Скільки коштуватиме навчання в найкращих університетах країни у новому навчальному році?

Поки в Україні триває реєстрація на національний мультипредметний тест, Proslav вирішив розповісти про те у скільки обійдеться навчання на контрактній формі у найкращих університетах України на найпопулярніших спеціальностях у новому 2023/2024-му навчальному році:

Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського

Харківський національний університет імені Василя Каразіна

Національний університет “Львівська політехніка”

Сумський державний університет

Університет Григорія Сковороди в Переяславі

Так, наша команда, попри імовірний певний скепсис, справді вважає УГСП одним з кращих закладів вищої освіти в Україні. Вважає, хоча б тому, що мало який університет може похвалитися приїздом Президента Зеленського й купи відомих українців, які є взірцевими у вимірі неформальної української освіти що доповнює основну. А ще без закладу наше місто уявити вже просто неможливо. Днями там теж розповіли у скільки обійдеться навчання та проживання в гуртожитках закладу з 1 вересня 2023 року.

Ціни зросли на 13-14% порівняно з минулорічними тарифами. Найдорожчий бакалаврат денної форми на таких спеціальностях: “Психологія”, “Облік та оподаткування”, “Економіка”, “Фінанси, банківська справа та страхування”, “Політологія”, “Філологія (германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська)”, “Менеджмент”, “Публічне управління та адміністрування”. За рік навчання на одній із цих спеціальностей слід заплатити 22 тисячі 200 гривень, за всі чотири роки – 88 тисяч 800 гривень. Найдешевше навчатися за спеціальностями “Інформаційна, бібліотечна та архівна справа”, “Журналістика”, “Образотворче, декоративне мистецтво та реставрація” та “Музичне мистецтво”, – 18 тисяч 600 гривень за рік або 74 тисяч 400 гривень за чотири роки. Загалом же денний бакалаврат пропонує 36 спеціальностей. 18 із них обійдуться в 19 тисяч 150 гривень за рік (76 тисяч 600 гривень за чотири роки).

Здобути ступінь магістра на базі денної форми бакалаврату можна за 28 спеціальностями. Найдорожчі все ті ж “Психологія”, “Облік та оподаткування”, “Економіка”, “Фінанси, банківська справа та страхування”, “Політологія”, “Менеджмент”, “Публічне управління та адміністрування” – 28 тисяч 600 гривень за 1 рік, 40 тисяч 40 гривень за 1,4 роки, 54 тисячі 340 гривень за 1,9 року. Найдешевшими є десять спеціальностей – 23 тисячі гривень, 32 тисячі 200 гривень й 43 тисячі 700 гривень.

36 спеціальностей пропонує бакалаврат заочної форми. Найдорожчі – “Середня освіта (фізична культура)”, “”Середня освіта (англійська мова і література)”, “Середня освіта (німецька мова і література)”, “Філологія (германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська)” – 15 тисяч 700 гривень за рік та 62 тисячі 800 гривень за чотири роки. Найдешевші – “Середня освіта (історія)”, “Середня освіта (математика), “Середня освіта” (українська мова та література), “Журналістика”, “Образотворче, декоративне мистецтво та реставрація”, “Музичне мистецтво”, – 12 тисяч 200 гривень за рік та 48 тисяч 800 гривень за чотири роки.

Здобути ступінь магістра на базі заочної форми бакалаврату можна за 27 спеціальностями. Найдорожчі – “Середня освіта (фізична культура)”, “Середня освіта (англійська мова і література)”, “Середня освіта (німецька мова і література)”, “Психологія” – 19 тисяч гривень за 1 рік, 26 тисяч 600 гривень за 1,4 року та 36 тисяч 100 гривень за 1,9 року. Найдешевші – “Середня освіта (історія)”, “Середня освіта (математика)”, “Середня освіта (українська мова та література)”, “Освітні, педагогічні науки” – 15 тисяч 600 гривень, 21 тисяча 840 гривень й 29 тисяч 640 гривень.

Також відомо, що проживання в університетському гуртожитку із 1 вересня 2023 року до 30 червня 2024-го обійдеться у 8 000 гривень.

Exit mobile version