Переяслав – місто з тисячолітньою історією, якому до сучасності вдалось зберегти кілька архітектурних пам’яток. Деякі з них слугують за призначенням, деякі – стали музеями. Однак, на жаль, є й такі, які було зруйновано.
Однією з таких споруд є Покровська церква або ж церква Покрови Пресвятої Богородиці, яка знаходилась на місці критого ринку по вулиці Покровська.
Історія знищеної комуністами Покровської церкви у Переяславі
Покровська церква у Переяславі була православним храмом. Звели споруду у 1704-1709 роках за кошти переяславського полковника Івана Мировича. Зразком переяславської будівлі був Успенський собор Дівочого монастиря в Глухові, побудований 1687 року.
Свого часу, здійснюючи подорож Переяславщиною, славетний український письменник Тарас Шевченко змалював церкву у 1845 році.
Церква Покрови Пресвятої Богородиці була унікальною спорудою за своїми формами. Вона була тридільною, трибанною, з прямокутною навою, гранчастими бабинцем і вівтарем. До нави з півночі й півдня прилягали рівновисокі їй прямокутні в плані компартименти, а до вівтаря – трохи нижчі напівциліндричні дияконик і жертовник.
Однак під час приходу комуністів до влади Покровську церкву у Переяславі було зруйновано у 1936-1937 роках шляхом підриву.
Який вигляд мала Покровська церква у Переяславі
До нашого часу збереглись кілька фотографій Церква Покрови Пресвятої Богородиці у Переяславі. Місцеві мешканці точно впізнають перетин вулиць Богдана Хмельницького та Покровської, з якого відкривається вид на іншу духовну споруду – Дзвіницю Вознесенського собору.
Нагадуємо про 10 архівних фотознімків Переяслава. Переглянути яким було місто кінця XIX – початку ХХ століття можна, перейшовши за посиланням.