Що відбувається у таборі «Славутич»: людей виганяють чи переселяють

Повномасштабне вторгнення росії в Україну зруйнувало будь-які сподівання людей на звичайне життя. Мільйони наших співгромадян з кількома валізами мусили покинути рідні домівки й шукати прихистку в різних регіонах країни або взагалі за її межами.

Невідомі виганяють ВПО з табору «Славутич»: без даху над головою залишиться понад 100 людей
Що відбувається у таборі «Славутич»: людей виганяють чи переселяють

До редакції Proslav звернулась Александрова Оксана Миколаївна з числа ВПО, що знайшла прихисток у таборі «Славутич». Вона розповіла, що переселців хочуть виселити. За її словами, невідомі люди поставили обездолених українців перед фактом – три дні й шукайте новий прихисток.

Ми вирішили відтворити хронологію подій у таборі й вияснити, що там відбувається.

ВПО знайшли прихисток на території дитячого табору «Славутич»

На початку повномасштбаного вторгнення, поряд з містом Переяслав внутрішньо-переміщених осіб поселили у колишньому дитячому таборі «Славутич». Наразі тут проживає понад 100 людей з дітьми зі східних регіонів України: Лисичанськ, Соледар, Бахмут, Краматорськ тощо.

Що відбувається у таборі «Славутич»: людей виганяють чи переселяють
Фото: табір «Славутич»

За словами Оксани, раніше ВПО, що проживають у цьому таборі, зазнавали додаткових незручностей збоку керівництва табору «Славутич». Вона розповіла, що під час Великодня їх на чотири дні залишили без води, а кілька днів тому перекрили подачу газу. Минулого року, за її словами, була перша спроба виселити ВПО з табору.

Переселенцям відключали газ

На базі колишнього дитячого табору активісти з благодійного фонду «Переяслав» організували своєрідне містечко, у якому по цей час знаходять прихисток усі, хто цього потребує.

Проте 1 липня сталась резонансна подія – Київоблгаз припинив постачання блакитного палива до котелень містечка. Тоді у прямому ефірі «Єдині Новини» виступав директор БФ «Переяслав» Павло Шкира.

Директор БФ “Переяслав” Павло Шкира розповів у прямому ефірі про відключення газу у містечку для ВПО

Він тоді розповів, що містечку приходили нарахування за комерційним тарифом. На той момент, за словами Павла, сума боргу склала понад 900 тисяч гривень.

Чи вдалось вирішити проблему заборгованості за газ – невідомо.

Хто опікувався табором

З перших днів перебування переселенців у таборі, ними опікувався благодійний фонд «Переяслав». Вони допомагали людям облаштуватись та подолати пережите.

4 серпня 2022 року очільниця Мінреінтеграції Ірина Верещук разом з тодішнім очільником КОВА Олексієм Кулебою відвідувала табір «Славутич» й відзначала хороші умови перебування переселенців.

«Гарний приклад співпраці громадського сектору з місцевою владою», – зазначала Верещук.

Олексій Кулеба тоді вказував, що завдання влади: «створити комфортні умови та забезпечити допомогою співгромадян, які були змушені тікати від війни».

Столичні гості приїхали на гостину не з порожніми руками – малеча була обдарована солодощами, було закрито потребу у візочках та ліках. Про це тоді писала редакція Proslav.

Як вказувалось тоді у публікації, потурбувалися Верещук і Кулеба й про питання газопостачання до табору, де наразі проживають та планують зимувати внутрішньо-переміщені особи.

«Ви тут лишаєтеся на зиму і ми обіцяємо вам, що у вас буде тепло. Не хвилюйтесь, ми все зробимо», – цю новину люди підтримали дуже бурхливими оплесками та щирими вигуками «Дякуємо».

Обидва політики також підкреслювали роботу благодійного фонду «Переяслав», що допомагав ВПО облаштуватись.

Яка доля людей

Наразі питання переселенців з табору «Славутич» залишається відкритим. Оскільки БФ «Переяслав» з листопада минулого року вже не опікується переселенцями.

Фото: переселенка, що проживає у таборі «Славутич»

За словами Оксани Миколаївни, яка до нас звернулась, понад 100 людей з дітьми будуть вимушені шукати собі нові місця проживання.

Водночас ми звернулись до Олени Миколаївни Галіней, яка значиться директоркою табору «Славутич» згідно з сервісом перевірки контрагентів YouControl.

Вона повідомила, що людей не виселяють, а переселяють згідно до програми, яку курують представники районної та обласної адміністрацій. За її словами, внутрішньо-переміщених осіб поселять до інших локацій проживання ВПО в області.

Й додала, що до табору заселять дітей з Херсонської області. Однак, у той же час, Олена Миколаївна порадила звернутись безпосередньо до адміністрації табору для роз’яснення ситуації більш детально.

Proslav вирішив приїхати й розпитати про подію у адміністрації. Проте на пункті пропуску охорона повідомила, що «адміністрація не має можливості зараз спілкуватись». Залишається тільки сподіватись, що людей не кинуть на призволяще.

Що буде далі

Переселенка Оксана Миколаївна не втрачає надії й вірить, що розголос події та громадськість допоможуть людям, які втратили все, не опинитись знову на вулиці з кількома валізами в руках.

Нагадаємо, минулого року у таборі піснями та танцями відзначили Міжнародний день захисту дітей. А в жовтні 2022 року на території дитячої оздоровчої бази «Славутич» провели «Фешен-базар» для внутрішньо переміщених жінок.

Exit mobile version