Трагедія без покарання: як справа загиблої у ДТП переяславки Тетяни Кусай уже 6 років не доходить до суду

Шість років тому жахлива ДТП розколола життя переяславки Анни Кусай на «до» і «після». Пізно ввечері автомобіль Volkswagen збив її маму, яка їхала на велосипеді. Від отриманих травм жінка померла так і не прийшовши до тями. А чотири роки по тому від інфаркту пішов з життя і тато – не зміг пережити смерть дружини, розповідає Proslav.

Шість років тому переяславка Тетяна Кусай загинула внаслідок ДТП: її донька досі чекає справедливого рішення

Усі ці роки дівчина чекає справедливості. Досі триває досудове розслідування кримінальної справи №12018110240000586 від 10.09.2018 року про вчинення кримінального злочину, передбаченого ч.2 ст.286 КК України (Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами, якщо вони спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження).

фото: зі сторінки Анни Кусай

Про ті страшні події Анна Кусай розповіла на своїй Instagram-сторінці (орфографія та пунктуація автора збережені):

«09.09.2018 року було збито мою маму – Кусай Тетяну Олександрівну, після тяжких тілесних ушкоджень (відкрита черепно-мозкова травма, численні переломи кісток, крововиливи, гематоми та інші тяжкі тілесні травми), перебуваючи в комі, вона померла 13.09.2018 року так і не прийшовши до тями…

Кримінальна справа №12018110240000586 від 10.09.2018 р., про вчинення кримінального злочину, передбаченого ч.2 ст.286 КК України РОЗГЛЯДАЄТЬСЯ ПОНАД 6 РОКІВ!

За цей час справу хотіли неодноразово закрити, підробляли показання підозрюваного у скоєнні злочину, змінювали факти ДТП, були проведені фіктивні слідчі експерименти, підробляли важливі деталі справи, а деякі докази зовсім були вилучені зі слідства!!! І це далеко не все!

Поліція міста Переяслава була зацікавлена у виправданні водія, який під станом алкогольного (а можливо й наркотичного) спʼяніння, на великій швидкості збив мою маму!

Поліція в місці Переяславі працює безвідповідально, не виконуючи своїх зобовʼязань, не притягуючи до відповідальності вбивць!

Окрім цього, через смерть мами, у тата стався мікро-інфаркт, який за твердженням патологоанатомічного розтину, спровокував його смерть 12.11.2022 року. Тому Авраменко Вадим Миколайович вбив обох моїх батьків…

На даному етапі справа розглядається під керівництвом слідчого Матвієвського Дмитра Сергійовича з 2022 року (Бориспільське управління поліції). Слідчий мав виконати автотехнічну комплексну експертизу КНДІСЕ. За 2 роки справа не просунулася ні на крок‼️ Матвієвський Дмитро Сергійович максимально відтягує розслідування, дає різну інформацію адвокату та прокурору щодо справи, дає неоднозначні відповіді та не виконує свої обовʼязки. Неодноразово були проігноровані прохання щодо розгляду справи. Очевидно, що слідчий зацікавлений у відтягуванні та розвалі справи».

За коментарем щодо ходу даної справи ми звернулися до адвоката постраждалої сторони Григорія Романенка:

– Мені здається, у слідства є певне небажання довести цю справу до ума. Як показує практика, на розслідування подібних справ з усіма експертизами йде рік-півтора. Будь-яка людина збоку скаже: «Вибачте, але за шість років уже можна щось вирішити». Хочу зауважити, що перші два роки цю справу тричі намагалися закрити за відсутністю складу злочину. Проводилися експертизи висмоктані з пальця, перекручувалися покази свідка – одному слідчому такі, другому – інші. Так, слідчі змінювалися кілька разів – це вже четвертий чи п’ятий. Закон передбачає строк давності притягнення до кримінальної відповідальності – це проміжок часу, після якого особу вже не можуть притягнути до відповідальності. Для різних категорій злочинів існує певний термін, за винятком злочинів, де немає строків давності: злочини проти основ національної безпеки України, тощо.

Згідно з ч. 1 ст. 219 КПК, строк досудового розслідування обчислюється з моменту повідомлення особі про підозру до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності, клопотанням про закриття кримінального провадження або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження. Та, за словами адвоката, водієві автомобіля, який збив Тетяну Кусай про підозру не повідомляли.

– Те, що даний громадянин є власником того автомобіля і він був за його кермом – це факт, це те, що ми знаємо по всіх матеріалах. Але йому не повідомили про підозру, тому й не обрано ніяких запобіжних заходів. Слідчим розглядаються версії, що в діях водія не було вини, що це випадковість, що загибла «вискочила» під автомобіль. Майже всі необхідні експертизи вже проведені. Дану справу може вирішити тільки суд. Все, чого я намагаюся добитися – щоб справу передали до суду. Суд встановить – винен або ні й поставить крапку в цій історії, – каже Григорій Романенко.

Proslav надіслав інформаційний запит до слідчого управління ГУ національної поліції у Київській області з проханням надати інформацію щодо дорожньо-транспортної пригоди, яка сталася 9 вересня 2018 року.

26 вересня 2024 року редакція отримала лист, у якому повідомляється, що на даний час у кримінальному провадженні проводяться слідчі (розшукові) дії, а також судові експертизи, спрямовані на встановлення всіх обставин учиненого кримінального правопорушення.

«Разом з цим зазначаємо, що згідно з положенням ст. 222 КПК України відомості досудового розслідування можна розголошувати лише з дозволу слідчого або прокурора в тому обсязі, в якому вони визнаються можливими.

Відповідно до положень статті 36 Кримінального процесуального кодексу України, прокурор здійснює нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва», – йдеться у відповіді на запит.

Виникає запитання: якщо правоохоронні органи зацікавлені у швидкому та об’єктивному розслідуванні справи, прокурор здійснює нагляд за додержанням законів, а всі необхідні експертизи вже проведені, як зазначив адвокат, чому цю вимучену справу досі не скерували до суду?

Анна Кусай сподівається, що надання розголосу цій історії допоможе зрушити справу з місця. Сподіваємося, справу таки доведуть до кінця, а прийняте судом рішення буде чесним і справедливим.

Примітка: відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Нагадаємо, днями на Переяславщині зіткнулися вантажівка та легковий автомобіль: його водій загинув. Ще одна смертельна ДТП сталася того дня у Переяславі: автомобіль врізався у мопед, його водій загинув на місці.

Exit mobile version