Вчора увага всіх прихильників пісенного конкурсу була прикута до екранів – у Турині відгримів перший півфінал «Євробачення-2022». Представник від України, гурт Kalush Orchestra, з піснею «Stefania» виступив під номером 6, і, видається, це їхнє щасливе число. Адже наші хлопці, за результатами голосування, пройшли до фіналу конкурсу.
Тож яким був цей неймовірний півфінал? ProSlav зробив невеликий огляд виступів, аби поділитися з вами всією гамою емоцій вчорашнього вечора.
Першою виступала співачка Ronela Hajati. Поп-принцеса Албанії виконала пісню «Sekret», яка супроводжувалася запальною хореографією і неймовірною харизмою.
Латвію цьогоріч представляв попгурт Citi Zēni з композицією «Eat Your Salad». Хлопці у жартівливій формі співали про те, що бути зеленим, тобто ЗОЖ-ником, – це круто. Їхня творчість – мікс хіп-хопу, фанку і попу.
Співачка Monika Liu виступила із нуарною композицією «Sentimentai». Представниця Литви вийшла на сцену без музикантів і балету. Проте їй це зовсім не завадило викликати емоції в глядачів.
«Хлопці теж плачуть», – заявляє у своїй композиції Marius Bear зі Швейцарії. «Boys Do Cry» – неймовірно прониклива пісня, в якій хлопець зумів продемонструвати свій прекрасний вокал.
Соул та диско заміксували у своїй пісні представники Словенії – гурт LPS (Last Pizza Slice). Композиція «Disco» розповідає сумну історію вокаліста гурту Філіпа, якого дівчина кинула на дискотеці.
Реп із фольклорними мотивами та українською автентикою – неймовірний мікс Kalush Orchestra. Пісню «Stefania» знають уже чи не в усьому світі. Тож не дивно, що глядачі зустрічали хлопців стоячи і наспівуючи уже такі знайомі рядки. Зала, тим часом, майоріла українськими прапорами, а виступ супроводжувався лаконічною графікою, яка точно передала усю глибину почуттів до матері. Після виступу хлопці подякували усім, хто нині підтримує Україну.
Рокгурт з Болгарії Intelligent Music Project представив пісню «Intention» з драйвовим вокалом і запальними гітарними рифами. До речі, заснував гурт болгарський бізнесмен Мілен Врабевскі.
Далі на сцені з’явилася представниця Нідерландів Стін ден Голландер, більше відома як S10, з потужною композицією «De Diepte». Між іншим, коли виконавиці було 14 років, вона потрапила в психіатричну лікарню після спроби самогубства У неї діагностували біполярний розлад.
Дев’ятими виступили гурт Zdob şi Zdub & Frații Advahov із Молдови, які викликали у глядачів цілу бурю емоцій своєю піснею «Trenulețul». У ній хлопці поєднали етнічні мотиви та сучасну музику.
Співачка MARO виконала композицію «Saudade, Saudade». Представниця Португалії для участі запросила Беатріс Фонсеку, Беатріс Пессоа, Кароліну Лейте (яка виступала з нею у національному фіналі Португалії), Діану Кастро та Мілханасі (які були інтерпретаторами двох пісень на Grand Final Festival da Canção 2022). Вийшло дуже проникливо.
Mia Dimšić – хорватська співачка. Вона презентувала пісню «Guilty Pleasure». Це композиція про раптове кохання, що накриває ледь знайомих людей. Варто відмітити, що дівчина не лише виконує пісні, вона ще й мультиінструменталістка.
Дансько-шведський попрок гурт Reddi складається з чотирьох учасниць. Вони виконали пісню «The Show» із запальними рок-мотивами. Іган Гайдар вже представляла Данію на «Євробаченні», коли була учасницею резервної групи Солуни Самай на конкурсі 2012 року.
Ді-джей LUM!X – один із найпопулярніших імен світової електронної музичної сцени. До нього приєдналася вокалістка Піа Марія, і разом вони представляють на пісенному конкурсі Австрію. Їхня пісня «Halo» на якийсь час перетворила сцену на танцмайданчик.
Наступною виступала Ісландія – гурт Systur з піснею Með Hækkandi Sól. Тімур Мірошниченко, який коментував півфінал, розповів, що під час репетицій композиції солістка гурту завершувала номер вигуком «Stand Up With Ukraine». Але під час трансляції їх попросили не робити цього, адже, певною мірою, це агітація голосувати за Україну.
Від Греції виступала Amanda Georgiadi Tenfjord з піснею «Die Together». До речі, співачка поєднує музику і медицину – працює у лікарні з хворими на коронавірусну хворобу.
Норвегію представив авангардний дует Subwoolfer, учасники якого не показують своїх облич і виступають в масках. Після меланхолійного виступу Греції хлопці підірвали зал своєю піснею «Give That Wolf A Banana», і, видається, прихильників у них вже чимало.
Своїм чуттєвим вокалом закрила перший півфінал співачка Rosa Linn з Вірманії. Вона представила композицію «Snap». Цей конкурсний номер, певно, найбільше вразив глядачів декораціями.
Щиро бажаємо Kalush Orchestra удачі в фіналі Євробачення-2022. У них цьогоріч надзвичайно важлива місія – продемонструвати всьому світу, наскільки сильна і нескорена українська нація. Адже пісня нині – також зброя.