Сьогодні, 6 травня, у селі Вовчків Переяславської громади стався сильний стрибок напруги. Одному з жителів вдалося сфотографувати напругу у 383 вольта, але нажаль ми не володіємо інформацією про максимальні значення напруги в мережі. Це було спричинено виходом зі строю трансформатора, який загорівся.
«Мені повідомили, що у селі горить трансформатор. Чоловіки спочатку боялися самотужки його гасити, так як все ж таки він під струмом, а згодом наважилися. Вони загасили його раніше ніж встиг приїхати пожежний автомобіль. Потім приїхали працівники аварійної служби електромережі. Вони пішли по тим будинкам де вдалося відновити електропостачання, перевіряли напругу. Ми ж з односільчанами пішли по тим будинках, де були явні поштодження електроприладів» – розповіла деталі сьогоднішньої аварії староста села Вовчків Тетяна Постолюк та надіслала нам кілька світлин пошкодженої електротехніки:
Уже відомо про «згорілі» морозильні камери, холодильники, комп’ютери, телевізори, станції подачі води. Ми повідомимо вас, коли буде зрозуміла повна кількість збитків спричинених явно не з вини жителів села.
Чи можуть постраждалі розраховувати на компенсацію?
Переяславську громаду обслуговує ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі». Згідно п.15 ч. 2 ст. 56 Закону України «Про ринок електричної енергії» електропостачальник зобов’язаний здійснювати відшкодування (компенсацію) споживачу у разі недотримання електропостачальником показників якості послуг, визначених договором та Регулятором.
У свою чергу, відповідно до ст. 58 Закону України «Про ринок електричної енергії» споживач має право на компенсацію, що застосовується у разі недотримання показників якості послуг електропостачання, на відшкодування збитків, завданих внаслідок невиконання його контрагентами умов договорів, укладених на ринку електричної енергії.
Якщо через перепади напруги згоріла побутова техніка, то її власнику потрібно звернутися до оператора системи розподілу електричної енергії (у нашому випадку це ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі») із скаргою на якість електричної енергії, де зазначити вимогу щодо відшкодування завданих збитків.
При підготовці звернення споживачу електроенергії потрібно зазначити перелік побутової техніки, яка була пошкоджена або знищена внаслідок недотримання показників якості електропостачання, та суму відшкодування збитків, що визначається відповідно до вартості заміни пошкодженого майна з урахуванням його зносу або вартості ремонту пошкодженого майна та інших витрат, понесених споживачем, а також квитанції та чеки, що підтверджують розмір збитків.
ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі»
Сайт – www.dtek-krem.com.ua
тел. Кол-центру: 0800 400 740; (044)459-07-40; (067)495-70-40; (099)495-70-40; (093)495-70-40
e-mail: [email protected]
Зазначимо, що відповідно до п.13.3.3 глави 13.3 розділу ХІІІ Кодексу системи розподілу оператор системи розподілу зобов’язаний здійснювати відшкодування збитків споживачу, завданих внаслідок недотримання показників якості електропостачання. Оператор зобов’язаний розглянути таке звернення протягом 30 днів з дня його отримання. Також вінможе уточнити у споживача інформацію необхідну для розгляду звернення, але не пізніше двох робочих днів після отримання звернення.
Наприклад, у разі відсутності даних щодо технологічних порушень у розподільних мережах у зазначений споживачем період, оператор системи розподілу може запропонувати заявнику надати документи, що підтверджують пошкодження майна внаслідок перепаду напруги.
У такому випадку варто звернутися до сервісного центру (у залежності від виду побутової техніки) з метою отримання акту технічного обстеження, де причиною виходу із ладу побутової техніки буде вказано саме перепади напруги, а також квитанцію про сплачену вартість ремонтних робіт або висновки про неможливість та недоцільність ремонту.
Зверніть увагу, у випадку якщо ОСР доведе, що недотримання показників якості електропостачання викликано форс-мажорними обставинами і виникло не з його вини, а з вини споживача, в електричних мережах споживача, через недотримання вимог експлуатації електроприладів, то збитки не відшкодовуються.
Якщо протягом вищевказаного періоду, відповідь на звернення не надійшла або надійшла з відмовою у компенсації вартості пошкодженої побутової техніки – то в такому випадку спір варто вирішувати в судовому порядку, попередньо провівши судово-товарознавчу експертизу пошкодженої техніки. Таку експертизу можна провести як до подання позовної заяви до суду, так і після, заявивши клопотання у підготовчому судовому засіданні про необхідність проведення експертизи. Оплатити проведення експертизи доведеться позивачу. Проте, не засмучуйтеся – адже у разі задоволення позову на Вашу користь, усі понесені витрати можна буде стягнути з відповідача.
Нагадаємо, учора ми розповіли вам про ситуацію з ринком праці Переяславщини та надали перелік актуальних вакансій для пошукачів роботи.