Що почитати про війну та російсько-українські відносини: 5 важливих книжок

Вже більше року Україна живе в умовах повномасштабної війни. Все те, що українцям доводиться переживати через окупантів, сучасні письменники документують у літературних творах. Однак конфлікти з країною-агресоркою сягають корінням ще в далеке минуле. Райтерка видавництва Vivat Тетяна Крисюк зібрала п’ять важливих книжок про російсько-українські відносини, війну, яка триває вже понад 400 років, та повоєнне відновлення, передає Proslav.

Люк Гардінг «Вторгнення. За лаштунками кривавої війни Росії та боротьби України за виживання»

У цій книзі британський журналіст детально розглядає передумови повномасштабної війни, провальну політику путіна, рішучість і згуртованість українців. Автор розмірковує над тим, чи можна було уникнути цієї війни, чи справді путін хотів «денацифікувати» Україну і чи постане кремлівський диктатор перед судом. Книга містить багато історичних та геополітичних моментів. Але усі вони – досить щемливі і пам’ятні для кожного українця.

Віра Агеєва «За лаштунками імперії»

Українці завше виявляли більшу схильність до Європи, ніж до «великої» росії, яка протягом сотень років насаджувала в Україні свої наративи. Звісно, це дало свої плоди, але плоди ці висять на деревах із куцим і сухим корінням, зазначає Тетяна Крисюк. Вже у ХІХ столітті українська література розвивала антиколоніальний дискурс, багато хто підтримував гасло «Геть від Москви!». На основі фактів, листів та документів, Віра Агеєва руйнує міф про «велику російську літературу» і про те, що українська завжди була її меншовартісною частиною.

Сергій Корсунський «Як нації відновлюються: досвід Східної Азії»

Від початку повномасштабної війни окупанти знищують міста, села, об’єкти інфраструктури, культурні пам’ятки, заповідники, економіку України. Після перемоги нам доведеться все це відновлювати. Звісно, ідеальної моделі відродження не існує. Але Сергій Корсунський, надзвичайний і повноважний посол України в Японії, директор Дипломатичної академії при МЗС України (2017-2020), пропонує опиратися на досвід Східної Азії. Він детально розбирає досвід Японії, Республіки Кореї, Китаю, В’єтнаму і розповідає про те, що ми можемо від них перейняти.

Богдан Логвиненко «Деокупація. Історії опору українців 2022»

Книга «Деокупація. Історії опору 2022» належить авторству Богдана Логвиненка, який у квітні цього року, в рамках проєкту «Платформа можливостей», приїздив до Університету Григорія Сковороди в Переяславі. До неї увійшли репортажі, записані з тими, хто пережив окупацію росіян і не здався. Це військові, співробітники поліції, волонтери, партизани, прості люди з понад двадцяти сіл, міст та громад України. Їхні історії пронизані болем, смутком, гумором, надією і вірою в Перемогу.

Михайло Жирохов «Зброя Перемоги»

Це перший і найповніший довідник з озброєння та військової техніки української армії. Тут ви знайдете опис, історію та фото піхотної стрілецької зброї, артилерійського озброєння, автомобільної техніки, авіаційної техніки і озброєння, морського озброєння, трофейної техніки та зброї, яка перебуває на озброєнні ЗСУ.

«Це не просто чергова книжка про війну. Це книжка про нашу реальність, виклики, досягнення і зброю, що просто зараз допомагає українській армії здобувати Перемогу», – наголошує Тетяна Крисюк.

Про 5 українських фільмів, які варто подивитися цього літа, читайте в публікації Proslav.

Exit mobile version