Національна поліція України повідомила про викриття організованої злочинної групи, учасники якої протягом дев’яти місяців ошукували як покупців, так і продавців дронів. За цей час їм вдалося привласнити щонайменше 10,7 мільйона гривень, інформує Proslav.

За даними слідства, шахраї зареєстрували фіктивного ФОП на підставну особу. Після цього вони почали активно пропонувати дрони – спершу постачали потерпілим невеликі партії по 3-5 одиниць із частковою передоплатою. Після налагодження довіри пропонували замовити більші обсяги товару за ще вигіднішою ціною, але вже з повною передоплатою. Отримавши кошти, зловмисники зникали – блокували контакти та переставали виходити на зв’язок.




У поліції зазначають, що злочинці ошукували не лише покупців, але й продавців дронів. Спочатку купували у них невеликі партії з відстрочкою платежу, яку потім сумлінно покривали. Однак після оформлення великого замовлення – зникали без сліду.
У результаті скоординованої роботи слідчих Головного слідчого управління Нацполіції та кіберполіцейських Києва вдалося встановити всіх учасників групи. Це троє мешканців Києва та Тернополя, які діяли під керівництвом 31-річного організатора. Саме він підшукував нових жертв, відкривав фіктивні рахунки, створював криптогаманці для відмивання грошей та розподіляв кошти між спільниками.




Правоохоронці провели 15 санкціонованих обшуків у Києві, Тернополі та Львові за місцями проживання й роботи фігурантів. У ході слідчих дій було вилучено:
- 53 дрони Mavic;
- 152 злитки срібла;
- майже 740 тисяч доларів США у різній валюті;
- два автомобілі;
- комп’ютерну техніку, мобільні телефони, фінансові документи та інші речові докази.




Отримані від потерпілих кошти злочинці одразу переводили на так звані «холодні» криптогаманці або на банківські рахунки фіктивних підприємств, звідки їх обготівковували та ділили між собою. Всі ці транзакції були задокументовані слідчими.
За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора трьом фігурантам, включно з організатором, повідомлено про підозру у скоєнні шахрайства в особливо великих розмірах, вчиненого організованою групою в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 190 КК України). Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
На цей момент правоохоронці встановили дев’ять потерпілих, однак ця цифра може зрости. Поліція звертається до всіх, хто міг постраждати від цієї шахрайської схеми при купівлі чи продажу дронів, із проханням звернутися до Головного слідчого управління за номером +380630505558.
Нагадаємо, у кіберполіції розповіли, як убезпечити банківські дані від шахраїв.