Рада дозволила добровольцям тероборони стріляти з гранатометів та ПЗРК

Минулого року на Переяславщині проходили навчальні збори “Об’єднані зусилля – 2021” для підрозділів територіальної оборорони, де учасники провели навчання зі стрільби та відпрацьовували сценарії захисту адміністративних будівель.

Вже з 2022 року бійці українських добровольчих формувань територіальної оборони зможуть застосовувати стрілецьку та інші види зброї, а також боєприпаси до неї. Про це повідомляє «proSLAV» посилаючись на «DW».

Верховна Рада України розширила перелік озброєння, яке можуть застосовувати бійці добровольчих формувань під час виконання завдань територіальної оборони. За відповідний законопроєкт №6302 на засіданні у четвер, 27 січня, проголосували 278 народних депутатів.

Йдеться про зміни до законодавства про основи національного спротиву, згідно з яким добровольці тероборони раніше могли застосовувати лише особисту мисливську зброю. За новими нормами, їм дозволяється стріляти ще й зі стрілецької та іншої зброю у порядку, який ще має визначити уряд.

У чинній постанові уряду про використання мисливської зброї наголошується, що її застосування повинне здійснюватися таким чином, щоб заподіяти мінімальну шкоду.

Документ передбачає, що зброя може бути у зарядженому стані та поза спеціальним чохлом, але лише під час виконання добровольцями завдань територіальної оборони. Від добровольців також вимагається мати при собі дозвіл на право зберігання такої зброї.

Згідно з новим законом, на членів добровольчих формувань під час підготовки та  виконання завдань територіальної оборони поширюється дія статутів Збройних Сил України.

«Цей документ також покликаний вдосконалити та підвищити ефективність ведення руху опору», – прокоментував на своїй сторінці у Facebook один із співавторів законопроєкту, заступник голови депутатської фракції «Слуга народу» Юрій Мисягін.

Ухвалений у четвер закон залагоджує ще й внутрішні питання підпорядкування сил територіальної оборони. Відтак заходи з підготовки, ведення та підтримки руху опору, а також контроль за їх виконанням покладені на командування Сил спеціальних операцій ЗСУ.

Нагадаємо, що у липні 2021 року Верховна Рада ухвалила закони, необхідні для створення і розвитку сил територіальної оборони, згодом їх підписав Володимир Зеленський. Закони дали змогу створювати добровольчі формування територіальних громад, яким дозволено використовувати власну мисливську зброю, і збільшили чисельність ЗСУ для забезпечення роботи сил тероборони.

Військовослужбовці підрозділів тероборони отримуватимуть заробітну плату, забезпечуватимуться медичною допомогою і матимуть можливість служити поруч із домом. При цьому, на період служби за ними повинно зберігатись місце роботи і середня зарплата. 

Exit mobile version