонн на рік.

На його думку, до повномасштабної війни проти України призвела безкарність росії за вторгнення у Грузію, окупацію Криму та Донбасу, інтервенцію в Сирію.

Ексміністр оборони підкреслив, що росію не зупинить «заморожування» конфлікту, перемир’я чи поступки.

Резніков також наголосив, що «чим швидше буде створено міжнародний трибунал щодо злочинів росії в Україні, тим швидше закінчиться війна».

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ

Стаття «національна безпека та правоохоронна діяльність» у бюджетах суб’єктів роздулася на 54% рік до року.

При цьому витрати на бюджетників, соціально незахищених громадян традиційно урізають. Путінський режим боїться масових протестів, а самі росіяни поступово починають виходити з-під впливу пропаганди й розуміють, що війна приносить тільки смерті й зубожіння. 

При цьому експерти наголошують, що жодна шина не захистить об’єкт від ураження осколками. 

Такий проект визнали надто масштабним і попросили на два роки відкласти перехід. До того ж це вимагає серйозних капіталовкладень. 

Як стало відомо, глави іноземних держав не приїдуть на Східний економічний форум цього року. Найвищими іноземними представниками, які розділять сцену з путіним, стануть віцепрезидент Лаосу Пані Ятхоту і віцепрем’єр Держради КНР Чжан Гоцін.

Інші країни поки підтвердили участь на рівні послів.

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

Зокрема, до нового пакету військової допомоги від США увійшли:

  1. обладнання для підтримки і зміцнення систем протиповітряної оборони України;
  2. додаткові боєприпаси для високомобільних артилерійських ракетних систем (HIMARS);
  3. 105-мм артилерійські снаряди;
  4. засоби радіоелектронної боротьби та протидії радіоелектронній боротьбі;
  5. боєприпаси для розмінування та знищення перешкод;
  6. обладнання для розмінування;
  7. підтримка і обладнання для тренувань, технічного обслуговування і забезпечення діяльності.

Також найближчим часом Литва відправить Україні пускові установки NASAMS, засоби для протидії ворожим дронам, логістичне обладнання й іншу допомогу.

Ще більше бойових машин зараз перебувають на шляху в Україну. 

Тим часом данські війська в Німеччині навчають українських бійців користуватися цими танками.

Передбачається, що Сунак публічно оголосить про проведення глобального саміту з питань продовольчої безпеки для розв’язання наслідків російської блокади Чорного моря.

Зокрема, до списку потрапили працівники ФСБ, прокурори, судді, причетні до переслідування кримських татар та журналіста Владислава Єсипенка.

У навчаннях також візьмуть участь військовослужбовці з Болгарії, Франції, Великої Британії, Туреччини та України.

Основною метою проведення навчань є розвиток оперативної і тактичної сумісності між країнами-учасницями у сфері протидії вибухонебезпечним предметам, зокрема, морським мінам з метою забезпечення свободи судноплавства.

За словами Блінкена, Кремль сподівається, що ці заздалегідь визначені і сфабриковані результати посилять незаконні претензії росії на окуповані нею частини України. Але це ні що інше, як пропагандистський захід.

«Дії росії демонструють її відверте нехтування принципами Статуту ООН, такими як повага до державного суверенітету та територіальної цілісності, які є основою глобальної безпеки та стабільності. США ніколи не визнають претензій рф на будь-яку суверенну територію України».

Exit mobile version