Що буде із вакцинацією проти COVID-19 та кому слід робити додатковий бустер: в Україні затвердили оновлені рекомендації

В Україні затвердили оновлені рекомендації щодо вакцинації проти COVID-19 на 2023-2024 роки. Про це повідомляє Proslav, посилаючись на МОЗ.

Що буде із вакцинацією проти COVID-19 та кому слід робити додатковий бустер: в Україні затвердили оновлені рекомендації
Що буде із вакцинацією проти COVID-19 та кому слід робити додатковий бустер: в Україні затвердили оновлені рекомендації

Що включає в себе загальнорекомендований курс вакцинації

Курс щеплень проти COVID-19 включає в себе отримання двох доз первинної вакцинації та перше бустерне щеплення. Його вводять через 5 місяців після первинної вакцинації.

Три щеплення – це загальнорекомендований курс вакцинації проти COVID-19 для кожної людини, пояснює заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін.

За його словами, наразі понад 880 тис. українців не зробили другу дозу та понад 12 млн – третє щеплення, тобто бустерну дозу.

«Їх треба надолужити, щоб сформувати індивідуальний імунітет, який допоможе в разі інфікування перенести хворобу з нижчим ризиком розвитку ускладнень, особливо літнім людям та пацієнтам зі супутніми захворюваннями, які пригнічують імунітет», – наголошує Кузін.

Що таке додатковий бустер

Усі наступні щеплення після третього – це додатковий бустер. Інколи його називають «сезонний бустер». Його рекомендує лікар пацієнтам із групи ризику тяжкого перебігу COVID-19. А саме:

Потребу у додатковому бустерному щепленні визначає лікар з огляду на історію хвороби пацієнта та прийняті рекомендації МОЗ України.

Є також громадяни, які не належать до пріоритетної групи отримання додаткової бустерної дози, але їм необхідно отримати «додатковий бустер», наприклад, для поїздки у країни, де є вимоги мати додаткове щеплення. Або ж ті, хто мають первинний курс вакцинації та виявили бажання отримати додатковий бустер.

У такому випадку зробити щеплення можна після консультації з сімейним лікарем в амбулаторії чи у пункті щеплення. Однак такі щеплення здійснюватимуться у разі достатньої кількості доз вакцини для забезпечення щепленнями осіб з групи ризику тяжкого перебігу COVID-19.

Зробити вакцину можна у пунктах щеплення чи в амбулаторії через запис у свого сімейного лікаря.

Переяславська гімназія №2 завела нового мешканця, який допомагає з ментальним здоров’ям учнів – читайте про це в публікації Proslav.

Exit mobile version